Skocz do zawartości

Gadżety do inteligentnego domu: żarówka, gniazdko, centrum sterowania, kamera


sergeron

Rekomendowane odpowiedzi

Xiaomi na stronie swojego MI Routera Mini (http://www.mi.com/miwifimini#smart) zaprezentowała 4 "inteligentne" akcesoria do domu:

1) Kamera firmy Ants: rozdzielczość 720p, możliwość obrotu o 111°

2) Inteligentna żarówka firmy Yeelight: możliwość zmiany koloru oraz jasności

3) Inteligentne gniazdko elektryczne: zdalne sterowane, czasowy włącznik, interfejs USB

4) Inteligentne centrum sterowania: możliwość sterowania TV, odtwarzaczem muzyki, klimatyzacją i innymi urządzeniami

 

Mnie najbardziej interesuje ten ostatni gadżet. Wygląda jak krążek hokejowy i przypomina trochę urządzenia na Androidzie podłączane pod TV. Co do gniazdka, to pewnie bez przejściówki się nie obędzie.

 

10703569_840417512669755_658572434661130

Edytowane przez sergeron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac po iinych urzadzeniach oprocz telefonow tj. Mi TV, Mi WiFi i innych nie spieszno im w wprowadzaniem chociaz jezyka angielskiego w menu / instrukcji a bez tego to poza Chinami marny z tego pożytek. 

 

O cene i jakosc martwic sie raczej nie ma co.

 

Ciekawe czy wszystkie urzadzenia sa faktycznie ich produkcji? Tylko na home center jest logi MI, na reszcze nie. A to moze sugerowac ze jest to obcy sprzet a tylko bedzie sprzedawany na stronie Xiaomi jak juz ma to miejsce z innymi urzadzeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rzuca na zachód dobry i tani towar to też będą mieli sporo klientów.

MI3 powered By Miuipolska.pl

 

Mało prawdopodobne, rynek europejski na razie ich nie interesuje. Za dużo nrom muszą spełnić i certyfikatów wyrobić, a każdy wie jak ludzie w Europie oceniają produkty chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wszystkie urzadzenia sa faktycznie ich produkcji? Tylko na home center jest logi MI, na reszcze nie. A to moze sugerowac ze jest to obcy sprzet a tylko bedzie sprzedawany na stronie Xiaomi jak juz ma to miejsce z innymi urzadzeniami. 

 

Gniazdko i home center jest ich produkcji. Żarówka od Yeelight a kamera od Ants.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj się dało kupić gniazdko, cena to 79 yuanów.

 

http://www.mi.com/item/1144100002

 

Jak mi się uda dostać to spróbuję przetestować, mam już jednego takiego chińskiego klona i działa całkiem fajnie (kawa się robi zanim się z łóżka wygrzebię ;) ). 

Edytowane przez Mymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep, tak jak napisałeś. Mam (miałem, przeniosłem gniazdko z powodu poniżej ) podpięty ekspres i zawsze ON, tylko odcinam zasilanie na gniazdku. Nie jest to jeszcze fool-proof, ponieważ i tak muszę kawę przygotować wcześniej ale! Czekam aż Xiaomi wypuści jakiegoś robota (ohh gdyby tak zrobili quadcoppera to by było super). Używałem to wcześniej z UP bandem i IFTTTem, tak że automatycznie się gniazdko startowało gdy się obudziłem, ale niestety soft w UPie czasami wyczaił że wstałem, czasami nie.

 

Dla tych co jeszcze szukają powodu, mam jeszcze jedno zastosowanie :) - ponieważ po domu walała mi się Nokia oraz 2+1 głośniki do kompa, to podpiąłem to w pokoju, wrzuciłem muzykę na nokię i włączyłem repeat shuffle all. Jak mi się nie chce słuchać (albo chcę spać ;) ) to wyłączam zasilanie głośników. Ha!

 

Ta. Czasami mi się nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O, z rozpędu kilkając po krzaczkach na stronie Xiaomi kupiłem to gniazdo. Kurczę, fajna sprawa ponieważ to wbudowane USB jest kontrolowane oddzielnie od głównego wejścia, czyli np mogę ładować telefon gdy expres już wyłączony. Do tego jest naprawdę małe w porównaniu z tym poprzednim co mam.

 

Wadą w Polsce jest wejście ponieważ trzeba by przejściówkę przez co gniazdko już nie będzie takie małe :/. Gdyby nie to a ktoś byłby zainteresowany, to polecam.

 

Btw, apka do inteligentnego domu na iOS nie ma języka ENG ale! devy wrzucali stringi używając keys po angielsku przez co app ma komunikaty typu mydevice.plug.device.title :D . Da się przeżyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Inteligentne instalacje to bardzo przydatne rozwiązanie, sam korzystam na co dzień z systemu KNX, który zamontowała mi ekipa z Warszawy (firma Inteligentny Budynek) i działa bez zarzutów. Usprawnia wiele czynności, szczególnie, gdy mieszka się w dużym domu. Daje również niesamowite poczucie bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) i odblokował(a) ten temat
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...