Skocz do zawartości

MiWiFi Mini


keiw

Rekomendowane odpowiedzi

Informacyjnie, na:

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_mi_wireless_router_mini-6050.html

jest dostępny ciekawy router dual-band 2,4/5 GHz

 

Strona po chińsku o routerze:

http://www.mi.com/miwifimini

 

2014425101092109179.jpg

 

Aplikacje do pobrania:

http://miwifi.com/miwifi_download.html

 

Dostępna jest wersja MiWifi 1.1.566 EN na:

http://en.miui.com/thread-26549-1-1.html

 

To mały, ciekawy i w dobrej cenie router - obecnie to €28.72.

Zastanawiam się tylko, jak z działaniem tego sprzętu w naszych sieciach.

Przydałoby się posiać moje UPC po 5GHz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł na tłumaczenie :) Jak zapewne wszędzie i u mnie w mieście jest tzw. "Chiński Sklep". U mnie właścicielem jest taki "mały" człowieczek,na 100% z pochodzenia Azjata. Chciałem z nim zagadać w temacie przetłumaczenia XMRemoteControl z ichniejszego na nasze. Niestety nie mogę go zastać ostatnio. A Wcześniej parę razy go widziałem. Jeżeli mi się uda to postaram się z nim zagadnąć, ponoć idzie po polskiemu. Może sie uda wydębić tłumaczenie i jednego i drugiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej chodzi o to, że router ma rom w języku chińskim.

Wejdziesz w ustawienia routera i będzie całość w "krzaczkach i krzesełkach".

Co by nie było, to dostęp do konfiguracji routera jest bardzo ważny.

 

Aplikacja na telefon nie rozwiąże sprawy, bo po screenach widać, że ma funkcje ograniczone - tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tp-linków nie tłumaczy ponieważ strony zazwyczaj latają po jakichś dziwnych iframeach, które się autorefreshują i w ogóle są do niczego. Jak router xiaomi dojdzie to zaraz sprawdzę czy Chrome sobie radzi.

 

Jak nie, to zawsze możecie użyć dodatku ZhongWen do Chroma, tak robię większość zakupów

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/zhongwen-a-chinese-englis/kkmlkkjojmombglmlpbpapmhcaljjkde?hl=en 

 

Ps. Zauważyliście, że zarówno w tym, jak i w dużym routerze, Xiaomi podkreśla jak dobry jest zasięg poprzez grafikę gdzie telefon znajduje się w toalecie? Och, priorytety :)

 

 

post-3032-0-74362600-1415752584_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, kupiłem prosto od Xiaomi. Router przez jakiś czas był w miarę sensownie dostępny (można było kupić przez 30 minut a nie przez 30 sekund).

 

Dobry news jest taki że UI bezproblemowo się tłumaczy poprzez Chrome + "tłumacz na angielski", do tego jest dosyć banalne i można łatwo odgadnąć co i jak gdy się konfigurowało kilka innych wcześniej.

 

Zły to że opcje są dosyć mocno ograniczone, ale liczę że to przez to że mam v0.4 cośtam. Jutro zaktualizuję do wersji testowej (która i tak jest dopiero 0.5) plus zobaczę co można ustawić poprzez aplikację na telefonie. Soft jest oparty (wg Xiaomi) na OpenWrt, więc powinien mieć sporo możliwości, tylko może dołożą później. Za taką cenę dual band to i tak spoko - plus wygląda fajnie :)

 

Najbardziej jednakże denerwującą rzeczą - to dla mnie - jest dziwne wymaganie, żeby nazwa Wifi nie miała spacji. Ponieważ sieć domową nazywałem "Jak sie masz" jeżeli nie poprawili tego w 0.5 znaczy że muszę przestawić wszystkie urządzenia które mam, tak samo z gośćmi. Ugh :mad:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak na szybko, dwa screeny. Pewnie widzieliście na necie jak wygląda wersja chińska, tak natomiast to działa jak się przetłumaczy przez Chrome. Jest naprawdę spoko, tylko... do Chrome trzeba neta :) A do neta to niby się kupuje ten router ;)  więc co najpierw, kura czy jajko. Jak widać, menu jest spoko obrazkowe więc łatwo się zgaduje.

 

Wygląda na to że trzeba korzystać z dodatkowej aplikacji na telefon/komputer (jest Win/Mac). W sofcie w routerze nie widzę na razie nigdzie opcji związanych z USB, wszystko jest w app, która niestety po chińsku. HDD na usb jest od razu widoczny w miTV, filmy blu ray śmigają aż miło.

 

Czy działa stabilnie i jak z zasięgiem, to po jakimś czasie, na razie na pewno wygląda fajnie stylistycznie. Ponownie, cena do tego co się dostaje - win.

 

Ah, i po update dalej nie może być spacji w nazwie wifi ugh  :angry:

post-3032-0-46245200-1415907213_thumb.pn

post-3032-0-16602700-1415907223_thumb.pn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od sprzętu. Jeśli prostego podzielenia łączą, to większość dostępnych na rynku jest ok. Jeśli zarządzania przepustowością dla poszczególnych użytkowników, wydzielania podsieci, zdalnego dostępu, serwera plików itp. To albo szukaj bardziej zaawansowanego, albo coś pod Tomato lub podobny system. Np. Asus robi niedrogie routery śmigające pod Tomato.

Edytowane przez wasabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą routera xiamomi (mini) jest to że apka na telefonie jest niezbędna do niektórych rzeczy. Np jeżeli wepniesz hdd to tylko z poziomu apki udało mi się skonfigurować co ma być widoczne na LANie.  Może gdy wypuszczą soft 1.0 (na razie beta jest 0.7, stable 0.6?) wszystko da się zrobić z www.

 

Na Mini powinno się dać zainstalować openwrt albo ddwrt, widziałem posty na forach chińskich ale nie chciało mi się teraz próbować, normalny soft mi wystarcza, więc nie mogę powiedzieć jak to działa.

 

Router śmiga i za taką cenę rewelacja jak na możliwości. Wiem że to niewielkie znaczenie w PL, ale może kiedyś TV będą bardziej dostępne - router się świetnie integruje z TV. Jak mamy wpięte hdd w router, to z poziomu tv można oglądać filmy, zdjęcia, słuchać muzyki, bez konfiguracji. Fajnie to wszystko razem działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super ze jest opis, tylko dwie male uwagi ktore moga pomoc nowym

 

- jezeli juz mamy neta to nie trzeba zadnych dodatkow, w Chrome wystarczy kliknac prawym i wybrac "tlumacz na angielski" i cale menu w routerze jest przetlumaczone (ktore w sumie ma screeny tutaj, w tym temacie, strone wczesniej. Research lezy :P )

- do routera jest app na iOSa, znalezc go mozna tylko po chinsku (nie xiaomi tylko 小米), nie jestem pewien czy jest w polskim appstorze, ah ale app tylko po chinsku :P

Edytowane przez Mymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tez szukalem :) Standard soft ma prawie wszystko poza jedna opcja - bandwith na zywo. Czasami net nam tnie i chcialbym moc zobaczyc czy to TV streaming zarzyna czy po prostu chinski rzad mnie podglada i robi dumpa z mojego kompa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używał ktoś tego routera i Mi4? Bo telefon nie widzi mi sieci 5GHz?

Mój telefon (Note 4G) też nie widzi, sieć z innych routerów 5 GHz widzi, natomiast inne urządzenia widzą sieć 5GHZ z routera miwifi. Nie wiem skąd się to bierze, nie rozumiem tego i pomysłów też mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...