Skocz do zawartości

MiWiFi Mini


keiw

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie po 2 dniach użytkowania to wiele nie można powiedzieć. Działa. Sieć 5GHZ zawsze będzie działać dobrze tylko w pomieszczeniu, w którym router się znajduje bo taka jest specyfika tej sieci. Dodatkowo możliwość podłączenia dysku zewnętrznego do routera daje ciekawe możliwości, ale żeby dysk był widziany przez inne urządzenia niż komputer, potrzebne są specjalne apki na Androida lub IOS, a te są tylko po chińsku, niemniej jednak dość łatwo je intuicyjnie skonfigurować. Co więcej Mi4 widzi dysk w systemowej przeglądarce plików, ale nie wiem czy tak nie będzie tylko w przypadku telefonów od Xiaomi. Minusem tego rozwiązania jest to, że na przykład jakbym chciał sobie coś pobrać z dysku po WiFi na iPada to muszę używać tej apki, a w niej nie ma możliwości pobrania (albo nie znalazłem) tylko odtworzenia pliku. Telewizor LG z 2012 roku też nie widzi żadnego "dysku sieciowego", a szkoda bo liczyłem na współpracę. Ogólnie działanie routera oceniam bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ogólnie po 2 dniach użytkowania to wiele nie można powiedzieć. Działa. Sieć 5GHZ zawsze będzie działać dobrze tylko w pomieszczeniu, w którym router się znajduje bo taka jest specyfika tej sieci. Dodatkowo możliwość podłączenia dysku zewnętrznego do routera daje ciekawe możliwości, ale żeby dysk był widziany przez inne urządzenia niż komputer, potrzebne są specjalne apki na Androida lub IOS, a te są tylko po chińsku, niemniej jednak dość łatwo je intuicyjnie skonfigurować. Co więcej Mi4 widzi dysk w systemowej przeglądarce plików, ale nie wiem czy tak nie będzie tylko w przypadku telefonów od Xiaomi. Minusem tego rozwiązania jest to, że na przykład jakbym chciał sobie coś pobrać z dysku po WiFi na iPada to muszę używać tej apki, a w niej nie ma możliwości pobrania (albo nie znalazłem) tylko odtworzenia pliku. Telewizor LG z 2012 roku też nie widzi żadnego "dysku sieciowego", a szkoda bo liczyłem na współpracę. Ogólnie działanie routera oceniam bardzo dobrze.

 

@szakal88, czy już po 4 miesiącach jakieś uwagi co do urządzenia?

Może udało się odpalić ten dysk?

Myśle czy nie kupić sobie tego, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwag nie mam, pobrałem sobie do niego oprogramowanie w wersji dev co poskutkowało automatycznym pobraniem apki dev na smartfonie, która jest prawie w 100% po angielsku, więc i obsługa stała się prostsza. Dodatkowo w między czasie odkryłem, że na dysk można synchronizować zdjęcia i filmy ze smartfona :). A najlepsze jest to, że dzięki apce na smartfonie mam dostęp do wszystkich plików z dysku gdziekolwiek jestem, byleby tylko był dostęp do internetu, tym sposobem mam darmową chumurę :). Jedyny minus to że TV go dalej nie widzi, ale podejrzewam, że jakby mieć TV na androidzie to by się to pewni dało załatwić. Ogólnie jestem mega zadowolony :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Powiedzcie mi tylko ostatnią rzecz... Gdzie kupić?

Kilka przykładów poniżej:

Najtaniej na GearBest ~30 USD = ~113 PLN, dziwnie niską cenę mają tego urządzenia porównując inne strony. Aliexpress z góry jest podejrzany :)

a na XFS cena z kosmosu...

 

Myślicie, że to z GearBest'a to może być podróba? Wyszły w ogóle takie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XFS wcale nie ma ceny z kosmosu... Xon24 sprzedaje po ~139zł, ale trzeba pamiętać o tym, że przesyłki (nie gifty) powyżej 25$ podlegają opłacie VAT, więc jeżeli paczkę złapią, to będziesz musiał dopłacić dodatkowe ~25zł i wychodzi Ci podobna cena co XFS :P Raczej nie brałbym nic z Ali czy Gearbest'a... średnio pewni sprzedawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Oj... to mi pachnie źle. Co z bezpieczeństwem? Jak to działa dokładnie?

 

Router -> Server Mi - > Telefon

Telefon -> Mi -> Router

 

Z tego co widzialem to wysyla liste plikow a nastepnie jezeli chcemy cos sciagnac to leci to najpierw na Xiaomi a potem do nas - i odwrotnie - jako lacznik co przeskakuje firewalle i naty.

 

Dlatego taka prywatna chmura, pliki siedza u nas a Xiaomi ma liste tego co mamy. Sluzy jako lacznik.

 

Bezpieczenstwo - bardziej niz Dropbox poniewaz pliki sa u nas a nie na serwerach. Czy Xiaomi kasuje pozniej to co mamy/przesylamy? Pewnie tak jak podobne serwisy w USA i Europie - nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdzie teraz najlepiej go kupić?

Znajdę gdzieś taniej niż tutaj:

https://www.allbuy.com/detail/Original-Xiaomi-Mi-Wi-Fi-Mini-Wireless-Router-with-High-Security-1167Mbps-Dual-Band-White-57223

Opłaca się z tej strony, jest trochę taniej, ale sklepu nie kojarze :D


Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, głupie pytanie... ale jaki router z obsługą ac polecacie? ;D

Jeśli już naprawdę nie ma nic poza Xiaomi, to gdzie kupić ? Mowa o modelu mini, ale nie nano ;p Bo jak sądzę... nano będzie mieć gorszy zasięg, prawda? ;)

Czy dobrze wyśledziłem, że ten jest najtańszy?:

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Dual-Antenna-faster-repeater-Router-WiFi-Router-Mini-Intelligent-1167Mbps-802-11-AC-Dual-band/32436965920.html?spm=2114.031010208.3.20.z9TpcU&ws_ab_test=searchweb201556_2_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_8

Ps. Allbuy mi nie działa, więc nie wiem jaką mają tam cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 1.12.2015o17:55, Mymi napisał:

Rozpakowałem dzisiaj Mini Wifi Mini - czyli ten najmniejszy z rodziny. Wielkości dłoni, zasilany kablem usb, malutki. Jeżeli mamy małe mieszkanie (albo pokój w akademiku :) ) to świetny.

Hey

Po miesiącu użytkowania możesz coś więcej napisać o tym routerze. Zastanawiam się nad kupnem :) Jak z siłą sygnału?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/3/2016o02:47, Mala_Mi napisał:

Hey

Po miesiącu użytkowania możesz coś więcej napisać o tym routerze. Zastanawiam się nad kupnem :) Jak z siłą sygnału?  

Sorry, nie moge pomoc - router nie byl dla mnie a kolega co go kupil to o nim zapomnial i nawet nie rozpakowal :D Sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam od około 3 tygodni wszystko fajnie interfejs przyjazny, jedyny problem jaki mam to na wifi mam max 40-45 mb a neta mam 70 mb i problem czemu szukałem kanały zmieniałem, jest lepiej ale nie ma pelnego na kablu jest transfer maksymalny, na 5Ghz tez nie ma pełnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł mi ten router :D

Kupiłem wersję Xiaomi Mi Wifi Mini

Jest gdzieś jakiś poradnik do niego, przyszedł do mnie bez pudełka xiaomi, kupiłem z ali

 

Edit: Już sobie z wszystkim poradziłem :)

Edytowane przez danio_96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojtom napisał:

ja uzywam od około 3 tygodni wszystko fajnie interfejs przyjazny, jedyny problem jaki mam to na wifi mam max 40-45 mb a neta mam 70 mb i problem czemu szukałem kanały zmieniałem, jest lepiej ale nie ma pelnego na kablu jest transfer maksymalny, na 5Ghz tez nie ma pełnego

 

Uważam , że jest to bardzo dobry wynik. Z tego co wiem to po wi-fi nigdy nie osiągniemy pełnej prędkości łącza. Ja np. mam 50 Mb/s  a po wi-fi jak mam 15 to jest sukces , dlatego też poważnie zastanawiam się nad zmianą routera. :)

Edytowane przez Mala_Mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do mnie dotarł MiWifi Mini, 2.4/5 GHz

Konfiguracja banalnie prosta, zasięg na 2.4 GHz lepszy niż na moim starym Airlive5460. 

No i ten wygląd. Weim że to tylko urządzenie sieciowe, ale baardzo mi się podoba ten Design.

 

Jakby co to mogę odpowiedzieć na pytania, wrzucić film. Służę informacjami.

Jak narazie na 5GHz  na kanale 48 z moim Redmi Note 2 udało mi się zalinkwać na 390Mb/s

 

 

 

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...