Skocz do zawartości

Redmi problem z ekranem


sezrg72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam od 3 miesiecy Redmi WCDMA. Kilka dni temu pojawił sie problem z ekranem objawiajacy się tym, że na powierzchi ok 2/3 wyświetlacza obraz jest jakby rozmazany i migoczący. Pozostała część ekranu wyswietla prawidłowo. Wszystkie funkcje działaja prawidłowo dotyk równiez. Telefon nie upadł i nie był w żaden sposób katowany fizycznie. Sytuacja wystapiła kiedy urzadzenie miało właczony przez kilka godzin gps i było wyraznie ciepłe w górnej tylnej części. Przygotować sie na wymiane ekranu czy próbować jakis innych działań np z softem?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie jest tak cały czas od kilu dni a nie że czasem jest problem a czasem nie. Zrobiłem screenshota przesłałem i otworzyłem go na laptopie i tam obraz wygląda normalnie ale to pewnie nie ma związku. Może zrobie fotke ekranu i wkleje? Obawiam sie że to chyba inny problem niż u Was

post-3861-0-50159700-1412960696_thumb.jp

Edytowane przez sezrg72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie jest jednak o czym mówiłem DrDee i ja. U mnie wyglądało to jakby za mała częstotliwość odświeżania w monitorze, a u Ciebie to coś poważniejszego... Jak dotyk działa normalnie to spróbuj full wipe zrobić, a jak nie pomoże to wgrać od nowa system.

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo.chyba serwis...wgrales inny soft? pomoglo?

Wgrałem 17 bo od takiego zaczynałem przygode z redmi pozniej 23 i powrót do 25. Bez zmian. Ale prosze o info czy taka zmiana romów wiąże sie z tym ze zmienia sie tez kernel?(po prostu nie mam wiedzy na ten temat). A może trzeba zrobić cos wiecej  .? Prosze o sugestie chętnie poeksperymentuje

Zastanawia mnie dalej, że screenshot oglądany na innym urządzeniu(ekranie) nie zawiera tych przekłamań 

Edytowane przez sezrg72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak właśnie zrobiłem. Rozkreciłem urządzenie, rozłączyłem tasme od dotyku i ponownie załączyłem i o dziwo dotyk działa. Sposób zapiecia tej tasiemki jest dość szczególny tasiemka jest przyciskana taką jakby zapadką od góry i sprawia wrazenie mało stabilego połaczenia. Tasma od LCD ma zupełnie inne gniazdo i tam tasma siedzi pewnie. Jakby ktoś miał LCD to chetnie zakupie. Mysle że pomimo sklejonego LCD z dotykiem to da sie te elementy rozdzielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...