Skocz do zawartości

Rozważanie nad zakupem Mi3


KAROCA94

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam takiego ciucha żeby mi się gdzieś nie zmieścił. Wszędzie pasuje. Ale to już chyba osobista sprawa, nie?

MI3 powered By Miuipolska.pl

 

U mnie w kurtce też się nie mieści :)

Akurat mam taką, w której są specjalnie oznaczone kieszonki - jedna na portfel, druga z narysowanym smartfonem. Na długość może i by się zmieścił, ale jest zdecydowanie za szeroki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele mam od kwietnia. Na tą chwilę zjadł z butami poprzedni (HTC One M7) i naprawdę nie mam potrzeby żadnych zmian. Co najważniejsze - HTC po pół roku zamulało - MI jest dziewiczo płynne :)

 

Pewnie ominie mnie MI 4 (z własneg wyboru) i następnie łyknę MI 5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jeden mówi nie, drugi tak, nie wiem juz sam, pewmie zasugeruje się budżetem i kupie mi 3, mi 4 nie wydaje się jakoś kolosalnie lepszy, a mi 3 powinnien mi w zupełności wystarczyć :). Takie pytanie, co znaczy te "W" przy nazwie smartfona? Bo macie napisane "Wysłane z mojego MI 3W"

Mówię "tak" bo przesiadłem się i mam oba urządzenia w domu. Dlatego uważam że 100 dopłaty jest jak najbardziej ok. Zwłaszcza wykonanie i rozmiar robi różnice. Jedno ale... trzeba mieć 100 na zbyciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił mi4 i ja nie podzielam twojego zdania.

Mi4 jest tak samo dobrze wykonany jak mi3, ma inną stylistykę ale mi się mi3 bardziej podoba bo jest większy i cieńszy i to sporo cieńszy.

Działanie telefonu absolutnie bez różnic. Oba są szybie i płynne, na obu mieliśmy najnowszy dev.

I szczerze, to on żałuje, że dołożył kasę, bo gdzieś wyczytał, nie tutaj, że będzie mógł go podłączyć bezpośrednio do HDMI w TV ale to tak nie działa więc doszedł do wniosku że niepotrzebnie dokładał.

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił mi4 i ja nie podzielam twojego zdania.

Mi4 jest tak samo dobrze wykonany jak mi3, ma inną stylistykę ale mi się mi3 bardziej podoba bo jest większy i cieńszy i to sporo cieńszy.

Działanie telefonu absolutnie bez różnic. Oba są szybie i płynne, na obu mieliśmy najnowszy dev.

I szczerze, to on żałuje, że dołożył kasę, bo gdzieś wyczytał, nie tutaj, że będzie mógł go podłączyć bezpośrednio do HDMI w TV ale to tak nie działa więc doszedł do wniosku że niepotrzebnie dokładał.

No widzisz, każdy ma swoje zdanie. Jednak nie zaklinajmy rzeczywistości - materiały użyte do produkcji mi4, są lepszej jakości. Dużo lepszej jakości. Cieńszy jest. Ale to że jest większy przy tym samym rozmiarze wyświetlacza to na pewno nie jest zaleta :) Wyświetlacz i RAM też robi jednak jakąś różnicę. Fakt - układ CPU/GPU to nie jest jakaś przepaść. Powtarzam. Mam oba urządzenia w domu. Jak odzywa się vibra mi3 to mam wrażenie, że ląduje gdzieś ruski helikopter - ten plastik jest trochę cienki. To są moje subiektywne odczucia. Rozumiem, że każda sroka swoje chwali, ale bez przesady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie chcę nikogo na mi3 namawiać, też mi się wydawało że mi4 może być fajniejszy przez kształt i rozmiar ale niestety jego grubość wszystko niweczy. Kolory ma bardziej nasycone, to prawda, ja akurat lubię naturalne kolory, pewnie zboczenie fotograficzne.

 

Nie chodzi o nasycenie ale kontrastowość tegoż wyświetlacza i moc - może swiecić mocniej - szczególnie przydatne w dużym słońcu. Zboczenie zboczeniem, również mam takowe (fotograficzne). Nie namawiam nikogo - ale niwecząca wszystko grubośc to chyuba przesada. Oba urządzenia są warte swojwj ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w mi4 można przesyłać  pliki przez wifi direct pomiędzy różnymi urządzeniami czy tylko transfer pomiędzy xiaomi jak w mi2? (czekam na tą recenzję boober)

Pod koniec miesiąca jak już będę miał czarnego mi4. Teraz nie am chwilowo urządzenia (tylko mi3), więc trochę bez sensu robić recenzje. Ale będzie. Chyba, że ktoś zrobi wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec miesiąca jak już będę miał czarnego mi4. Teraz nie am chwilowo urządzenia (tylko mi3), więc trochę bez sensu robić recenzje. Ale będzie. Chyba, że ktoś zrobi wcześniej.

Czarne LTE ? I co bierzesz z Ibuygou? Ja zastanawiam się czy też takiego brać czy lepiej poczekać na mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne LTE ? I co bierzesz z Ibuygou? Ja zastanawiam się czy też takiego brać czy lepiej poczekać na mi5.

 

Informacja może być nieaktualna. Miał być czarny WCDMA w tym miesiącu na składzie. Najprawdopodobniej nie będzie czarnego WCDMA teraz, jedynie LTE później. Mi5 to raczej przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo możliwe z uwagi na to, że Xiaomi... nie mówi po polsku i ich telefony mają tylko język chiński/angielski i języki wschodnio-azjatyckie. A tak jest przy kupnie telefonu od producenta ale to jest mało realne w Twoim przypadku. U innych sprzedawców w 99% jest wiele języków w tym Polski w systemie.

Jeśli go nie ma to może być podróbka.

 

Język polski MIUIPolska da się wgrać, a i owszem. Wystarczy wejść na taką stronę:

http://miuipolska.pl/

 

i poczytać działa Jak korzystać > Instalacja xiaomi.

Zakładając, że ma się oryginalny telefon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon ma wtyczke amerykańską z przełączką na Polskie gniazdko. Czyli możliwe, że został zakupiony w stanach, w takim wypadku wszystko powinno być okej i da się wgrać ten język bez problemu? Jedna rzecz, która jeszcze mnie zastanawia to brak dual sim, przydał by się w takim modelu.


To jest bardzo możliwe z uwagi na to, że Xiaomi... nie mówi po polsku i ich telefony mają tylko język chiński/angielski i języki wschodnio-azjatyckie. A tak jest przy kupnie telefonu od producenta ale to jest mało realne w Twoim przypadku. U innych sprzedawców w 99% jest wiele języków w tym Polski w systemie.

Jeśli go nie ma to może być podróbka.

 

Język polski MIUIPolska da się wgrać, a i owszem. Wystarczy wejść na taką stronę:

http://miuipolska.pl/

 

i poczytać działa Jak korzystać > Instalacja xiaomi.

Zakładając, że ma się oryginalny telefon.

Telefon posiada nr imei, to chyba nr odpowiadający za oryginalność telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ani Imei ani to że kupiony w Stanach nie ma tu znaczenia. Poza tym na pewno w Stanach? To raczej masz chińska końcówkę ładowarki a nie amerykańską. Amerykańskie gniazdka mają bodaj 3 bolce.

Wysłane z MI4

No to jak sprawdzić czy model jest oryginalny?

- Ok już znalazłem video plus inne. Dzieki

Edytowane przez qters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...