latet

[Mi3] Aktywność procesu com.miui.providers.weather

Recommended Posts

Witam,

 

Sprawa dotyczy MI3, miui5, 4.8.22 (KK).

 

Proszę spojrzeć:

dostawca-pogody.jpg

 

Pomimo wyłączenia systemowej pogody (bo zainstalowałem BZ) nadal proces com.miui.providers.weather jest - wg WLD – najaktywniejszy z wszystkich.

 

Czy jest na to rada?

Edited by latet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki.

 

A przy okazji zapytam – dlaczego jest tak, że w MI2S (JB) "Usługi Google Play" są widoczne przez program Greenify, a w Mi3 (KK) już nie są? Skąd ta zmiana? To trochę szkoda, bo z moich testów wynika, że usypianie UGP daje całkiem namacalne korzyści w oszczędzaniu baterii.

 

Wg tego co mi pokazuje WLD na Mi2S to greenifikowane Usługi Google Play są na bardzo dalekim miejscu na liście WLD, marginalna aktywność. A żadnych ujemnych efektów związanych z ich greenifikowaniem – nie zaobserwowałem (greenifikuję je od bardzo wielu miesięcy).

 

Za to w Mi3, jak widać na screenie wyżej - są na 2. miejscu, więc mają raczej całkiem istotny udział w konsumpcji prądu.

Edited by latet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie dlatego, że nie dodajemy do /system UGP dla MI2, a w MI3 tak. 

Jest tak ponieważ MI2 ma mało pamieci systemowej i przy multilang jest to konieczne by wywalić UGP - które chyba może instalować sie samo z google play. Greenify widzi UGP bo w MI2 jest on na /data. 

 

Usypianie UGP jest głupotą więc w MI3 na to nie pozwalam dodając do /system. 

Zresztą mylisz się patrząc tak na te wykresy. Rozwiń sobie Usługi Google i zobacz jaki składnik powoduje wakelocka bo tam np. jest lokalizacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Usypianie UGP jest głupotą

 

A możesz to uzasadnić? Usypiam UGP od dawna, korzyści widzę, a efektów ubocznych jakoś nie. Więc gdzie tu się kryje ta głupota?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo UGP od jakiegoś czasu unifikuje aplikacje, które były do tej pory osobno w Google np. synchronizacje, lokalizacje, płatności itp. 

Widzisz korzyści bo fakt, że jednocześnie UGP powoduje wakelocki przy tylu usługach ale nigdy nie wiadomo co przestanie działać z usług Google. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.