Skocz do zawartości

[Mi3] Aktywność procesu com.miui.providers.weather


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawa dotyczy MI3, miui5, 4.8.22 (KK).

 

Proszę spojrzeć:

dostawca-pogody.jpg

 

Pomimo wyłączenia systemowej pogody (bo zainstalowałem BZ) nadal proces com.miui.providers.weather jest - wg WLD – najaktywniejszy z wszystkich.

 

Czy jest na to rada?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

A przy okazji zapytam – dlaczego jest tak, że w MI2S (JB) "Usługi Google Play" są widoczne przez program Greenify, a w Mi3 (KK) już nie są? Skąd ta zmiana? To trochę szkoda, bo z moich testów wynika, że usypianie UGP daje całkiem namacalne korzyści w oszczędzaniu baterii.

 

Wg tego co mi pokazuje WLD na Mi2S to greenifikowane Usługi Google Play są na bardzo dalekim miejscu na liście WLD, marginalna aktywność. A żadnych ujemnych efektów związanych z ich greenifikowaniem – nie zaobserwowałem (greenifikuję je od bardzo wielu miesięcy).

 

Za to w Mi3, jak widać na screenie wyżej - są na 2. miejscu, więc mają raczej całkiem istotny udział w konsumpcji prądu.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dlatego, że nie dodajemy do /system UGP dla MI2, a w MI3 tak. 

Jest tak ponieważ MI2 ma mało pamieci systemowej i przy multilang jest to konieczne by wywalić UGP - które chyba może instalować sie samo z google play. Greenify widzi UGP bo w MI2 jest on na /data. 

 

Usypianie UGP jest głupotą więc w MI3 na to nie pozwalam dodając do /system. 

Zresztą mylisz się patrząc tak na te wykresy. Rozwiń sobie Usługi Google i zobacz jaki składnik powoduje wakelocka bo tam np. jest lokalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo UGP od jakiegoś czasu unifikuje aplikacje, które były do tej pory osobno w Google np. synchronizacje, lokalizacje, płatności itp. 

Widzisz korzyści bo fakt, że jednocześnie UGP powoduje wakelocki przy tylu usługach ale nigdy nie wiadomo co przestanie działać z usług Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...