Skocz do zawartości

Dziwne przebarwienia na screenie


anhorite

Rekomendowane odpowiedzi

Takie, ze przeczyta to co piszemy i weźmie G2, który niczym tam wielkim się nie różni w porównaniu do G3. Zresztą koledzy czemu podczepiacie telefon z rozdzielczością 2k vs xiaomi mi4/mi3 z rozdz full HD...

Wysłane z Nexus 5

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ceny Nexusa 5 tez LG i kup coś lepszego w jego cenie pomijając trochę drozszego G2.

W stanach jest Motorola Droid Turbo ekran 5,2" 2K amoled, snapdragon 805, 3GB ram, bateria 4Ah, aparat 20Mpix.

Mniejszy Nexus 6.

Wysłane z Nexus 5

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda że Xiaomi kupuje się dla miui.

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Jeszcze można dla wyglądu i jakości wykonania, bo to też u Xiaomi trzyma poziom.

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak te plamy mają niby wyglądać? Czy to chodzi o takie dwa ciemniejsze paski u dołu i góry wyświetlacza?

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xdaavi otwórz oczy, poszukaj na allegro ;) 1100zl nowy nexus 5 z 2 letnia gwarancja w Polsce.

Mój raz byl, przyszedł nowy, wymieniono:

Płyta główną, frontowy panel z ramka (wyświetlacz), głośnik, antenę.

Telefon był porysowany i lekko zbite szklo.

Patrząc na chińskie telefony, np meizu mx4. Bije na łeb na szyje takie mi3...

Niby tak ale zawodzi wymagajacych klientów...:( nie wiem jak u mnie w domu mogą z tego korzystać... Akcesoria jak najbardziej na + ), wielki +.

Tak chodzi o to co napisales. Jest? Jest wiec wyświetlacz nie jest świetny, ale nie jest zły.

Wysłane z Nexus 5

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziales? Uzywales?

Bateria trzyma dobrze, na androidzie L jeszcze lepiej. Telefon jest malutki. Ma fajna bryle. Tu tez jest kwestia ze dla mnie G2 jest trochę za duży, mi3 to cegła.

A zdjęcia sam zobacz... Mpix o niczym nie świadczą.

Wysłane z Nexus 5

post-1353-1415803696,0524_thumb.jpg

post-1353-1415803815,6791_thumb.jpg

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dyskusja nie ma sensu bo i tak Ci wolą to a Ci.

 

Jednak @Lalo lg nie jest wcale takim super producentem. Co z tego, że mają super wyświetlacze i hardwarowo super sprzęt jak system potrafi szwankować a producent ma to przysłowiowo w d...ie. Bo na G3 lagowanie czasami jest takie, że telefonu nie da się używać. Oczywiście po kilku miesiącach Lg w końcu coś zrobiło, ale w telefonie premium za prawie 2000 zł mam czekać kilka miesięcy aż producent się zajmie problemem. To już sobie wyobrażam jak to wygląda w niższej półce, "radź sobie sam". Pewnie dlatego tak jak stwierdził @Acid, na Lg jest tyle custom romów. Bo np. w Mi3 nie masz ale do Redmi 1S są już 4 wersje, tylko Xiaomi dało ciała jeżeli chodzi o Redmi 1S, więc ludzie sami sobie radzą. Teraz postaw się w sytuacji mojego kolegi, płaci wysoki abonament, może wziąć każdy telefon, bierze Lg G3, który mu szwankuje. Bo nie gadaj mi, że w jego sytuacji wziął byś G2. On stwierdził, że nigdy już nie weżnie Lg i żałuje, że nie wziął S5. Moim zdaniem lepiej jest kupić telefon, który hardwarowo jest gorszy ale ma lepsze wsparcie systemowe. Mi osobiście nie przeszkadzałoby to, że telefon ma gorszy wyświetlacz. 

 

A co do Nexusa 5, w rzeczywistości to jest telefon google. Lg go tylko składa.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi nie ma lepszego wsparcia systemowego bo do dziś jest problem z powiadomieniami i dlatego nie uzywam tego gowna... Miui mi się podobało bardzo, ale wsparcia dla nas (nie dla Chińczyków) to nie ma.

G2 ma dużo romow, a wiesz dlaczego? Bo jest popularny. Twierdzisz tak jak np. Sgs miał dużo Romów bo miał system zły? Najlepszy za swoich czasów...

Wysłane z Nexus 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przestań, Samsungi mają tragicznego androida. Miałem do czynienia ze wszystkimi Galaxy S i prawda jest taka, że najlepsze co można zrobić dla tych telefonów to wgrać CM, telefon dostaje wtedy drugie życie. Jeżeli Lg ma taki super system to dlaczego ludzie tak go krytykują? Wejdź na pierwsze lepsze forum, wątków i osób które krytykują androida na lg jest mnóstwo i nie chodzi tutaj o wygląd nakładki tylko jak działa i jakie jest wsparcie. Ja widziałem jak to wygląda na flagowcu Lg i nikt mi nie wmówi, że jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka xiaomi mi3 czy nexus 5?

Wysłane z mojego W100

 

I ten i ten jest spoko. Nexus 5 to telefon google, lg go tylko składa. Wsparcie ze strony google jest bardzo dobre, a aparat to zgodzę się z @Lalo, że pixele nie są najważniejsze, liczy się optyka a Nexus ma dobrą.

 

Mi3 ma spoko cenę, specyfikację, no i Miui, bo głównie po to się kupuje telefony Xiaomi. Wybór to kwestia gustu, jednak ja bym wybrał Mi3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia w MIUI w Inbox zaczęły działać z ostatnia aktualizacją apki, podobnie z gmailem. Bateria w Nexusie jednak nie jest najlepsza, nie tylko na papierze. Tak, miałem, używałem. Wyświetlacz w porównaniu do Mi4 czy mi3 jest mniej kontrastowy. Nexus to dobry telefon, ale bez przesady. w tej cenie jednak mi4 jest lepszy,  bezapelacyjnie, w sumie wolałbym nawet mi3. Ze względu na system, nie jego wygląd ale funkcjonalności, których czysty android nie posiada a była o nich mowa we wcześniejszych wątkach. G3 laguje, nie jest to wina procka wcale, bo sa urządenia z ekranem 2K na tym procku nielagujące np Oppo Find7. W G3 fajny jest rozmiar, bo jak na urządzenie z wyświetlaczem 5,5 jest nieduzy. Moim zdaniem MIUI jest najbardziej dopracowaną nakładką ze wszystkich autorskich producenckich nakładek na Androna.  

 

Taki offtop. 

 

W temacie plam - nie ma idealnyego telefonu, ja miałemn na razie 2 urządzenia Xiaomi i na żadnym nie zaobserwowałem wad związanych z wyświetlaczem, co nie znaczy że one nie istnieją. Trzeba mieć pecha żeby na to trafić chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia w MIUI w Inbox zaczęły działać z ostatnia aktualizacją apki, podobnie z gmailem. Bateria w Nexusie jednak nie jest najlepsza, nie tylko na papierze. Tak, miałem, używałem. Wyświetlacz w porównaniu do Mi4 czy mi3 jest mniej kontrastowy. Nexus to dobry telefon, ale bez przesady. w tej cenie jednak mi4 jest lepszy, bezapelacyjnie, w sumie wolałbym nawet mi3. Ze względu na system, nie jego wygląd ale funkcjonalności, których czysty android nie posiada a była o nich mowa we wcześniejszych wątkach. G3 laguje, nie jest to wina procka wcale, bo sa urządenia z ekranem 2K na tym procku nielagujące np Oppo Find7. W G3 fajny jest rozmiar, bo jak na urządzenie z wyświetlaczem 5,5 jest nieduzy. Moim zdaniem MIUI jest najbardziej dopracowaną nakładką ze wszystkich autorskich producenckich nakładek na Androna.

Taki offtop.

W temacie plam - nie ma idealnyego telefonu, ja miałemn na razie 2 urządzenia Xiaomi i na żadnym nie zaobserwowałem wad związanych z wyświetlaczem, co nie znaczy że one nie istnieją. Trzeba mieć pecha żeby na to trafić chyba.

I o taką opinię mi chodziło, kogoś neutralnego. Jednak pozostaje przy Mi3, może gdyby nexus miał lepszą baterię to bym się zastanawiał...

Wysłane z mojego W100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sprawa wygląda tak, ja wysylam maila z innego telefonu na telefon xiaomi lub z miui, przychodzi czasem o czasie, czasem po 5 min, czasem po 10, czasem po godzinie.

U mnie na stocku zawsze, zawsze mam o czasie.

Wysłane z Nexus 5

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sprawa wygląda tak, ja wysylam maila z innego telefonu na telefon xiaomi lub z miui, przychodzi czasem o czasie, czasem po 5 min, czasem po 10, czasem po godzinie.

U mnie na stocku zawsze, zawsze mam o czasie.

Wysłane z Nexus 5

Ale z jakiej skrzynki na jaką skrzynkę? przy jakich ustawieniach serwera? Nie zaobserwowałem czegoś tagiego - to jest kwestia skąd dokąd idzie mail przecież. Push raczej działał zawsze prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dyskusja kolejny raz odbiega od tematu.

Jeśli chcecie zobbczyc, o co chodzi z tymi plamami- postaram się zrobić jakąś przyzwoitą fotkę, ale teraz nie wrzucę, bo Komp mi padł. Zmartwilem się jeszcze jedną sprawa- zauważyłem, że pojawiło się sporo martwych pikseli u mnie. Tak dosyć rozlana sprawa, obszar zbliżony do rozmiaru 5zl. zauważyłem to przy reboocie telefonu, kiedy jest czarny ekran. Chyba po prostu miałem pecha z tym egzemplarzem. Zakochałem się w xiaomi i miui po kilku dniach korzystania, nie zraza mnie to jakoś, bo widze, że jest to mimo wszystko sprzęt warty tych- swoją drogą malych- pieniędzy, lepszego bym za tę kasę nie miał. Mówię o note. Zależało mi na dużym wyświetlaczu, bo przeglądam dużo neta, bo czytam.książki, czasem robię coś na studia na telefonie, dlatego miał być phablet. I jestem zadowolony. Żałuję tylko, że nie poczekalem te 2 miesiące, bo teraz lte jest tańszy niż moje note pro.

Wracając do wyswietlacza- może w związku z plamami wyslalbym do chin- ale kupiłem na antelife i nie wiem, jak tam wygląda kwestia gwarancji i chęci naprawy/wymiany. Problem drugi- wyświetlacz mi pękł. Nie wiem kiedy, telefon raz spadł mi z jakiegoś pól metra na wykładzinę w pokoju, nie zauważyłem uszkodzenia, jakiś czas później ktorys z kolegów zauważył, kiedy dałem mu na wykładzie poprzegladac neta. Pęknięcie nie widoczne prawie bo jest nad ekranem, koło głośnika.

Podsumowując- ja tam jestem.mega zadowolony z note, spełnia moje oczekiwania aż nadto, mógłby być lte, ale nie płacze, że nie jest. Nie wymienilbym nawet na mi4, bo jednak dla mnie nie bebechy a wielkość ma znaczenie. Nie zapominajmy że apollo 11, który lądował na księżycu miał procesor 256mb. Tych osmiu rdzeni mtk nigdy nie wykorzystam. Będę się cieszył na upgrade miui do v6, a jak jie będzie, to też spoko. A ekran- może po prostu spróbuję jakoś dostać oryginalny na wymianę, jak zbiore trochę hajsow, widziałem na stronie ze mają, więc porusze najwyżej znajomości z chin, żeby sprawić sobie taki, sam sobie wymienię. I liczę na to, że ani pikseli, ani plam nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. No i jest skaza na moim Note... ALbo nie zauważyłem wcześniej, albo dopiero teraz się pojawiło. Takie jakby przyciemnienie u dołu ekranu. Wydaje się być równomiernym paskiem o szerokości ok. 1 cm, właśnie przy dolnej krawędzi ekranu. Przeczytałem to, że te przebarwienia mogą miec związek z ROMem. Przerabiał ktoś zmianę softu pod tym kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić dokładne zdjęcie?

Wysłane z MI4

 

Dopiero w sobotę, jak wrócę do chaty.

 

 

@ Lalo

Niby nie ma jakiejś tragedii, bo trzeba się przyjrzeć. Ale jest. Na białym tle widać. To ni to żółte, ni to brązowy cień.

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...