Skocz do zawartości

Dziwne przebarwienia na screenie


anhorite

Rekomendowane odpowiedzi

Weź nie pisz bzdur bo już mi się nie chce czytać tego co piszesz. Ile miałeś telefonów Xiaomi w ręku że piszesz "każdy"?.

 

W ogóle, to sugeruję by w tym temacie wypowiadały się osoby mające styczność z Xiaomi a nie osoby liżące telefony przez szybkę.

 

@Lalo: nie masz xiaomi, nie znasz się to się nie wypowiadaj ok?

Wysłane z MI4

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręku 4 telefony Xiaomi (2 Redmi 1, Note i 1S). Żaden z nich nie miał problemów z wyświetlaczem, a wiem jak wygląda LCD z problemami. Jedynie jeden z Redmi 1 dostał na zimę 10 pionowych martwych pikseli w prezencie, ale to z winy właściciela i pecha.

Narzekacie na Xiaomi, a OPO to co? Również osławione boskie Nexusy od idealnego LG, które tak Lalo chwali, miały wiele wad związanych z wyświetlaczem (np. wycieranie się szkła, co mi przytrafiło się na moim Redmi 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% to wina kleju. W Nexus 5 tez takie coś widziałem.

@Acid każdy Xiaomi ma problemu z ekranem. Zalatuje czernią z dołu ekranu, wiec jak nie ma problemu? :)

Ja mam MI3 (o czym @Lalo dokładnie wiadomo) i żadnych problemów z ekranem, o których piszesz nie posiadam. A pisałeś już o nierównym podświetleniu, plamach, zalatywaniu czernią. Także proponuję nie wypowiadać się o rzeczach, których się nie używa.

Tapnięte z Xiaomi MI3W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć wielkiego pecha. Chętnie zobaczę dokładne zdjęcia każdego Xiaomi którego masz z zaznaczonym miejscem na ekranie gdzie występuje problem. Tylko dobrym aparatem bo byle telefonem cięzko cokolwiek pokazać≥

 

A zresztą co tu ma Xiaomi do rzeczy? Przecież to nie oni produkują wyświetlacze. Te same ekrany od LG czy Sharpa idą do innych telefonów. Stąd też problemy w Nexusach czy OPpO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales o google...Tak, LG produkuje model flagowy G2 - wyświetlacz igła. Wychodzi nexus 5 - zdarzają się prześwity (ale to wina kleju) oraz martwe piksele (inne są te wyświetlacze). Wychodzi MI3 dostając jeszcze inny ekran od LG który zalatuje od dołu czernią.

Przyjmijmy to tak Snickers produkowany z brandem snickers, nie będzie tak samo smakowal jak Snickers produkowany pod brandem biedronka, tańszy o 40% ceny.

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalo i tu jest właśnie różnica. Ty mówisz o MI3 w wersji 16GB, który ma ekran od LG, a ja mówię o wersji 64GB, który ma ekran Sharp. Jak już kiedyś pisałem, kolega porównywał ze swoim LG G2 i sam stwierdził, że ekran MI3 jest lepszy pod względem odwzorowania naturalności kolorów. Reszta była bardzo podobna. Widocznie nigdy nie widziałeś MI3 w wersji 64GB, dlatego piszesz, że ideałem jest ekran LG G2.

Tapnięte z Xiaomi MI3W.

Edytowane przez Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z tego bo ludzie nie mają nic innego do roboty tylko wyświetlać białe plansze albo wpatrywać się w jasne menu MIUI i płakać nad jakimś cieniem. Akurat popatrzyłem na mojego MI3 i jak bym musiał coś znaleźć to faktycznie widać takie lekkie ciemniejsze plamki o wysokości może 2mm i to z daleka. Ale to wynika z dolnego podświetlenia, które nie jest równomierne. 

 

Ale no bez jaj... śmieszy mnie fakt, że zamiast robić coś ciekawego albo korzystać z telefonu normalnie to gapisz się w telefon i usilnie szukasz najmniejszych wad. Ja miałem MI3 parę miesięcy i na takie bzdury nie zwróciłem nawet uwagi.


Acid ale do jakich telefonow sa te wyswietlacze stosowane, jak do serii redmi to mnie to nie dziwi. Tylko pokaz mi producenta ktory w telefonach z nizszej klasy stosuje bardzo dobre wyswietlacze bo ja takiego nie znam.

Nie wiem. Nie znam wszystkich producentów wyśwletlaczy we wszystkich Xiaomi.

Ale można to sprawdzić:

 

W dialerze robicie 

*#*#BUG#*#*

i potem sprawdzacie raport zapisany w MIUI/debug_log (raz wibruje a potem po 30 sekundach znowu wibruje zapisując log)

11 linijka na końcu ma napisanego producenta wyświetlacza.


A zresztą co za problem. Jak ktoś chce mieć krystaliczny, idealny IPS to niech idzie do sklepu i kupi LG G3 za te 520 USD. 

A jak masz wadliwe ekrany w Xiaomi to weź oddaj na gwarancję i im napisz, że LG ma super ekran a tu masz badziew Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie znam wszystkich producentów wyśwletlaczy we wszystkich Xiaomi.

Ale można to sprawdzić:

W dialerze robicie

*#*#BUG#*#*
i potem sprawdzacie raport zapisany w MIUI/debug_log (raz wibruje a potem po 30 sekundach znowu wibruje zapisując log)

11 linijka na końcu ma napisanego producenta wyświetlacza.

Z mojego MI3:

------ HW info (/proc/hwinfo) ------

100

EMMC: Sandisk

DDR: Samsung

LCD: Sharp VIDEO

Tapnięte z Xiaomi MI3W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak nie znajdziesz?...LG G2 z Polski z 2 letnia gwarancja w Polsce, a nie xiaomi z gwarancja roczna w chinach. Praktycznie w tej samej cenie. Kupujac na ibg zaplacisz z 1200 lub lepiej za mi3 64gb (male ryzyko vatu). G2 32GB z Polski kosztuje z 1250zl...

Patrzę realnie, telefon jest fajny ale za ta cenę są lepsze i tyle.

Edytowane przez Lalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wspomniany wyżej kolega miesiąc przede mną kupił G2. Do tej pory zaczął trzeszczeć mu głośnik i złapał jeszcze inna przypadłość, ale teraz nie pamiętam co. Także wolę Xiaomi z roczną gwarancją, której nie wykorzystam, niż G2 z dwuletnią, która będę zmuszony wykorzystać.

Tapnięte z Xiaomi MI3W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole chinola od lg, poza tym to sam plastik. A nakładka lg to gwóźdź do trumny.

Powiedział gość, który jak nam życie, bawił się telefonem LG w MM...

Miałem kilka telefonów lLG, z różnej półki. Testowalem tablet LG. Jedno jest pewne. Urządzenia tego producenta mają jedną z najlepiej, jeśli nie najlepsza nakładkę na rynku. I twierdzę tak pomimo tego, że zmieniłem właśnie LG na Xiaomi. A ktoś, kto pisze bzdury typu "nakładka lg to gwóźdź do trumny" nie wie o czym pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. Jedni hejtują chinoli, drudzy lg, a jeszcze inni inne marki. Ja zaliczam się do tych drugich, nigdy lg i tyle. Dużo osobom nakładka lg nie przypada do gustu i jedynie customy ratują te telefony. Dla mnie po serii L (L5 i L7) LG przestało mieć znaczenie........

Wysłane z mojego W100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...