Skocz do zawartości

Dziwne przebarwienia na screenie


anhorite

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, dyskusja kolejny raz odbiega od tematu.

Jeśli chcecie zobbczyc, o co chodzi z tymi plamami- postaram się zrobić jakąś przyzwoitą fotkę, ale teraz nie wrzucę, bo Komp mi padł. Zmartwilem się jeszcze jedną sprawa- zauważyłem, że pojawiło się sporo martwych pikseli u mnie. Tak dosyć rozlana sprawa, obszar zbliżony do rozmiaru 5zl. zauważyłem to przy reboocie telefonu, kiedy jest czarny ekran. Chyba po prostu miałem pecha z tym egzemplarzem. Zakochałem się w xiaomi i miui po kilku dniach korzystania, nie zraza mnie to jakoś, bo widze, że jest to mimo wszystko sprzęt warty tych- swoją drogą malych- pieniędzy, lepszego bym za tę kasę nie miał. Mówię o note. Zależało mi na dużym wyświetlaczu, bo przeglądam dużo neta, bo czytam.książki, czasem robię coś na studia na telefonie, dlatego miał być phablet. I jestem zadowolony. Żałuję tylko, że nie poczekalem te 2 miesiące, bo teraz lte jest tańszy niż moje note pro.

Wracając do wyswietlacza- może w związku z plamami wyslalbym do chin- ale kupiłem na antelife i nie wiem, jak tam wygląda kwestia gwarancji i chęci naprawy/wymiany. Problem drugi- wyświetlacz mi pękł. Nie wiem kiedy, telefon raz spadł mi z jakiegoś pól metra na wykładzinę w pokoju, nie zauważyłem uszkodzenia, jakiś czas później ktorys z kolegów zauważył, kiedy dałem mu na wykładzie poprzegladac neta. Pęknięcie nie widoczne prawie bo jest nad ekranem, koło głośnika.

Podsumowując- ja tam jestem.mega zadowolony z note, spełnia moje oczekiwania aż nadto, mógłby być lte, ale nie płacze, że nie jest. Nie wymienilbym nawet na mi4, bo jednak dla mnie nie bebechy a wielkość ma znaczenie. Nie zapominajmy że apollo 11, który lądował na księżycu miał procesor 256mb. Tych osmiu rdzeni mtk nigdy nie wykorzystam. Będę się cieszył na upgrade miui do v6, a jak jie będzie, to też spoko. A ekran- może po prostu spróbuję jakoś dostać oryginalny na wymianę, jak zbiore trochę hajsow, widziałem na stronie ze mają, więc porusze najwyżej znajomości z chin, żeby sprawić sobie taki, sam sobie wymienię. I liczę na to, że ani pikseli, ani plam nie będzie.

Masz dead pixele o rozmiarze 5 zł? Masz gwarancję to odsyłaj sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem fotki mojego screena. Pierwsza przedstawia ten główny problem, jakim są przebarwienia- zaznaczyłem to największe, chociaż to widać na pierwszy rzut oka. Zdjęcie miało krótki czas naświetlania przy obniżonej jasności ekranu telefonu do minimum, bo na dużej emisji światła te przebarwienia są niedostrzegalne. w sumie widać je tylko na jasnym tle. 
Druga fotka- długie naświetlanie, żeby było widać deadpixele, udało się to pokazać, chociaż lekko mi się zdjęcie ruszyło. I zaznaczyłem też- słabo widoczne, jakby w negatywie, to przebarwienie z pierwszej foty.

 

post-3440-0-80979000-1416656604_thumb.jp

post-3440-0-34272700-1416656615_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić dokładne zdjęcie?

Wysłane z MI4

 

No i się nie udało. Na fotkach nie widać tego paska. Pytałem już nawet młodego, bo zacząłem myśleć, że mam omamy. Pasek jest, choć wydaje się być równomierny. W dodatku, co ciekawe, znika jak się ustawi jasność na wartość maksymalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem fotki mojego screena. Pierwsza przedstawia ten główny problem, jakim są przebarwienia- zaznaczyłem to największe, chociaż to widać na pierwszy rzut oka. Zdjęcie miało krótki czas naświetlania przy obniżonej jasności ekranu telefonu do minimum, bo na dużej emisji światła te przebarwienia są niedostrzegalne. w sumie widać je tylko na jasnym tle. 

Druga fotka- długie naświetlanie, żeby było widać deadpixele, udało się to pokazać, chociaż lekko mi się zdjęcie ruszyło. I zaznaczyłem też- słabo widoczne, jakby w negatywie, to przebarwienie z pierwszej foty.

 

To tylko potwierdza pewien fakt - z racji niskiej ceny używa się tutaj jednego z najtańszych klejów LOCA - czego właśnie masz efekt. Klej ten źle zasycha, robią się plamy, ściskają szkło wyświetlacza powodując bad pixele, a w najgorszych przypadkach robią z dotyku pająka! Wiem z własnego doświadczenia. Gdy zaczynaliśmy robić takie naprawy, to dostaliśmy na starcie właśnie taki klej. Szkoda gadać.... Nie dość że pachniał dosłownie jak czerwony VIFON, to po prawidłowej procedurze wymiany nowe szkło z ekranem albo pękało, albo robiły się przebarwienia. 

 

OnePlus przykładowo, którego posiada mój znajomy (skubany trochę przepłacił, ale to nieważne) też miał taki problem z plamami na dole, tylko że tam sprawa wygląda trochę inaczej. W OnePlus w większości wypadków wystarczy wziąć dobrą lampkę UV i naświetlić ekran przez góra minutę i problem znika. Tam problemem był zbyt szybki proces produkcji, w którym nie dano wystarczającej ilości czasu na to, aby klej mógł spokojnie zaschnąć. Jeśli ktoś nie doprowadził do stwardnienia kleju (wystawienie na słońce wyświetlaczem do góry) to było to łatwe do odratowania.

 

Dla porównania znajomy, który ma Mi3 też ma widoczną plamę, ale w górnym rogu. Nie przeszkadza, ale na pierwszy rzut oka widać, że tam jest (tragedii nie ma). I co najważniejsze - plama ta ukazała się dopiero po około półrocznym użytkowaniu smartphone. Klej po prostu zblakł przez ten czas. Lampa UV kompletnie nic na to nie poradzi. 

 

Bronienie Xiaomi jako pisanie, że miało się 10 sztuk tych słuchawek i nic takiego nie zauważono albo pisanie Bartka, że ludzie nie mają co robić, tylko wpatrywać się w Smartphone szukając plam - no ludzie, bez przesady. Inwestując pieniądze w Chiński produkt, którego cena jest porównywalna przykładowo z Nexusem 5 i podobnymi (rzędu ~1300 zł) to jest błąd nie do przyjęcia. Pamiętajcie zawsze o tym, że w razie takich problemów trzeba to odsyłać do Chin i czekać, a jeśli gwarancja minie, to szansa szybkiego kupna części zamiennej jest nikła. 

 

Zauważyłem również w waszych fan bojowskich wypowiedziach najeżdżanie na LG, czy słuchawki Samsunga. Co za kompletne bzdury ktoś wypisywał mówiąc, że LG robi słabe nakładki, albo że G3 potrafi lagować tak bardzo, że znajomy bardzo narzeka. Tylko jaki znajomy? Taki wymyślony z głowy rozumiem? Brat ma G3 i molestuje go niesamowicie, MKBHD (jeśli wiecie kto to jest) też aktualnie go bardzo molestuje i jakoś lagów żadnych nie dostrzegł, a jeśli by tak było to zaraz na jego fejsie taka informacja by została pokazana. Ponadto czytając Internety nie widzę narzekania ludzi na ten smartphone. Takim gadaniem chcecie sobie dowartościować? Słabo to wychodzi naprawdę. Ktoś jeszcze tutaj w poście napisał, że wykonanie bodajże G2 jest plastikowe - wypowiem się w ten sposób, że wolę już mieć ten plastikowy G2 niż Xiaomi za takie same pieniądze, bo jeśli ten pierwszy mi się zepsuje, to bez problemu oddam na gwarancję. A w tym drugim różne rzeczy się dzieją - jak nie problemy z klejem, to potem odsyłaj to do chin i czekaj martwiąc się, czy na pewno dotrze, zostanie naprawiony i wróci. Do tego MIUI, które ostatnio jest mamrate i lubi płatać figle w postaci BUGÓW i innych udziwnień.

 

Dlatego jestem prostego zdania - jeśli cena słuchawki od Xiaomi jest porównywalna z produktem normalnie u Nas dostępnym - bierzmy ten drugi. Masz gwarancję realizowaną tutaj, masz podobną specyfikację, masz mnóstwo custom romów. Nie jesteś zamknięty na jeden system, który nie jest wcale taki doskonały, jak niektórzy go chcą na siłę tutaj przedstawić.

 

 

Słuchawki od Xiaomi nie są złe, mają świetne parametry, ładny wygląd (choć MI4 moim zdaniem zerżnięte kompletnie od jabłka względem ramek) i ich cena nie jest odstraszająca, ale pamiętajcie o jednym. Nie da się mieć wszystkiego. Zawsze będzie zasada "coś kosztem czegoś". Musicie liczyć się z takimi niedogodnościami. I nic na to nie poradzicie. Jeden nie będzie miał żadnych problemów, drugi trafi na taki cukierek....

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Nie spotkałem się z plamami. Tzn tylko na MI2 bo ten miał kiedyś takie przypadki.

Ostatnio miałem telefon, że użytkownik ma z ibuygou MI3 (kupiony przez allegro) i widzi plamy. 

Ale skoro telefon jest na gwarancji to sprawę rozwiązuje ibuygou. Prawdopodobnie odesłanie telefonu do Chin by skorzystać z gwarancji Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dokładnie, mogę to samo zauważyć. Mam ciemniejszą plamę na dole ekranu i jest bardziej widoczna gdy telefon coś robi, i jest cieplejszy. Widać taka przypadłość. A szkoda. Jednak muszę zmienić o xiaomi, bo jak widać dużo osób tak ma. Acha i kropki kolorowe też mam, nie jakoś bardzo dużo ale widać na ciemnym tle.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko wygląda, mam nadzieje że mój tak nie skończy wkrótce

mi note 2 lata spokojnie powinien wytrzymać, tam raczej na kleju nie szczędzili w końcu to flagowiec

Kleju?

 

MiNote i Mi4 to już ekrany OGS. Inna technologia - nie ma tak jako tako kleju między digitizerem a LCD.

Pod szkłem (tu Gorilla Glass) jest napylony wzór (siatka) tlenku indu i cyny przez co stanowią one jakby siatkę dotykową.

To wszystko jest bezpośrednio nad szkłem LCD. 

Pasowało by napisać masową reklamację do xiaomi odnośnie tych ekranów niech przysyłają nowe na wymianę ;]

Heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ciekaw jestem jak będzie w redmi 2 czy będzie to samo czy może zmienili do tego czasu ten nieszczęsny klej.

Pasowało by napisać masową reklamację do xiaomi odnośnie tych ekranów niech przysyłają nowe na wymianę ;]

 

U mnie na R2 pojawiła się ostatnio żółta plamka, wielkości ok 2cm przy krawędzi ekranu. Jakoś szczególnie nie przeszkadza (choć kłuje w oczy przy jasnym tle sms-ów), ale ciekawe czy ekran nie posypie się dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniasz  cały ekran  czy   tylko digitizer.

 Mnie digitizer odszedł  od lcd.

 Teraz nie wiem .

Zostal mi digitizer  do Redmi Note  czy Redmi Note Pro.

Digitizer   w pro jest zespolony czy ja tak nieudolnie to robiłem.

Mam nowy digitizer resztę telefonu-Note Pro na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz  cały ekran  czy   tylko digitizer.

 Mnie digitizer odszedł  od lcd.

 Teraz nie wiem .

Zostal mi digitizer  do Redmi Note  czy Redmi Note Pro.

Digitizer   w pro jest zespolony czy ja tak nieudolnie to robiłem.

Mam nowy digitizer resztę telefonu-Note Pro na części.

 

ekran razem z digitizerem, zdaje się oderwałeś go niepotrzebnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...