Skocz do zawartości

MI3 a ładowarka 2A


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Yyyy, jak i jaki ? Prawo ohma. 

 

Jak ktos bedzie chcial sie na sile doszukiwac, to ladowanie 2A wydziela z baterii i okolic chyba wieksze ilosci ciepla. Po jakichs 10 latach moze to miec wplyw na elektronike :D

Edytowane przez Yamnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ogólnie bardzo trudno jest dostać na allegro sprawną ładowarkę 2A, pełno samsungowych podróbek, na których panel dotykowy świruje, albo inne cuda się dzieją. Jak by coś to na IBG pojawiła się oryginalna łądowarka 2A Xiaomi w okolicach $20, czyli nie jest źle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogólnie bardzo trudno jest dostać na allegro sprawną ładowarkę 2A, pełno samsungowych podróbek, na których panel dotykowy świruje, albo inne cuda się dzieją. Jak by coś to na IBG pojawiła się oryginalna łądowarka 2A Xiaomi w okolicach $20, czyli nie jest źle :wink:

 

Nietrudno...

http://allegro.pl/zasilacz-ladowarka-nillkin-top-speed-2a-warszawa-i5088441658.html

Sam kupiłem taką. Jest jak wicher... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3C ACC Center

Mają po $9. W zasadzie to tylko 7 zł różnicy, ale jakoś mam większe zaufanie do aliexpress bo refund w razie czego mam. No i od nich brałem niż kilkakrotnie produkty nillkina i zawsze oryginalne.

Jak patrzę po cenie i po feedback to warto jeszcze popatrzeć na ofertę FANTACY TECHNOLOGY, też mają wersję EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeprowadziłem test z dokładnymi pomiarami czasu ładowania i jestem bardzo zawiedziony...

Oryginalna ładowarka i kabel XIAOMI.
Przy 5% naładowanej baterii - do 100% pokazywało PEŁNE NAŁADOWANIE ZA 2g 27min
Rzeczywiście naładowała sie do 100% w 2g 38 min. Czyli OK. Oczywiście telefon leżał sobie nieużywany (żadne wi-fi, tryb 2G itp...)

Natomiast się zdziwiłem jak ładowałem NILLKINem 2A.

Myślałem że w miarę szybko naładuje baterię.
Od 4% do PEŁNEGO NAŁADOWANIA panel pokazywał 2g 35min. Rzeczywiście naładowała sie w 2g 40 min. Telefon leżał nieużywany.
Czyli wychodzi na to samo jakbym ładował 1A...
Więcej testów nie przeprowadzałem bo się wkurw*%em.

Wyjaśni mi ktoś to...
Ładowarka wydaje się być oryginalna...

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem test z dokładnymi pomiarami czasu ładowania i jestem bardzo zawiedziony...

Oryginalna ładowarka i kabel XIAOMI.

Przy 5% naładowanej baterii - do 100% pokazywało PEŁNE NAŁADOWANIE ZA 2g 27min

Rzeczywiście naładowała sie do 100% w 2g 38 min. Czyli OK. Oczywiście telefon leżał sobie nieużywany (żadne wi-fi, tryb 2G itp...)

Natomiast się zdziwiłem jak ładowałem NILLKINem 2A.

Myślałem że w miarę szybko naładuje baterię.

Od 4% do PEŁNEGO NAŁADOWANIA panel pokazywał 2g 35min. Rzeczywiście naładowała sie w 2g 40 min. Telefon leżał nieużywany.

Czyli wychodzi na to samo jakbym ładował 1A...

Więcej testów nie przeprowadzałem bo się wkurw*%em.

Wyjaśni mi ktoś to...

Ładowarka wydaje się być oryginalna...

Nawet ładowarka 100A nie skróci czasu ładowania. Ograniczeniem jest przetwornica w telefonie. Oczywiście zbyt słaba ładowarka może ten proces wydłużyć.

 

Prąd ładowania ograniczany jest przez producentów sprzętu ze względu na zywotność akumulatora. Zbyt duży prąd drastycznie skraca czas jego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie prąd ładowania. Na czuja to wszystko się wydaje. Efekt placebo.

 

Między akumulatorem a gniazdem jest przetwornica i ma ona sztywne ograniczenie. O ile ładowarka nie daje zbyt małego napięcia poniżej 4,5V przy gnieździe) lub rzeczywiście daje mało prądu, to ta przetwornica reguluje proces ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie prąd ładowania. Na czuja to wszystko się wydaje. Efekt placebo.

Między akumulatorem a gniazdem jest przetwornica i ma ona sztywne ograniczenie. O ile ładowarka nie daje zbyt małego napięcia poniżej 4,5V przy gnieździe) lub rzeczywiście daje mało prądu, to ta przetwornica reguluje proces ładowania.

Owszem, ale Mi3W wspiera Quick charge

@Marcin, u mnie na kablu nillkina mam sporo wyższy Piaf ładowania niż na kablu od Xiaomi.

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ładowarka i kabel Nillkin kupione na Allegro. Dzisiaj przyszły przesyłki. Jest znaczna poprawa względem pierwotnego adaptera. W końcu dotyk zaczął działać poprawnie (na stockowej ładowarce zachowywał się różnie) i bateria doładowuje się poprawnie do 100% (na stocku od 97-100% wartości zmieniały się w obie strony).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, akcesoria Nillkin'a kupiłem dzięki temu wątkowi. Przez rok używałem oryginalnej ładowarki i kabla (tel kupiony na ibuygou.com), ale z biegiem czasu wady zestawu ładującego zaczęły się pogłębiać, więc nadeszła pora na zmianę i uznaję, że wydatek się opłacał.

Może sam przewód to tylko dopełnienie do zestawu (potestuję dłużej, ale na razie, po krótkim porównaniu nie odczuwam różnicy pomiędzy oryginalnym Xiaomi, a Nillkin'em), to sprawna ładowarka jest istotnym elementem, na którym warto się skupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi3 wspiera Quick charging 2.0? No wiesz, note 4 to trochę nowsze urządzenie. Quick charging 1.0 to nie były aby właśnie ładowarkI 2a? Tak czy siak różnice widać gołym okiem. Spróbuj w samochodzie podłączyć ładowarkę 1A i nawiguj, a później to samo na 2a. Różnica jest ogromna.

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI3 nie będzie się ładować szybciej.

Mam miernik przelotowy, ladowarke 1,5A i kabelek 1,5A

Prawy górny róg w mierniku:

affcb967e60f99ac173e4ee193ae1d95.jpg

Sorry za jakość ale nie miałem czasu na lepsze :)

0.47A to max jaka ładuje się telefon.

Miernik jaki jest taki jest ale nawet zakładając błąd pomiarowy na poziomie 10% widać, że nie ma sensu kupować ładowarki 2A.

TapaTalk :)

Edytowane przez Polan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI3 nie będzie się ładować szybciej.

Mam miernik przelotowy, ladowarke 1,5A i kabelek 1,5A

Prawy górny róg w mierniku:

affcb967e60f99ac173e4ee193ae1d95.jpg

Sorry za jakość ale nie miałem czasu na lepsze :)

0.47A to max jaka ładuje się telefon.

Miernik jaki jest taki jest ale nawet zakładając błąd pomiarowy na poziomie 10% widać, że nie ma sensu kupować ładowarki 2A.

TapaTalk :)

 

A to nie jest tak, że ten miernik identyfikuje się jako ładowanie z usb komputera? Zobacz w telefonie jaki typ ładowarki rozpoznał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI3 nie będzie się ładować szybciej.

Mam miernik przelotowy, ladowarke 1,5A i kabelek 1,5A

Prawy górny róg w mierniku:

affcb967e60f99ac173e4ee193ae1d95.jpg

Sorry za jakość ale nie miałem czasu na lepsze :)

0.47A to max jaka ładuje się telefon.

Miernik jaki jest taki jest ale nawet zakładając błąd pomiarowy na poziomie 10% widać, że nie ma sensu kupować ładowarki 2A.

TapaTalk :)

No właśnie, masz 0,47A i podobne wyniki miałem na oryginalnej ładowarce od mi3. Natomiast na nillkinie mam ponad 0,90A. Oczywiście również kabel nillkin bo kabel od mi3 trochę obcina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...