Jump to content

Redmi Note 5 Komputer widzi jako urządzenie Nieokreślone

Wopgamal
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie tak jak w tytule. Komputer widzi urządzenie jako Nieokreślone. Próbowałem aktualizacji sterowników, szukania ich ręcznie na PC gdzie miałem 2 opcje do wyboru podstawową oraz te sterowniki najnowsze ADB żadna z tych opcji nie działa. Usuwałem oraz instalowałem od nowa również to nic nie dało. Gdy wybieram opcje "Rozwiązywanie problemów" Windows wskazuje na to żebym podłączył urządzenie pod port usb 2.0 a nie 3.0 chociaż jest on podłączony pod 2.0. Także nie mam pojęcia co może być tego przyczyną proszę o pomoc :) Pozdrawiam !

Bez tytułu22.png

Edited by Wopgamal

Właśnie w tym jest problem gdyż telefon "padł" W pewnym momencie się wyłączył i mam do wyboru tylko opcje Reboot/Wipe Data/Connect with MIAssistant, Robiłem hard reset on również nie zdał swojej funkcji nadal są tylko te opcje do wyboru.Reboot to system również nic nie daje po prostu odpala się tylko do tych 3 opcji i tyle. :)zanim zaniosę go do serwisu chciałem spróbować zainstalować nowy TWRP. na własną rękę lecz do tego jest potrzebne połącznie z komputerem i żeby telefon był widoczny ale widzę że nie ma już ratunku i pozostaje serwis :D

Dodam jeszcze że co minute sam się wyłącza i od razu odpala właśnie na te 3 opcje bez mojej ingerencji także jest coś ewidentnie nie halo :)

Także sam go wyłączyć nie mogę bo od razu się włącza i tak do czasu aż bateria mu nie padnie i gdy ładuje jest ta sama sytuacja :D

Tak,tak miałem napisać na samym początku jaki jest problem ale myślałem żę uda się go rozwiązać z samej pozycji pc bez uwzględnienia telefonu.Właśnie też myślałem że TWRP nie uda się wgrać ze względu na ten Bootloader chociaż miałem nadzieję że da się to jakoś ominąć :) Pobawie się z tą chińska wersją MiPCSuite jeśli to nie zda egzaminu to lecę do serwisu dzięki za pomoc Panowie. Pozdrawiam! :)

• 1 month later...

Podpinam się pod problem. Zakupiłam Redmi Note 5 (z podwójnym aparatem, więc to chyba PRO) i nie mogę transferować plików pomiędzy PC i telefonem.

Po podłączeniu kabla lapek widzi tel jako nieznane urządzenie, a po wybraniu z opcji MTP (transfer plików), urządzenie jest rozpoznawane, ale po chwili jakby rozłącza urządzenie i niby jest podłączone, ale go nie widzi. Ponowne odłączenie kabla i podłączenie znów naprawia problem, ale tylko na chwilę.

Pamiętam, że podobny problem miałam z moim Mi Max, ale jakoś go rozwiązałam, tylko to było 2 lata temu i nie pamiętam jak. Teraz normalnie podłączam Maxa i wchodzę jak na dysk przenośny.

Tel. jest z polskiej dystrybucji i na gwarancji (kupiony dla mamy), więc grzebanie się w BL i wgrywanie Xiaomi.eu nie wchodzi w grę. Ale wtedy chyba jakoś inaczej to naprawiłam. Proszę o pomoc.

10 godzin temu, OutSideR napisał:

jak jest z PL dystrybucji i na wgarancji to jak najbardziej mozesz odblokowac BL i wgrac xiaomi.eu 

Pytałam i dostałam odpowiedź, że stracę gwarancję jak będę grzebać w oprogramowaniu.

10 godzin temu, dzidexx napisał:

Na tym samym komputerze, porcie usb i kablu? 

W RN5 - po podpięciu do PC rozwijasz pasek powiadomień i zmieniasz ładowanie na przesył plików(mtp)?

Zajrzyj w dod.ustawienia - opcje programisty i przełącz na domyślne - mtp oraz włącz/przełącz debugowanie usb.

Zrobiłam to wszystko i nic. Przetestowałam też 4 kable i bez rezultatu.

W desperacji zabrałam tel. do roboty i grajcie surmy anielskie - ruszył normalnie, ale na Win10, więc wydaje mi się, że to problem jakichś sterowników. Pytanie skąd je wziąć? Wgrałam już adb, ale to nic nie dało. Są jakieś sterowniki do instalacji dla tego konkretnego modelu do Win7 (taki posiadam w domu)?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...