Skocz do zawartości

Ustawienia Always On Display


mixol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od nieco ponad tygodnia jestem posiadaczem Mi8 Global Version (przesiadka z Redmi Note 2). Telefon przyszedł z Gearbest z MIUI 9. W ustawieniach znalazłem m.in. opcję pozwalającą czasowo wyłączać wyświetlanie Always On Display (ustawiłem na wyłączanie pomiędzy godz. 00 a 6:00 - po co w nocy miał niepotrzebnie świecić się zegar). Dodatkowo przy MIUI 9 wyświetlanie AoD było cały czas na maksymalnej jasności, natomiast przy zasłanianiu czujnika oświetlenia (oczywiście mam włączony tryb "kieszonkowy") AoD od razu gasł. W środę telefon zaktualizował się do MIUI 10. W MIUI 10 niestety nie znajduję opcji pozwalającej na zmianę godzin wyłączenia AoD. Co ciekawe, w dalszym ciągu AoD wyłącza się w godzinach, które ustawiłem jeszcze w MIUI 9 (czyli pomiędzy 0:00 a 6:00). Dodatkowo zauważyłem, że w MIUI 10 wyświetlanie AoD często jest przyciemnione przez długi czas, a potem samoistnie rozświetla się na maksymalną jasność (raczej nie jest to uzależnione od oświetlenia zewnętrznego), poza tym w przypadku przysłaniania czujnika oświetlenia telefon z opóźnieniem reaguje na ten fakt i wyłączenie AoD następuje czasem po 15 sekundach, czasem dłużej. Po odsłonięciu czujnika czasem AoD załącza się na pełnej jasności, czasem przyciemniony - w MIUI 9 przy takim działaniu (zasłonięciu czujnika) zgaszenie/załączenie AoD następowało bezzwłocznie zawsze na pełnej jasności.

Jeśli chodzi o powiadomienia w AoD, o których sporo już napisano w innych wątkach - nie zaobserwowałem znaczącej poprawy na MIUI 10 w stosunku do MIUI 9 - są powiadomienia o nieodebranych połączeniach, o SMS-ach czy z Messengera (choć tu nie zawsze), ale nie ma np. z Facebooka. Tak więc moim zdaniem upgrade do MIUI 10 (wersja Global w  telefonie także w wersji Global) nie przyniosła znaczących korzyści.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam Mi8 z softem polskim, MIUI 10 8.8.30 i moj problem polega na tym, że AoD nie aktualizuje się równo co minutę. Aktualizacja czasu nastepuje co 2-3 minuty. Np. z 17:30 zmieni sie po 3 minutach na 17:33. Czasami zmiana czasu następuje normalnie, czasami z opóźnieniem, bez względu na stan baterii. Problem występuje również przy wyłączonych funkcjach oszczędzania baterii, a  nie występuje, gdy telefon jest podpięty do ładowania.

Jeżeli godzina się nie zaktualizuje, to wystarczy ruszyć telefonem, lub przesunąć ręka nad nim (zmiana światła nad czujnikiem) i wtedy się wyświetla właściwy czas.

Trochę jest to irytujące, bo na wszytskich urządzeniach w firmie (nawet tych "bylejakich") działa ta funkcja bez zarzutu i rowno co 60 sekund zmienia sie czas, a moj sprzet ma tu troche braki.

Czy miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie telefonu dopłaciłem za wgranie polskiego softu (podobno w xiaomi we wrocławiu). Moja wersja to MIUI 10 by xiaomi.eu 8.8.30 rozwojowa. Oprócz tego AoD wszystko działa jak należy, nie można narzekać.

Czyli Kolego problem może rozwiązać aktualizacja oprogramowania w przyszłości lub powrót do softu global ?

Nezumi przy sprawdzaniu dostępności aktualizacji pokazuje mi, że wersja MIUI jest aktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie ma starszej? :D 

O ile mi się dobre info o czaszke obija, to to jest pierwsza aktu z Miui10 dla Mi8 :P, a MIUI9 było jeszcze bardziej zabugowane na Mi8 :P.

1 minutę temu, k4rk0 napisał:

Czyli Kolego problem może rozwiązać aktualizacja oprogramowania w przyszłości lub powrót do softu global ?

Obstawiam, że fon kupiony na allegro, więc pewnie wersja CN z wgranym Xiaomi.eu, przejście na globala nie ma sensu, zostaniesz bez płatności NFC. Zostaje Ci zaktualizowanie telefonu, aktualizację na Xiaomi.eu wykonujesz ręcznie, pobierając paczkę ze strony miuipolska.pl/download, wrzucając ją na telefon i instalując za pomocą TWRP (wszystkie poradniki na forum). Aktualizacje wychodzą średnio raz na tydzień (piątek-sobota). Aktualizacja do androida 9.0 będzie wymagać przeczyszczenia fona, więc warto sobie wszystkie ważne rzeczy zgrać na PC.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.02.2019 o 00:15, Savras666 napisał:

Hej. Kupiłem w wczoraj mi8 w euro, mam problem z aod. Mianowicie wyłącza się sam po kilku/kilkunastu minutach, ktoś wie jak to zmienić?

 

Dzisiaj od rana świeci cały czas tak jak powinien O.o

jak polozysz telefon na jakis czas bez ruchu to sie wygasi. Niejednokrotnie to było poruszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...