soulfly777kris

Xiaomi Oclean SE

Recommended Posts

Witam forumowiczów "miuipolska.pl"

Ostatnio zakupiłem Xiaomi Oclean SE i jestem bez dwóch zdań zadowolony z tego wyboru ale miał bym kilka małych pytań do osób które używają tego produktu i maja go w przysłowiowym małym palcu.

Ponoć ta szczoteczka w porównaniu z jej starsza siostrą "Soocare x3" jest m.in. dużo lepiej kompatybilna z aplikacją do niej napisaną a jednak kilku rzeczy związanych właśnie z apką jeszcze nie rozumiem i potrzebuje Waszej pomocy.

Przede wszystkim chodzi o tzw. pomiar używania szczoteczki pod nazwą "SCORE"

SE.thumb.png.6b5ebe55e7ed16b310f9c3f7a59a9cc2.png Jak widać mamy tu kilka parametrów takich jak m.in. "Duration" czyli czas pracy urządzenie czy "score"  albo ""report" czyli coś związanego z datą.

Ja swoją szczoteczkę już kilka razy używałem ale na tej tabeli nadal są same zera jak by szczoteczka w ogóle nie była włączana.

Szczoteczka jest oczywiście sparowana z apką co pokazuje np. stan baterii na fotce.

Inne funkcje takie jak manualne programowanie szczoteczki działają bez zarzutu. 

Nie do końca rozumiem jak takie sprawdzanie przez apkę szczoteczki ile czasu dziennie pracowała miało by wyglądać, czy podczas mycia zębów powinienem mieć włączona tą apkę ?

A może mam ręcznie wklepywać te parametry po każdym czyszczeniu zębów co chyba nie wchodzi w rachubę.

Pod przyciskiem "Report" kryją się takie dwie strony które jak mam rozumieć służą do zliczania aktywności mojej szczoteczki.

1994825305_dzie.thumb.jpg.4dc81cbf043c0c568a33cacf06719059.jpg

Nie przedłużając mam ostatnie pytanie do czego służą te opcje na poniższym foto,  pierwsza niby do szybszego uruchomienia z tego co mniej więcej rozumiem chociaż mimo że jest włączona to do uruchomienia szczoteczka potrzebuje nadal dwóch kliknięć, pierwszego do włączenia czyli zapalania się diody led na obwodzie włącznika a drugiego do rozpoczęcia czyszczenia więc gdzie to przyśpieszone włączanie ?

Screenshot_20180922-014509.thumb.png.1147003a71ee3f8f8766a8b3e28d7006.png

Wiem że wiele osób powie że nie ma sensu sobie zawracać głowy takimi rzeczami bo szczoteczka ma służyć tylko do czyszczenia zębów i niema co kombinować ale np. telefon też kiedyś służył tylko do dzwonienia a dzisiaj ma jeszcze "kilka' przydatnych dodatkowych funkcji.

Z góry dziękuje za każdą pomoc i mam nadzieję że znajdzie się osoba która sprosta tym pytaniom.

Problem z zakładką "Home" rozwiązany, wystarczy po każdym użyciu szczoteczki pociągnąć kartę "Home" w dół żeby się zsynchronizowała z telefonem.

Nadal był bym wdzięczny za wytłumaczenie mi trzech opcji o które pytałem na końcu.

Screenshot_20180922-014509.thumb.png.9f477d578b15944633f8c1b76ae2bee3.png

Edited by soulfly777kris

Wake up mode w Oclean one działa tak, że wystarczy kliknąć raz żeby szczoteczka się włączyła. Przy wyłączonej opcji najpierw śpiewa po chińsku. Możliwe że w SE jest podobnie. Jeżeli nie to wygląda na pozostałość z wersji one.

Bluetooth nie mam pojęcia.

Area alert to jest wibracja pomiędzy trybami czyszczenia np. co 30 sekund.

Witam po ostatniej aktualizacji szczoteczki oclean se przez aplikację, uwaliła mi się. Ciągle świeci guzik power i miga lampka led druga od góry i nic nie mogę zrobić. Pozdrawiam ma ktoś jakiś pomysł? 

Niestety pisałem do nich na maila i na messengera i zero odzewu już drugi dzień. A na necie jest ten problem ale nie ma odpowiedzi. 

Niestety już nie pamiętam. Odezwał się oclean do mnie poprosili o SN i adres Mac szczoteczki i i filmik z problem. Dzisiaj odpisali żeby podać im adres i wyślą nowa szczoteczkę. 

Mam podobny problem ale świeci się tylko dioda włącznika cały czas i nie da się włączyć , nie nacieszyłem się zbyt długo bo wczoraj odebrałem i chwilę działała ale jak chciałem rano użyć typ już nie działa

Czy ktos z Was rozwiazal problem po aktualizacji? Czy jedynie wymiana albo zwrot pieniedzy wchodzi w gre?

Drugie pytanie czy macie gdzies info jak dostac sie do srodka moze odpiecie baterii albo reset rozwiaze problem?

Edited by FredzioPL

Jeśli ktoś ma uwaloną po aktualizacji szczoteczkę Oclean One lub SE chętnie odkupię. W mojej padł silnik i potrzebuję na podmiankę.

Kontakt najlepiej na priv.

Cześć, poradził sobie ktoś z problemem "uwalenia" przez nowy firmware? Udało Wam jakoś zresetować ten szczyt myśli technicznej?

Padła mi ostatnio szczotka philipsa i wybór padł na oclean se, dzisiaj przyszła, pierwsze mycie i w zasadzie to kompletnie nie czuć momentu kiedy trzeba zmienić fragment paszczy (chodzi o pauzę co 30s)... to normalne że pauza jest tak minimalna że prawie niewyczuwalna? Nie ma żadnej sygnalizacji dźwiękowej?