Sign in to follow this  
argentina10

Brak możliwości obejścia "przesuń aby odblokować"

Recommended Posts

Postanowiłem zaktualizować miui z 8 na 10 oczywiście rozwojową. Pacjent Xiaiomi Redmi 4A.  Na forum nie ma nic o moim przypadku oraz na zagranicznych forach.

Otóż rozchodzi się o to że po ustawieniu hasła blokady (obojętnie czy łączenie kropek, pin czy hasło) po przebudzeniu nie ma od razu ekranu z możliwością wpisywania hasła lecz pojawia się irytujący ekran "przesuń aby odblokować" i dopiero po tym można przejść do hasła.  Cwaniaczków którzy zamykają takie tematy informuję że wiem, że w opcjach programistycznych jest opcja pomiń ekran blokady, co działa ale tylko kiedy nie ustawimy hasła. Po ustawieniu hasła automatycznie opcja jest niedostępna :(.  Chodzi mi o konkretna odpowiedź czy w 10 nic się z tym nie da zrobić żeby było tak jak w 8 bez tego irytującego przesuwania ?

A była na MIUI8 możliwość tego w ogóle pominięcia? Bo ja jej osobiście nie kojarzę. Ale może gdzieś już pamięć nie ta ;-)

Niemniej - raczej takiej opcji w MIUI 10 brak.

14 godzin temu, Orjon napisał:

A była na MIUI8 możliwość tego w ogóle pominięcia? Bo ja jej osobiście nie kojarzę. Ale może gdzieś już pamięć nie ta ;-)

Niemniej - raczej takiej opcji w MIUI 10 brak.

Tak na 8 kiedy miałem ustawione hasło była normalnie możliwość w opcjach programistycznych pominięcia ekranu blokady lub pozostawienia a na 10 jest to zablokowane.

Jest to naprawdę irytujące i warto było by to przerobić na to jak było. Do tego jeszcze nie można edytować skrótów na ekranie blokady gdzie w prawo jest aparat a w lewo Kontakty, Kolendarz, Kalkulator, Notatki, Muzyka i Latarka...ot mi interes skoro ani muzyki miui ani kalendarza miui nie używam.

Wiem że jest jeszcze możliwość blokady poszczególnych aplikacji ale jest to gorsze rozwiązanie dla mnie niż jedno hasło na tel.

Też mnie to irytuje. Ale takie samo "usprawnienie" weszło w innych telefonach. Nie wiem, może GOOGLE coś narzucilo?

Również chciałbym od razu ekran odblokowania zamiast ekranu blokady, ale chyba nie ma takiej możliwości.

Ciekawe czy tak samo było na 9 już. No nic póki nie będzie na to poprawki to w przypływie wolnego czasu wracam z powrotem do 8 bo wielkiego szału i tak nie ma na najnowszej wersji...a przynajmniej nie warto się męczyć skoro tak istotną sprawę zaniedbali

Edited by argentina10

15 godzin temu, frrancuz napisał:

Na v9 technicznego nie było. Pojawiło się wraz z v10

Dzięki za info w takim razie zmienię sobie na najnowszą 9 :) 

Zmieniłem na najnowszą wersję 9 Stable i jestem mega zadowolony.Standardowo wyrzuciłem apki które nie używam i śmiga aż miło.
Przy okazji odkryłem że za hasło jest odpowiedzialna m.inn. apka "com.android.keyguard" i jeśli ją usuniecie to nie będzie można ustawić hasła.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this