ZduneX25

MIUI 8.9.20

Recommended Posts

Mi 8 - Zainstalowane z pliku ZIP. Na razie wszystko wygląda poprawnie. Sprawdzę czy nadal występuje dyskoteka przy ładowaniu wyłączonego telefonu. Podpisów ikonek w galerii - brak :(

Patrząc wstecz to mało było romow bezproblemowych dla mi8. Więc zostaje na dłużej na 8.8.30. poczekam aż dopracują ten nowy Android tak ze 2 miesiące

Mi 8 - Zainstalowane z pliku ZIP. Na razie wszystko wygląda poprawnie. Sprawdzę czy nadal występuje dyskoteka przy ładowaniu wyłączonego telefonu. Podpisów ikonek w galerii - brak
Niestety dyskoteka została, telefon wyłączony i ładowanie z ładowarki podłączone - telefon zaczyna naprzemiennie pokazywać logo MI i baterię w trakcie ładowania w kolorze zielonym. Nocą wygląda to tragicznie, spać nie idzie.
Drugi problem to brak możliwości ustawienia różnych dźwięków powiadomien sms dla dwóch kart tel.

Wysłane z mojego KOB-L09 przy użyciu Tapatalka

Mi Mix 2S zainstalowałem soft 8.9.20 czyszcząc kompletnie cały telefon bo już nie mogłem wytrzymać. Poprzednio nie pozwalało mi ustawić własnego dźwięku dla przychodzącego sms-a, teraz jest ok.

Mam jednak inny problem i szlag mnie trafia bo w wiadomości sms nie wysyła mi emotek, po prostu u odbiorcy ich nie ma. Wcześniej działało, o co zatem chodzi i jak usunąć problem?

2 godziny temu, Immortel napisał:

"Ucinaj ogonki i emotki" masz włączone pewnie?

Wysłane z MI 6

Właśnie było wyłączone. Ale zrobiłem tak: włączyłem "ucinaj ogonki i emotki" i ponownie wyłączyłem i teraz działa. Nie wiem o co chodzi :shock:.

Edited by borejek3

OK. Przeglądarka działa. Winny był pakiet blokera reklam. Niestety, Mapy Google to jakaś porażka. Wskaźnik stoi przez pół godziny w miejscu. Trzeba czyścić dane aplikacji żeby zaczęła działać. Na chwilę...

Wracam do poprzedniego ROMu...

Macie możliwość przewijania utworów w systemowej aplikacji Muzyka? Ja dopiero dziś to zauważyłem, w momencie gdy chciałem przewinąć utwór na ekranie blokady. Nie dało się bo treść jest ukryta jak przy wiadomości SMS/Gmail ...

Mi6f19384337862f0f46e0c8858bdc8b320.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

witam w mym Mi8 niestety nie działa kamera po aktualizacji 8.9.20 

czy mógłby ktoś podrzucić link do 8.8.30

próbowałem też zainstalować xiaomi.eu_multi_MI8_V10.0.5.0.OEACNFH_v10-8.1 ale też dochodzi tylko do ekranu blokady 

Edited by robert_g1

U mnie wczoraj napotkałem problem przy połączeniu telefonicznym. Jak zacząłem rozmowę, to na chwilę słyszałem rozmówce, a po chwili w słuchawce cisza i ani ja ani on mnie nie słyszał. Po zakończeniu rozmowy i ponownym jej nawiązaniu problem się powtórzył kilkakrotnie. Dzisiaj jednak rozmawiałem z żoną z godzinę tylko, że  przez słuchawkę bluetooth i żadnego problemu z połączeniem nie miałem.

Macie możliwość przewijania utworów w systemowej aplikacji Muzyka? Ja dopiero dziś to zauważyłem, w momencie gdy chciałem przewinąć utwór na ekranie blokady. Nie dało się bo treść jest ukryta jak przy wiadomości SMS/Gmail.

Ja mam tak samo na RN5 na miui 9 bylo wszystko jak należy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

drenaż baterii totalny na whyred
8.8.30 
 póki co deklasuje wszystko co wyszło dla tego modelu, przywróciłem kopię z TWRP i wszystko wróciło do normy, obawiam się że szybko nie pojawi się ROM który zbliży się do tego co oferuje 8.8.30
chmura nie działa nadal (u mnie od 15 sierpnia) mimo, że wykupiłem na rok 20 GB dostali 40 pln w prezencie, dziadostwo :/

Edited by DJYano

33 minuty temu, DJYano napisał:

8.8.30 
 póki co deklasuje wszystko co wyszło dla tego modelu, przywróciłem kopię z TWRP i wszystko wróciło do normy, obawiam się że szybko nie pojawi się ROM który zbliży się do tego co oferuje 8.8.30
chmura nie działa nadal (u mnie od 15 sierpnia) mimo, że wykupiłem na rok 20 GB dostali 40 pln w prezencie, dziadostwo :/

Nie wiem jak z chmurą, ale nie zauważyłem drenażu baterii na whyred

47 minut temu, bioly87 napisał:

Nie wiem jak z chmurą, ale nie zauważyłem drenażu baterii na whyred

system android znów się wybija na początek 30% zajętości procesora więc 3h po naładowaniu do pełna zjada 30% baterii więc jest coś na rzeczy :/

Ja mam wrazenie ze najlepszy rom to byl global stable 9.6 pamietam ze jak go kupiłem i czekałem na odblokowanie bootloadera to wtedy bateria mnie zaskakiwała.. w tej chwili mam najnowsze xiomi.eu i inny kernel gdzie częstotliwośći procesora mam podkręcone do 1843mhz i 2150mhz i bateria w zasadzie trzyma prawie tak samo jak na stockowym kernelu a sam telefon działa szybciej. U mnie android system oscyluje w granicach 12-17% ale na xiaomi.eu 8.9.6 było to 7%.

@DJYano
Ktoś w którymś temacie wspominał, że również ma problem z chmura.
Wywal adblocka jakiego masz. I zobacz.

Co do romu, również nie mam drenażu i wydaje mi się że bateria całkiem OK się ma.
Poświeć chwilę i zrób full wipe.

8.8.30 

Mam tak samo. Na oko bateria znika 2x szybciej niz w poprzedniej wersji.

Mi8se bez problemów wszystko dziala
Ile masz sot? Na xiaomi.eu stable v10 sot to około 8h, także polecam dla mi8se.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Zaktualizowałem swój Mi 5S Plus i mam tylko jeden problem - partycja /data na siłę się sama szyfruje po każdym jej sformatowaniu (i reboocie), nawet z zainstalowanym Magiskiem i odznaczonym "zachowaj force encryption". Nie mogę przez to w TWRP zrobić pełnej kopii zapasowej. Jak sobie z tym poradzić? Szukać wersji TWRP obsługującej szyfrowanie czy da się jakoś wyłączyć ten przymus szyfrowania /data ?

EDIT: Bluetooth też nie działa, przy próbie włączenia dostaję za każdym razem komunikat "Aplikacja udostępniania przez Bluetooth przestała działać"

Edited by Tharr

13 godzin temu, tomasznowak napisał:

U mnie wczoraj napotkałem problem przy połączeniu telefonicznym. Jak zacząłem rozmowę, to na chwilę słyszałem rozmówce, a po chwili w słuchawce cisza i ani ja ani on mnie nie słyszał. Po zakończeniu rozmowy i ponownym jej nawiązaniu problem się powtórzył kilkakrotnie. Dzisiaj jednak rozmawiałem z żoną z godzinę tylko, że  przez słuchawkę bluetooth i żadnego problemu z połączeniem nie miałem.

Problemy z siecią..., niezależne od zainstalowanych wersji androida, rodzajów systemów itp,. 

Miałem takie sytuacje w ostatnich dniach na kilku telefonach 

Ja sporadycznie mam problem z internetem, niby działają dane mobilne, ale efekt jakby nie było internetu, muszę wyłączyć i włączyć dane mobilne i dopiero zaskakuje. Może to powiązane z problemami z siecią, o których pisze wyżej, poobserwuje.

Dzięki.
Jeszcze jedno pytanie, czy przed zrobieniem kopii, trzeba usuwać blokadę telefonu - odciskiem, pinem?

Lepiej usunąć przed robieniem backup'u.

Tylko nie bardzo rozumiem - napisałeś wyżej, że chcesz przywrócić.

Edited by dzidexx

28 minut temu, xiar napisał:

Chcę przywrócić

Zobaczysz po przywróceniu - ze zrobionego backupu ich nie usuniesz.

48 minut temu, Ursusc360 napisał:

Wywala aparat podczas proby robienia zdjec z funkcja nocnych zdjec i HDR. Redmi Note 4x

U mnie na RN4X zdjęcia w trybie nocnym robi bez problemów.

10 godzin temu, xiar napisał:

Chcę przywrócić ale zrobiłem z blokadami i teraz obawiam się, że mogą być problemy.

Bez problemu. Co tydzień robię backup w twrp przed zainstalowaniem najnowszej wersji. Po tym jak bateria w ciągu kilku godzin spadła z 60% do zera przy minimalnym używaniu wróciłem do backupu zrobionego w sobotę razem z blokadą ekranu, odciskiem palca itp. Jedynie wifi nie chciało działać ale pomogło zainstalowanie jeszcze raz romu w tej wersji co backup bez wipe i wszystko wróciło do normy a żadnych danych nie straciłem.

Screenshot_2018-09-25-19-39-53-166_com.android.camera.thumb.png.e49d17614d8ea60174344d2ffc86b3d9.png

6 godzin temu, Robcik napisał:

U mnie na RN4X zdjęcia w trybie nocnym robi bez problemów.

To nie wiem o co to moze chodzic. 

Edited by Ursusc360
Jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.