Recommended Posts

Dnia 1.10.2018 o 13:46, Loo napisał:

Bezpośrednio po wgraniu rom'a też miewam taki problem - rozwiązanie prostsze niż banalne - po wgraniu rom'a (cache i dalvik czyszczę) robię jeszcze restart i wtedy nie muli

I żeby było zabawniej, z jakiegoś powodu jest tak wyłącznie na Xiaomi.eu - żaden inny ROM opary o MIUI tak nie ma i nie wiem czym jest to spowodowane.

Czy ktoś z obecnych tu posiadaczy mi8 może potwierdzić brak opcji wyłącznie notcha w ustawieniach?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś z obecnych tu posiadaczy mi8 może potwierdzić brak opcji wyłącznie notcha w ustawieniach?

Jeśli to było w ustawienia-nawigacja systemowa, to u mnie też nie ma.

Wysłane z mojego KOB-L09 przy użyciu Tapatalka

Na Pie ta opcja została usunięta przez Xiaomi. Czy wróci - pytajcie wróżbitę Macieja

• Like 1

9 godzin temu, MarioWRC napisał:

Ja bym się zastanowił nad ukrywaniem. Nie wiem jak z jakością ekranu w Mi 8, ale użytkownicy OP6 po 3 miesiącach ukrytego notcha widzieli już różnicę jasności między notchem a normalnym ekranem (widoczne np. przy zsuwaniu paska i w trybie pełnoekranowym). 

Co do ukrycia notcha - wszystko wskazuje na to, że Xiaomi pomyliło się w ogóle przy implementacji tej funkcji, wystarczy podmiana w kodzie aplikacji wersji SDK (o ile wiem, albo w Ustawieniach, albo w SystemUI) by po prostu ta opcja zaczęła być widoczna i działać (i działa także na Pie, sprawdzone - zrzut w spoilerze).

Spoiler

wybaczcie że po rosyjsku, ale innego zrzutu nie mam ;)

photo_2018-10-04_18-38-13.jpg

Możemy czekać na podmianę tego w właściwy sposób przez Xiaomi albo dodanie tego z powrotem do eu przez zespół - podesłałem kod do @ZduneX25 , zobaczymy ;)

A jak u was na mi8 z guzikami głośniej, ciszej? Też po naciśnięciu głośniej na "pulpicie" daje wam głośniej multimedia zamiast dzwonka?

Tak.

A jak u was na mi8 z guzikami głośniej, ciszej? Też po naciśnięciu głośniej na "pulpicie" daje wam głośniej multimedia zamiast dzwonka?

Ile na tym romie wytrzymuje Wam bateria? Głównie interesuje mnie ile wytrzymuje u użytkowników redmi 4a. 

Hej. Czy bez dodatkowej aplikacji istnieje możliwość zmiany koloru paska nawigacyjnego? Bo coś nie mogę się doszukać w ustawieniach.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

A czy wersje stable mają swoje tematy? Czy jest w tygodniówkach jakaś wzmianka o tym że "jest również wersja stable"?

RN5p - whyred

• Like 1

czy jest już sprawdzone rozwiązanie problemu z klonowaniem aplikacji? rn4x, samoistnie sklonowało: notatki, aktualizacje, skaner oraz mi video. Nie można usunąć przez kosz, a w ustawieniach->aplikacje->klonowanie widnieje tylko 1 szt (inna niż te wymienione) pożądana.

Witam! Czy wersja MIUI 10 8.9.20 na Xiaomi Mi Max 3 posiada już aktywowaną funkcję ANTI ROLL-BACK? Poczytałem na XDA i wynika z tego, że już nie da się wykonać downgrade'u :(.

Hej. Czy bez dodatkowej aplikacji istnieje możliwość zmiany koloru paska nawigacyjnego? Bo coś nie mogę się doszukać w ustawieniach.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Podłączam się. Wolałbym czarny pasek z białymi przyciskami niż odwrotnie. Na amoledzie by to było bardzo praktyczne.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy tylko problem jest u mnie , czy to problem systemowy  xiaomi.eu . Czy jest mozliwość zmiany regionu w ustawieniach  , ja u siebie nie mam takiej mozliwości ,chyba , że źle szukam ,Wysłane z redmi 4x santoni

W xiaomi.eu  nie ma takiej opcji, na sztywno jest Polska. Zmiana regionu jest tylko możliwa na globalu.

4 minuty temu, Grzesiuso napisał:

na sztywno jest Polska

Region Miui to Polska(1st) i Indie(2nd).

Region Android'a - US.

Mozna to zmienić edytując build.prop.

Witam i proszę o sugestię co zrobić Z moim nowym telefonem Redmi 5A .

Wgrałem ten soft ale bateria ucieka mi w oczach - system android zżera 60% - można temu jakoś zaradzić ? 

Dodam tylko ze telefon jest świeży a z dodatkowych aplikacji wgrany tylko whatsapp.

Zrób wipe i wgraj stable.
Czekaj na ewentualnie nowszą wersję.

To wydanie słabo na baterie wpływa.

RN5p - whyred

witam 

wczoraj zauważyłem problem na tym robię

wifi zaczęło mi się samo włączać 
miał ktoś taka przypadłość

witam 
Sprawdz, czy czasami aplikacja Poczta (aktualizacja jej) tego nie powoduje. Wejdź, spróbuj odświeżyć maile i zobacz czy wifi się włączyło. Bo u mnie to było przyczyną. Wyczyściłem dane aplikacji i pomogło, choć dopiero dzisiaj.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

U mnie też od wczoraj włącza się samo wifi, ciekawe zbieg okoliczności czy jakaś aplikacja się uaktywniła? Szpiegostwo?

witam 

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Pytanie czy po prostu jakaś nowa/zaktualizowana aplikacja nie włącza sobie sama np dla sprawdzania powiadomień.

A przy okazji klikając zgodę na lepszą lokalizację włącza się ta opcja w skanowaniu.905c0e9a8dbb17a84851c66cceb81cdb.jpg2cb75374603970854f1b594a628d6dd1.jpg

• Like 1

Mnie wifi się samo nie włącza, za to samo włącza mi się skanowanie w poszukiwaniu sieci przy wyłączonym wifi. 

18 godzin temu, daniel.wu napisał:

Sprawdz, czy czasami aplikacja Poczta (aktualizacja jej) tego nie powoduje. Wejdź, spróbuj odświeżyć maile i zobacz czy wifi się włączyło. Bo u mnie to było przyczyną. Wyczyściłem dane aplikacji i pomogło, choć dopiero dzisiaj.

Własnie takie odnoszę wrażenie ze to Poczta sobie wifi włącza 
ale jak jej zabrać do tego uprawnienia to pojęcia nie mam

Guest
This topic is now closed to further replies.