Recommended Posts

MIUI 10 8.9.20

• Poprawki tłumaczenia
  • Dodany Test sprzętu (Panel Sterowania > Test sprzętu)
  • Poprawka wolnego odblokowania przez BT
  • Od tej wersji do 12.10.2018 następuje przerwa w aktualizacjach z powodu święta w Chinach
  • Jak się okazało w weekend rom 8.9.13 był ostatnim dla mi4/mi3, wyjdzie jeszcze jedno stable, ale oficjalne wsparcie zostało zakończone
  • Ważne: każde uruchomienie MI8 z Androidem P (także zwykłe restarty) trwa dosyć długo (90-140 s). Jest to póki co normalne i nic złego się nie dzieje.
  • Gesty ekranu dla telefonów z przyciskami (nasz dodatek) będą bez gestu home póki co
  • Pełna lista zmian
  •  

DFG_2018-09-20-09-42-51-e1537433163341-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 4

Redmi 5 Plus procenty po prawej.

Po każdej tygodniowej aktualizacji gdy chcę napisać maila czy sms-a wyskakuje pisanie głosowe i za nic nie da się włączyć klawiatury. Radzę sobie za każdą aktualizacją wygrywając paczkę z forum - klawiaturę Xperia z antyreklamami. Coś mi umknęło?

Redmi 4a procenty po prawej. :smile: 

Na chwilę obecną wszystko działa dobrze. Ikony wszystkich aplikacji wreszcie są w jednym stylu. 

• Confused 1

Mi5 S Plus - nie idzie - błąd w TWRP

E3004: This package is for "natrium" devices; this is a "".
Proces Updater zakończony z błędem: 7

MD5 sprawdzone.

O co chodzi ?

10 minut temu, jacyj23 napisał:

MD5 sprawdzone.

O co chodzi ?

Jakie TWRP?, ja robiłem update na 3.2.3-0 i poszło bez problemu.

• Thanks 1

MD5 sprawdzone.
O co chodzi ?

Wygląda na pomylony rom.
Sprawdź dobrze co pobrałeś.
  • Thanks 2

10 minut temu, ketesch napisał:

Jakie TWRP?, ja robiłem update na 3.2.3-0 i poszło bez problemu.

Poszło, dzięki.

• Sad 1

15 minut temu, gacekp napisał:

Mi8 8.8.30
TWRP3.2.3-0806
Jakieś porady aby bez problemu przeskoczyć na 8.9.20?

Jestem w tej samej sytuacji. Czy full wipe wystarczy jak do poprzedniej wersji ? 

23 godziny temu, ZduneX25 napisał:

W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Propsuje mocno za dodanie tej treści w głównym poście. Jeszcze moglibyście te info o modelach z ARB jakoś wydzielić i dać wyżej, żeby było bardziej widoczne (czerwone?) i byłoby idealnie. 

Mi5 xiaomi.eu dirty z 8.8.23 na 8.9.20 English (US) (jaśniejsze tło/czarna czcionka - 8.8.23, ciemniejsze tło/biała czcionka - 8.9.20)

starynovy.thumb.jpg.c72925b1d09d79b9b63f3f287816ecfe.jpg

Czy % nie powinny być teraz z lewej? Bo widzę, że u mnie są dalej z prawej i jedynie odstęp się powiększył. Jakiś fix dla mnie jest? Oprócz wipe? XD

PS. czy jest jakiś racjonalny powód zwiększenia wysokości paska o 20% i przesunięcia tekstu niżej? Czy to tylko u mnie jakiś błąd jest?

Edit2: "Gesty ekranu dla telefonów z przyciskami (nasz dodatek) będą bez gestu home póki co" - u mnie wszystkie gesty działają, ale opcja wyłączenia gestów "dół-góra" (obu) byłaby wspaniała! Czasami przy wysyłaniu wiadomości na klawiaturze SwiftKey, MIUI myśli, że wykonuję gest "dół-góra".

Edited by srgn1

Teraz Redmi Note 3 Redmi 3 i Mi Max też pewnie do odstrzału...

P.S.
Na Mi 5X wszystko bez problemów od rana

Mi8 po aktualizacji mam czarny ekranik MI.com z powered by android i 3 kropkami postępu i tak już xx minut. Zazwyczaj włączał się w kilka sekund

Instalowałem z zip'a pobranego z miui pl. Ogólnie odblokowywany był też w waszym serwisie i działał pięknie.

Co jest - telefon bardzo mi potrzebny - pomocyyyy

Cały czas wisi na wczytywaniu - błagam pomocy

-----

Mogę wejść (podgłaśnianie + power) do TWRP --3.2.2-0703 ale backup'u wcześniej nie robiłem (GHHHrrr!!!)

Edited by AmorR

@AmorR wejdź w TWRP i zrób full wipe, utracisz dane ale tel się uruchomi, w temacie od softu 8.9.6 była o tym mowa, zmiana wersji androida niesie za sobą taką konieczność. 

• Like 1

25 minut temu, kaudii napisał:

@AmorR wejdź w TWRP i zrób full wipe, utracisz dane ale tel się uruchomi, w temacie od softu 8.9.6 była o tym mowa, zmiana wersji androida niesie za sobą taką konieczność. 

Dzięki za odpowiedz.

Uuuu nie zauważyłem że 9 będzie w tej wersji. Chyba 8.1 było w 8-8-x

Chodzi o Format data - kompletny? Da się zgrać sms wcześniej? Bo serio ważne mam tam dane.. Zawsze robiłem sms backup ale od 2 tygodni nie -- buuu

48 minut temu, AmorR napisał:

Dzięki za odpowiedz.

Uuuu nie zauważyłem że 9 będzie w tej wersji. Chyba 8.1 było w 8-8-x

Chodzi o Format data - kompletny? Da się zgrać sms wcześniej? Bo serio ważne mam tam dane.. Zawsze robiłem sms backup ale od 2 tygodni nie -- buuu

Podłącz telefon pod kompa z włączonym twrp. Zagraj co się da na kompa. Zrób backup w twrp i zapisz na kompie. Zawsze to jakaś szansa, że potem z tego coś wyciągniesz. Potem rób wipe

Ok dzięki wam za info

Z wipe wybrałem dalvik, data, cache i się uruchomił.

SMSy są :) rozmowy też :) tylko mimo podłączenia konta googla kontaktów nie ma .. ?? :? Na www googla oczywiście wszystkie są ale nie zaimportowało

No to miodzio :) po paru recznych synchronizacjach - zaimportowało

Edited by AmorR

MiMix 2S - aktualizacja poszła sprawnie.

Telefon uruchamia się dużo dłużej niż zwykle czyli ten sam problem co w Mi8.

Słabsze jest to, że wszystkie kontakty google zostały usunięte z konta.

Musiałem przywracać z poziomu gmail-web.

Po prostu zczyściło wszystko co do jednego.

Nie instalowałem żdnych nowych aplikacji. Koło 13 zainstalowałem aktualizację. Koło 18 stwierdziłem brak kontaktów.

Na mi 6 wszystko git

A procent baterii normalnie po prawej stronie?

Sent from my MI6 by Tapatalk

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Safetynet błędny w mogisku. Więcej błędów nie stwierdzono śmiga super

Edit. Już działa lista host adaway blokowala

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Jeśli ktoś używa nc+go lub on the go proszę sprawdzić czy może oglądać. Chodzi o telefony z Androidem P czyli mi 8 i mi mix 2s

Edited by juveadamo

na tę chwilę nic mi nie wiadomo na ten temat, dwa że obecnie od 2 dni mam już swoje Mi8 EE i tam mam jeszcze Androida 8.1 i działa

Guest
This topic is now closed to further replies.