Skocz do zawartości

Mi 8 Pro


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że oni też na żaden sukces tego nie liczą, po prostu chcą... zapchać rynek. Namieszali totalnie z Redmi, teraz mieszają z Mi i człowiek w końcu sam nie wie co kupuje... Jakoś wolałem czasy, gdy było jasne, czym jest seria Mi, a czym Redmi, a aktualnie mamy Redmi Note, który jest w sumie taki sam jak MiMAX, czy Mi w wesjach "x", "c", "lite", czy co oni tam sobie za dopisek walną, a zwykłe Redmi zaczynają mieć rozmiary i ekrany wielkości "Note". Podzial na SE/zwykła8/8EE był moim zdaniem wystarczający..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to generalnie zniesmacza, odgrzewanie kotletów i zapychanie rynku. Dla mnie Xiaomi przez takie mieszanie traci na wizerunku.

W końcu sami zapędzą się w kozi róg.  Oby szybciej niż później.

EDIT.
@galakty
Może powinienem napisać, że traci w moich oczach( co oczywiście poza mną nikogo nie interesuje).

Edytowane przez Volv3r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FromWP napisał:

Nie wiem, nigdy nie musiałem robić wipe w Xiaomi przy aktualizacji, a w tablecie Apple Air ostatnio niestety tak. 

Poczytaj ostatnie tematy z aktualizacjami na xiaomi.eu - ciągłe bootloopy... Dobrze że Global nie ma takich problemów.

Co do Apple nie wiem, miałem w rękach tylko 5c albo SE, nie pamiętam bo na tym 4"  ekranie nie mogłem nic wcisnąć XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się tak zastanowić to flagowce to seria Mi a jak przychodzi osoba co nie jest w temacie to z zobaczy np. mi8(coś tam) średniaka ale w niższej cenie ale pomyśli że jest traktowana jak seria flagowa i będzie się lepiej czuł niż niższa półka redmi.

Co do tych samych kotletów odgrzewanych może myślą że jak wypuszczą nowy model o 30 sek szybszy to dużo osób będzie go chciało mieć nawet jak mi 8 kupiło.

Może chcą mieć mi8 dla rodziny np. temu nie trzeba super procesora, a ten jest szybki to musi szybko odblokować telefon o te 30 sekund żeby czuć się lepiej.

Albo chodzi o kupujesz całą serię mi8 i jeden do roboty,drugi na imprezu, trzeci do oficjalnych spotkań, czwarty a to sobie postawie na szafie niech stoi. Itd

A tak serio to straszny bałagan robią zamiast to nazwać jakoś żeby się dało rozróżnić półkę cenową ale jedno mnie zadziwia że oni to wszystko są w stanie długo aktualizować a tak dużo modeli mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Snajper napisał:

Jakby się tak zastanowić to flagowce to seria Mi a jak przychodzi osoba co nie jest w temacie to z zobaczy np. mi8(coś tam) średniaka ale w niższej cenie ale pomyśli że jest traktowana jak seria flagowa i będzie się lepiej czuł niż niższa półka redmi.

Bo o to chodzi. Huawei robi to samo, masz Mate 20 Lite, no przecież to super flagowiec z tego roku, AI, aparat, bajery... Ta, SoC gorszy od dwuletniego P9. Ale typowy klient tego nie wie ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, galakty napisał:

Bez przesady, na jakim wizerunku? Tanich telefonów z Chin? :)

Dokładnie na tym polega marka tzn. na zapewnieniu powtarzalnej, co nie zawsze znaczy najwyższej, jakości. Xiaomi podjęło decyzji o ustaleniu maksymalnej marży jaką będą narzucać na smartfony, robią świetną serię Redmi, a dodatkowo pięknie wbili szpilę stawiając swój sprzęt obok iPhone' a i pokazując zjawisko kosmicznych marży u konkurencji. Wizerunek jak najbardziej mają, ale czasem trochę brakuje im konsekwencji. Strategia zalewania rynku jest taka średnia. Jak dla mnie to powinni skupić się na serii Redmi dodając to co wykastrowali, a boli np.: NFC, wydawać rzadziej flagowce i mieć mniej odmian, ale dla tych co chcą, a aktualizacje utrzymać, bo to jest świetne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...