Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakupu Mi4


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieram już nogami, bo moje mi4 od Goldaway'a wylądowało wczoraj na WER Warszawa. W związku z tym postanowiłam nauczyć się na pamięć instrukcji wgrywania miui (tak, przeczytałam ją - nawet kilka razy :P

Jednak mimo wszystko mam pytanie:

Z racji tego, że nie wiem jeszcze jaką wersję systemu będzie miał otrzymany telefon postanowiłam zawczasu ściągnąć obydwie wersje miui wg poradnika, ale:

Klikając na wersję stabilną przenosi mnie na pustą stronę.

W takim razie o którą wersję z tych (?) chodzi: http://miuipolska.pl/wersje-archiwalne-miui-v5/

I dalej:

 

Pobrałam, ale plik ma nazwę MIUIPolska_cancro_5.9.1_v7-4.4 więc w takim razie jest to wersja v7, a w poradniku jest opis do instalacji v6, a dodatkowo widzę, że ta wersja v7 chyba ma dużo błędów. Czy w takim razie mam wybrać którąś z tych wersji: http://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v6/? Jeśli tak, to którą "Wersje stabilne MIUI v6 MIUIPolska (na bazie wersji rozwojowych)" czy "Wersje stabilne MIUI v6 Xiaomi.eu z PL (na bazie stable od Xiaomi, bez root)"? 

I mam jeszcze pytanie co do metody 2, w tekście jest mowa o pliku update.zip 

Czy ten plik znajduje się w telefonie?

Czy może w pliku pobranym z miui?

Czy moze jest to plik miui tylko ma zmienioną nazwę? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i cierpliwość. :) I bardzo przepraszam jeśli wybrałam zły temat. 

Powolutku :D Komplikujesz sobie życie :D Jeżeli kupiłaś tel od goldway pewnie przyjdzie z globalem ew. CN, więc o ile telefon będzie oryginalny to po prostu pobierasz ostatni rom jak wyszedł (5.9.1 chodzi na Mi4 przecudnie) wrzucasz na tel (lub pobierasz przez tel przez przeglądarkę), wchodzisz w apkę "Aktualizacje", następnie (...) -> Zainstaluj ROM -> (tutaj wybierz folder i plik z ROMem) i... pozwól, aby telefon sam zrobił resztę :D

 

Dziękuje za screeny prędkości Panowie ;)

 

 

Zamierzam używać internetu od Playa po 3g (w mieście), widziałem, że jeden z Was tylko wspomniał o Play (Nezumi), może ktoś jeszcze ma Play i Mi-4 wersje WCDMA? Jak tak to prosze o screen, thx :D

 

@Nezumi - karta Play tak słabo u Ciebie? Jaki nadajnik karty Play? Porównując do T-Mobile oczywiście to słabo wygląda, ale mogę być w błędzie.

 

 

Czyli w sumie LTE aż tak nie potrzebne za bardzo mówicie? Po 3g daje radę?

 

Edit:, a tak wygląda 3g i LTE Play u mnie na LG F60. 

 

15qvudj.jpg

 

W sumie jak bym w Mi-4 miał podobne 3g co ostatni wynik w LG to nie będzie tragedii :D

Ogólnie na Mi4 używam nadajników LTE bo te w moim mieście działają wyśmienicie (10-40mb/s raczej jest ok)... Na Orange nie idzie się wbić bo po prostu nadajnik nie wyrabia (nawet mając karte z Orange przerzuca na 2G w godzinach szczytu), Plus działa mniej więcej tak samo jak Play, natomiast T-mobile działa lepiej bo po prostu ilość ich klkinetów w porównaniu do Play/Plus/Orange jest znikoma :P Mało kto teraz jest w T-mobile :P Dlatego tam internet wypada najlepiej :P Więc z własnego doświadczenia wiem, że LTE się przydaje :P Nadajniki 3G się szybko zapychają, telefonów na 3G jest masa, na LTE jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za screeny prędkości Panowie ;)

 

 

Zamierzam używać internetu od Playa po 3g (w mieście), widziałem, że jeden z Was tylko wspomniał o Play (Nezumi), może ktoś jeszcze ma Play i Mi-4 wersje WCDMA? Jak tak to prosze o screen, thx :D

 

@Nezumi - karta Play tak słabo u Ciebie? Jaki nadajnik karty Play? Porównując do T-Mobile oczywiście to słabo wygląda, ale mogę być w błędzie.

 

 

Czyli w sumie LTE aż tak nie potrzebne za bardzo mówicie? Po 3g daje radę?

 

Edit:, a tak wygląda 3g i LTE Play u mnie na LG F60. 

 

15qvudj.jpg

 

W sumie jak bym w Mi-4 miał podobne 3g co ostatni wynik w LG to nie będzie tragedii :D

Stronę wcześniej jest mój zrzut z sieci play, telefon mi 4w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku :D Komplikujesz sobie życie :D Jeżeli kupiłaś tel od goldway pewnie przyjdzie z globalem ew. CN, więc o ile telefon będzie oryginalny to po prostu pobierasz ostatni rom jak wyszedł (5.9.1 chodzi na Mi4 przecudnie) wrzucasz na tel (lub pobierasz przez tel przez przeglądarkę), wchodzisz w apkę "Aktualizacje", następnie (...) -> Zainstaluj ROM -> (tutaj wybierz folder i plik z ROMem) i... pozwól, aby telefon sam zrobił resztę :D

 

No mam juz pobrany 5.9.1 i jeszcze ssę 5.8.6, bo w sumie trochę się waham nad tym v7. Nic no, jak telefon przyjdzie ( a się przedłuży trochę, bo celny ) to najwyżej wtedy będę pytała, teraz chyba wiem już wszystko co i jak. :) Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji 2 i 3 GB ram, posiadam obie i w moim użytkowaniu nie odczuwam jakiegoś spowolnienia.

Używam ingressa (czyli net non stop, gps), kilku komunikatorów, dużo smsów, sporo dzwonię i naprawdę nie widzę minusów tego telefonu z 2gb ram.

Mam jeszcze mi2 z 2gb ram i ten telefon naprawdę dawał radę, a nawet daję, bardziej kupiłem mi4 dla lte, bo w ofercie mam 'za darmo lte'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
W najbliższym czasie mam zamiar zakupić MI4 LTE. Mam kilka pytań i byłbym wdzięczny jakbyście mi pomogli;)
Znalazłem aukcję na allegro, wysyłka z Polski(odchodzi ryzyko vat-u) gwarancja i serwis też. [ http://allegro.pl/xiaomi-mi4-2-16gb-4g-lte-1sim-bialy-z-polski-f-v-i5602075449.html ]

Co o tym sądzicie? Warto?

Drugą sprawą jest oprogramowanie, w odpowiedzi od sprzedawcy otrzymałem informację, że wgrane jest ich autorskie oprogramowanie, ale na życzenie mogą wgrać takie jakie sobie zażyczę. I tu powstaje kolejne pytanie? Jakie oprogramowanie poprosić?

Z góry dzięki za pomoc!  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić MI4 LTE. Mam kilka pytań i byłbym wdzięczny jakbyście mi pomogli;)

Znalazłem aukcję na allegro, wysyłka z Polski(odchodzi ryzyko vat-u) gwarancja i serwis też. [ http://allegro.pl/xiaomi-mi4-2-16gb-4g-lte-1sim-bialy-z-polski-f-v-i5602075449.html ]

Co o tym sądzicie? Warto?

Drugą sprawą jest oprogramowanie, w odpowiedzi od sprzedawcy otrzymałem informację, że wgrane jest ich autorskie oprogramowanie, ale na życzenie mogą wgrać takie jakie sobie zażyczę. I tu powstaje kolejne pytanie? Jakie oprogramowanie poprosić?

Z góry dzięki za pomoc!  :wink:

Jeżeli już to proś o MIUIPolska :) Co do samego sprzedawcy.. kogoś tutaj na forum z tego co pamiętam próbowali "oszukać" sprzedając wersję Redmi 2 2Gb bez 900Hz jako wersję z 900Hz... Więc jeżeli już u nich kupisz to trzymaj wszelkie informacje kontaktowe do nich, aby w razie czego od razu na zwrot walić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić MI4 LTE. Mam kilka pytań i byłbym wdzięczny jakbyście mi pomogli;)

Znalazłem aukcję na allegro, wysyłka z Polski(odchodzi ryzyko vat-u) gwarancja i serwis też. [ http://allegro.pl/xiaomi-mi4-2-16gb-4g-lte-1sim-bialy-z-polski-f-v-i5602075449.html ]

Co o tym sądzicie? Warto?

Drugą sprawą jest oprogramowanie, w odpowiedzi od sprzedawcy otrzymałem informację, że wgrane jest ich autorskie oprogramowanie, ale na życzenie mogą wgrać takie jakie sobie zażyczę. I tu powstaje kolejne pytanie? Jakie oprogramowanie poprosić?

Z góry dzięki za pomoc! :wink:

Ciekaw jestem tego "autorskiego" oprogramowania. Oczywiście pros o MIUI Polska

Tap z MiNote Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić MI4 LTE. Mam kilka pytań i byłbym wdzięczny jakbyście mi pomogli;)

Znalazłem aukcję na allegro, wysyłka z Polski(odchodzi ryzyko vat-u) gwarancja i serwis też. [ http://allegro.pl/xiaomi-mi4-2-16gb-4g-lte-1sim-bialy-z-polski-f-v-i5602075449.html ]

Co o tym sądzicie? Warto?

Drugą sprawą jest oprogramowanie, w odpowiedzi od sprzedawcy otrzymałem informację, że wgrane jest ich autorskie oprogramowanie, ale na życzenie mogą wgrać takie jakie sobie zażyczę. I tu powstaje kolejne pytanie? Jakie oprogramowanie poprosić?

Z góry dzięki za pomoc! :wink:

Proś o autorskie, jesteśmy ciekawi co to takiego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie jest oryginalny telefon, to to ich "autorskie" na pewno jest albo multilang, albo MIUIPolska. Bo nie uwierzę, że samemu robią..

Oczywiście że nie robią bo nie mają jak. Byle sklep/sprzedawca nie potrafi czegoś takiego wykonać samemu. Do tego trzeba wiedzy.

Pewnie to miuipolska ale strasznie ciekawy jestem tego "nasze" ;p

 

 

 Przy kupnie za granicą nikt w Polsce już nic przy tym telefonie nie zrobi.

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie jest oryginalny telefon, to to ich "autorskie" na pewno jest albo multilang, albo MIUIPolska. Bo nie uwierzę, że samemu robią..

A co sądzicie o samym kupnie telefonu na allegro oraz o wysyłce i serwisie w Polsce?

Od 3 tygodni przymierzam się do kupna tego telefonu i nie wiem, która opcja jest najlepsza... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o samym kupnie telefonu na allegro oraz o wysyłce i serwisie w Polsce?

Od 3 tygodni przymierzam się do kupna tego telefonu i nie wiem, która opcja jest najlepsza... :???:

Witam.

Sam się przymierzałem tak jak ty ze dwa tygodnie do kupna Mi3 16GB. Lecz po studium tego forum zaryzykowałem i zamowiłem z IBG. Po 6 dniach dotarła do mnie przesyłka, bez cła. Wydałem 60 złotych mniej niż z naszego sklepu - ale za wersję 64GB zamiast 16 + MiBand + dwa MiKey+ szybka+etui+folia.

Jednak sam musisz wybrać.

Z serwisem jakby co, z tego co wyczytałem, nie powinno być kłopotów większych niż z krajowymi serwisami.

Edytowane przez Alekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście że nie robią bo nie mają jak. Byle sklep/sprzedawca nie potrafi czegoś takiego wykonać samemu. Do tego trzeba wiedzy.

Pewnie to miuipolska ale strasznie ciekawy jestem tego "nasze" ;p

 

 

dostałem dzisiaj telefon, rzeczywiście wgrane jest polskie oprogramowanie, ale jakie to nie mam pojęcia;p jak to sprawdzić i jaką wersję miui polska najlepiej wgrać?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem dzisiaj telefon, rzeczywiście wgrane jest polskie oprogramowanie, ale jakie to nie mam pojęcia;p jak to sprawdzić i jaką wersję miui polska najlepiej wgrać? :)

Sprawdzisz wchodząc w info o telefonie oraz w aplikacji "Aktualizacje" powinno też być napisane :P. Aktualizujesz sobie do ostatnie romu 5.9.17 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...