Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakupu Mi4


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Te pre ordery na ibuygou to na waszym miejscu bym sobie darował. Sam czekałem 2 miesiące na telefon , bo już miał być...za tydzień, za dwa, za miesiąc itd i dwu krotnie przelewałem pieniądze i dwu krotnie mi je zwracano. Czekałem cierpliwie na czarną wersję Mi4 , ale po 2,5 miesiącach czekania, odpóściłem i zakupiłem białą. Te pre ordery wiszą czasami miesiącami i nic się nie zmienia, a infromacje, że telefon już będzie lada dzień , to trzeba brać tak przez pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z czego wynika różnica w cenie Mi4 na ibuygou. Wersja LTE jest o jakieś 30 dolców tańsza od WDCMA. Zaczynają się jakieś promocję na ten model w Chinach, czy z czego to wynika. Bo rozumiem że Mi5 fizycznie dla nas do kupienia to będzie za jakieś pół roku i to nie jest robienie miejsca dla nowszego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego MI4 nie ma w ogóle na stronie Xiaomi? Najlepszy ich sprzęt i nie jest zaprezentowany?! Dziwne.

Albo ja wchodzę na niewłaściwą stronę. Czy to jest właściwa strona Xiaomi  http://www.mi.com/en/ ?

dobrze wchodzisz tylko wybierz telefony  w lewym górny rogu wybierz PHONES i z listy  MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozszerzona gwarancja 1 rok - taką opcję proponuje iBayGou przy zakupie telefonu "Extended 1 year warranty" która kosztuje 30$

Czy to znaczy,że jest to dodatkowa gwaracja 1+1 rok czy po prostu gwarancja na 1 rok?

 

Czy zamawiał już ktoś xiaomi do Wielkiej Brytanii?Dokładnie Irlandia północna?Ciekaw jestem jak tu wygląda sprawa z celnikami :)

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tomasov ja zamawialem do Irlandii Północnej :)

Co prawda nie z ibuygou,ale z Alieexpress przez DHL.Od momentu zamówienia paczka szla ok 12 dni.Pelny tracking,paczka szla Chiny-Niemcy-Anglia-Belfast.W momencie gdy paczka byla na terytorium UK dostałem wiadomość od DHL o zapłacie ok 3,50f cła,a Ty zamowiles juz swoj telefon?
 

Edytowane przez badstuff2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie informacje, że Mi4 LTE 16GB 3GB ram od 3 miesięcy nie jest już produkowany i nie da się go zamówić w xiaomi, jest tylko wersja 2GB ram, ale nie dual sim WCDMA - ktoś to potwierdzi?

Przykro jak to prawda, ale nie rozumiem, czemu wyłączają sprzedaż tej wersji jak właśnie chcę ją kupić ;)

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam, też taka informacje dostałem przed kupnem swojego Mi4, jednakże w niektórych magazynach jeszcze są, musisz pytać. Ja zamówiłem z xiaomiforsale, ale czekałem około 2 tygodni. Warto było :-)

Napisane z Xiaomi Mi4 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam zamiar kupić Mi4 64gb na ibuyugo. Czy ten model będzie prawidłowo działał w sieciach europejskich? http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-white-smart-phone-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-64gb-rom-5-inch-screen-130mp-3080mah-wcdma-version-6209.html

Z tego co doczytałem nie obsługuje tylko 4g, ale 3g bez problemu. Czy to prawda?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Raczej nie... a jak jest to niewielka, dopóki nie zapchasz tych 2Gb to telefon działa płynnie i bez większych problemów... a jeszcze zapchać tych 2Gb mi się nie udało

Czemu opowiadasz głupstwa..? To, że licznik pokazuje Ci że te 2Gb nie są w pełni użyte nie znaczy, że są niezapchane.

Są.

MIUI ma strasznie słabe zarządzanie ramem. ja mam wersję 3gb, ciągle pokazuje mi ze mam 0,7-1 wolnego ramu a apki są juz powyrzucane z pamięci.

Nie wiem czemu, ale MIUI jest pod tym względem fatalnie niezoptymalizowane.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu opowiadasz głupstwa..? To, że licznik pokazuje Ci że te 2Gb nie są w pełni użyte nie znaczy, że są niezapchane.

Są.

MIUI ma strasznie słabe zarządzanie ramem. ja mam wersję 3gb, ciągle pokazuje mi ze mam 0,7-1 wolnego ramu a apki są juz powyrzucane z pamięci.

Nie wiem czemu, ale MIUI jest pod tym względem fatalnie niezoptymalizowane.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

To nie MIUI... to Android.. i widzę, że ktoś pisze, a nie wie o czym... że tak przytoczę "Wolny ram, to niepotrzebny ram" zasada nr. 1 Androida :) MIUI jest na androidzie... To, że masz 0.7-1Gb wolnego nie znaczy, że nic Ci w tle nie działa... Android każdą aplikację którą odpaliłeś trzyma w "uśpieniu", aby szybciej do niej powrócić. To, że na tel z 1Gb ram jest wolne 50mb nie znaczy, że tel się będzie ciąć i wieszać, dalej będzie działać płynnie ;-; a sama optymalizacja w MIUI jest świetna... przyjrzyj się takiej nakładce Samsunga... telefony po 2-3Gb RAM, a wieszają się i zapychają... w MIUI tego nie uświadczysz ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie MIUI... to Android.. i widzę, że ktoś pisze, a nie wie o czym... że tak przytoczę "Wolny ram, to niepotrzebny ram" zasada nr. 1 Androida :) MIUI jest na androidzie... To, że masz 0.7-1Gb wolnego nie znaczy, że nic Ci w tle nie działa... Android każdą aplikację którą odpaliłeś trzyma w "uśpieniu", aby szybciej do niej powrócić. To, że na tel z 1Gb ram jest wolne 50mb nie znaczy, że tel się będzie ciąć i wieszać, dalej będzie działać płynnie ;-; a sama optymalizacja w MIUI jest świetna... przyjrzyj się takiej nakładce Samsunga... telefony po 2-3Gb RAM, a wieszają się i zapychają... w MIUI tego nie uświadczysz ;-;

Proszę, nie tłumacz mi jak to działa bo wiem. I mówię o tym samym - o tym ze lepiej żeby pamięć była wykorzystana, a tu tak nie jest. Niby wolny ram jeszcze jest a apki są juz wyrzucone.

Miui jest płynne - zgadzam się, ale zarządzać ramem nie umie.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzysz 5-6 aplikacji i juz doczytuje. Teraz popatrzyłem z ciekawości odpalam: Facebook, play store, Gmail, ustawienia, jedna kartę w Chrome i jeszcze można przełączać bez doczytywania, dorzucam apke virgin i snapchata i juz nie ma płynnego przechodzenia między programami. Odpadają się od nowa. A 1.2GB wolnego ramu.

To jest dobre zarządzanie pamięcią?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MaltisDrinker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzysz 5-6 aplikacji i juz odczytuje. Teraz popatrzyłem z ciekawości odpalam: Facebook, play store, Gmail, ustawienia, jedna kartę w Chrome i jeszcze można przełączać bez odczytywania, dorzucam apke virgin i snapchata i juz nie ma płynnego przechodzenia między programami. Odpadają się od nowa. A 1.2GB wolnego ramu.

To jest dobre zarządzanie pamięcią?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odpalam Spotofy, YT, Facebook + messager, do tego apke z pogodą, CM Browser, Inbox... i mam ~400mb wolnego RAM, wszystkie apki normalnie działają i mogę między nimi przechodzić... Radzę sprawdzić czy nie masz czegoś sobie namieszane w ustawieniach i blokadach programów ;-; Bo ja z uwalaniem apek problemu nie mam, a mam "tylko" 2Gb RAM...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, mam pytanie/prośbę.

 

Jaka maksymalną realną prędkość internetu potrafi wyciągnąć Wasz Mi-4 WCDMA po sieci 3g?

Również to pytanie kieruje do posiadaczy Mi-4 wersja z LTE.

 

Jak miałby ktoś chwile to chciałbym zobaczyć wyniki ze speedtestu: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&hl=pl

Byłbym bardzo wdzięczny, za kilka dni zamawiam swojego Mi-4 i muszę zdecydować którą wersje brać.

 

Pytam ponieważ zaczynam trochę powątpiewać, Mi-4 16GB WCDMA miałbym okazyjnie za 800zł a wersje z LTE ok. 1000-1020zł. 

Wiadomo, że lepiej brać wersję LTE, no ale nie wiem jak długo Mi-4 będę miał.

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, mam pytanie/prośbę.

 

Jaka maksymalną realną prędkość internetu potrafi wyciągnąć Wasz Mi-4 WCDMA po sieci 3g?

Również to pytanie kieruje do posiadaczy Mi-4 wersja z LTE.

 

Jak miałby ktoś chwile to chciałbym zobaczyć wyniki ze speedtestu: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&hl=pl

Byłbym bardzo wdzięczny, za kilka dni zamawiam swojego Mi-4 i muszę zdecydować którą wersje brać.

 

Pytam ponieważ zaczynam trochę powątpiewać, Mi-4 16GB WCDMA miałbym okazyjnie za 800zł a wersje z LTE ok. 1000-1020zł. 

Wiadomo, że lepiej brać wersję LTE, no ale nie wiem jak długo Mi-4 będę miał.

 

Z góry dzięki ;)

Sobota <3

LTE, testy z 3.09.2015:

d41ffda572147b3e.png

 

i WCDMA z dziś (no cóż, tak co weekend na 3G jest :D):

912a5b685b1207ccgen.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieram już nogami, bo moje mi4 od Goldaway'a wylądowało wczoraj na WER Warszawa. W związku z tym postanowiłam nauczyć się na pamięć instrukcji wgrywania miui (tak, przeczytałam ją - nawet kilka razy :P
Jednak mimo wszystko mam pytanie:
Z racji tego, że nie wiem jeszcze jaką wersję systemu będzie miał otrzymany telefon postanowiłam zawczasu ściągnąć obydwie wersje miui wg poradnika, ale:

 więc zainstalujemy aktualizację MIUIPolska v5 pobierając ostatni rom w wersji rozwojowej lub w wersji stabilnej dla Redmi.

 

Klikając na wersję stabilną przenosi mnie na pustą stronę.
W takim razie o którą wersję z tych (?) chodzi: http://miuipolska.pl/wersje-archiwalne-miui-v5/

I dalej:
 

 

 

Pobrałam, ale plik ma nazwę MIUIPolska_cancro_5.9.1_v7-4.4 więc w takim razie jest to wersja v7, a w poradniku jest opis do instalacji v6, a dodatkowo widzę, że ta wersja v7 chyba ma dużo błędów. Czy w takim razie mam wybrać którąś z tych wersji: http://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v6/? Jeśli tak, to którą "Wersje stabilne MIUI v6 MIUIPolska (na bazie wersji rozwojowych)" czy "Wersje stabilne MIUI v6 Xiaomi.eu z PL (na bazie stable od Xiaomi, bez root)"? 

I mam jeszcze pytanie co do metody 2, w tekście jest mowa o pliku update.zip 
Czy ten plik znajduje się w telefonie?
Czy może w pliku pobranym z miui?
Czy moze jest to plik miui tylko ma zmienioną nazwę? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i cierpliwość. :) I bardzo przepraszam jeśli wybrałam zły temat. 

Edytowane przez żabsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za screeny prędkości Panowie ;)

 

 

Zamierzam używać internetu od Playa po 3g (w mieście), widziałem, że jeden z Was tylko wspomniał o Play (Nezumi), może ktoś jeszcze ma Play i Mi-4 wersje WCDMA? Jak tak to prosze o screen, thx :D

 

@Nezumi - karta Play tak słabo u Ciebie? Jaki nadajnik karty Play? Porównując do T-Mobile oczywiście to słabo wygląda, ale mogę być w błędzie.

 

 

Czyli w sumie LTE aż tak nie potrzebne za bardzo mówicie? Po 3g daje radę?

 

Edit:, a tak wygląda 3g i LTE Play u mnie na LG F60. 

 

15qvudj.jpg

 

W sumie jak bym w Mi-4 miał podobne 3g co ostatni wynik w LG to nie będzie tragedii :D

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, sekund kilka czekaj :-) zaraz zapodam wynik z mojej karty Play 3G. Ale u mnie w mieście Play d*py nie urywa, bez porównania choćby z T-Mobile.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

cf280c58093d79b0c575cc3b04150601.jpg tragedia jak dla mnie. Ale zasięg skacze z full, na połowę skali. Może wpływ na wynik ma też wszechobecna elektronika wkoło mnie, bo w pracy robiłem pomiar... Ale ogólnie Play u mnie w mieście, bardzo słabo.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...