Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakupu Mi4


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

Czarny flipcover.

BTW: w zeszłym tygodniu kupowałem MI4 i ten cover był w gratisie na ibuygou.com

 

3d52cbfad953a07a7cc8685c3feca9de.jpg

6915765125d455ec79082f182fc6363b.jpgb89837bb7f76ad2956f6700a330c6eef.jpgc54f02bc93710f688a865d61cb983fc6.jpg

Gpsem nie ale z google maps znane mi odległości. +- zgadza się.

Opaska nie ma gpsa i metry liczy na podstawie kroków a te na podstawie ruchów ręką. Więc dokładność będzie mniej więcej bo ludzie mają różny chód.

 

Kurczę, a jak to kleicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jak? Przecież klej jest pod folią. Zrywasz folie i ustawiasz równo z telefonem. Jak się nie uda za pierwszym razem to odkleisz. Tylko tak jak wspominałem klej jest bardzo mocny więc odrywa się klapka z zatrzaskow.

Wysłane z MI4 W

Ktoś korzystał już z wymiennej tylnej klapki ?

No i naszło mnie jeszcze jedno. Apple wypuszcza swój zegarek, nie wiecie może, czy Xiaomi ma w planach wypuszczenie takowego ?

Nie ma tych wymiennych klapek jeszcze w sprzedaży.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś korzystał już z wymiennej tylnej klapki ? 

No i naszło mnie jeszcze jedno. Apple wypuszcza swój zegarek, nie wiecie może, czy Xiaomi ma w planach wypuszczenie takowego ? 

Klapki z Ali to podróbki, więc pewnie nikt nie ma tego jeszcze. Co do zegarka - podobno nie da się android wear personalizować pod kątem launchera, i wygladu systemu, więc pewnie odpada bo jak bez MIUI? Ale to niech się jakiś dev wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyskakiwałbym z tak daleko idącymi wnioskami. Możliwości jest dużo: zaokrąglone rogi telefonu i ikon na pulpicie, ikona przycisku home, kształt przełączników, prowadzenie rozmów na smartfonie... :grin:

 

 

O patentach ostatnio pisaliśmy.

 

http://antyweb.pl/kopiowanie-apple-czyli-kto-jest-zlodziejem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zadać pare pytań, ja tam na smartfonach się nie znam, gdyż Xiaomi dopiero będzie moim pierwszym smarfonem.

(jak mam kupić jakieś G to niech to będzie jakieś porządne i tanie G : ) )

Na jakimś portalu czytałem że Xiaomi nie obsługuje jakiegoś LTE czy coś a ma obsługiwać w listopadzie, jak dla mnie spoko bo i tak planuję telefon mieć pod choinkę więc jak będzie się nazywać nowy model i ile będzie kosztował?

Xiaomi ma jakiś zamknięty system MIUI zrobiony na androidzie, czy będzie jakiś problem jeżeli będę chciał wgrać emulator GameBoya albo PlayStation? Czy działają wszystkie aplikacje pod Androida bez problemów?

Czy 16GB w zupełności wystarczy na aplikacje? Aktualnie w telefonie komórkowym z Javą nie mogę zapełnić 1GB danych na mircrosd, ale pewnie aplikacje pod androida więcej zajmują miejsca niż pod Javę.

Chyba ostanie pytanie, jaką kwotę należy doliczyć za cło i czy płaci się je przy odbiorze czy przy składaniu zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie, wszystko powinno smigac, cla nie powinno byc a co do 16GB... 3 gierki po 1,5-2GB, troche muzyki, troche zdjec i filmow 4k z aparatu i po pamieci ;p

Ale oczywiscie to zalezy od Ciebie ile tej muzyki bedziesz na telefonie trzymal, ile zdjec i filmow i czy odrazu bedziesz na kompa przerzucal czy gdziekolwiek indziej i w ile gier na raz bylbys w stanie grac

te do 2gb to tez skrajne przypadki, wiekszosc w miare zaawansowanych i nowoczesnych gier 3d zajmuje te 500-1gb a majac w reku taka moc obliczeniowa raczej nie bedziesz chcial nawet patrzec na gry z grafika jak z psxa czy ps2 ;)

Pisales o 1gb gier w javie... no raczej nie ma szans ze kilkadziesiat gier bedziesz w stanie pomiescic na tych 16gb (realnie ok 12GB) ;d

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, telefon zamówiony, teraz pozostaje czekać. Mam pytanie jeszcze, jakie aplikacje polecacie z doświadczenia, które ułatwiają życie? Jakbyście mogli dać linka, bądź wymienić kilka to byłbym wdzięczny.

 

Dałbyś znać kiedy dostaniesz przesyłkę. Ja złożyłem zamówienie w ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek i paczka nawet jeszcze nie została przekazana do DHL'u mimo iż mija 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Podziel się wrażeniami jak będziesz miał u siebie. Interesuje mnie jak się prezentuje ramka i czy będzie tak samo podatna na rysowanie,

Acid gdzieś napisał, że czeka na czarną wersję ze srebrną ramką. A to, że czarna ramka będzie się rysować jest niemal pewne.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, wiadomo coś więcej odnośnie tego FDD-LTE 16.12? (kolor/pamięć)

Cały czas czekałem na białego fdd-lte 64GB. Zastanawiam się tylko czy jest sens jeśli w styczniu mają pokazać MI5? Pytanie tylko ile czasu znowu musiałoby minąć do momentu kiedy będzie można go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, wiadomo coś więcej odnośnie tego FDD-LTE 16.12? (kolor/pamięć)

Cały czas czekałem na białego fdd-lte 64GB. Zastanawiam się tylko czy jest sens jeśli w styczniu mają pokazać MI5? Pytanie tylko ile czasu znowu musiałoby minąć do momentu kiedy będzie można go dostać.

W styczniu Mi5? Skąd takie info? Nie wierzę że pokażą. Nawet jeśli, dostępność najwcześniej po wakacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem okazyjnie i czekałem na czarnego. Nie doczekałem się w listopadzie a w międzyczasie zainteresowałem się MX4. Ot cała ciekawostka. Oczekiwania spełnił jak najbardziej.

Napis z cos ,gdzie przeczytać tą recenzje jak juz będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy jednak to LTE nie będzie działało w Polsce?

 

Pasma częstotliwości w jakich pracuje Mi4:

4G FDD-LTE 1755–1765 /1850–1860 /1955–1980 /2145–2170

 

Pasma w Polsce:

http://jdtech.pl/2013/06/rezerwacje-czestotliwosci-lte-dla-play-i-tmobile-czy-zacznie-sie-rewolucja.html

 

Może się mylę?

 

 

EDIT:

Na Wikipedii jest takie info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99stotliwo%C5%9Bci_u%C5%BCywane_w_sieci_GSM

Z niego wynikałoby, że tylko w Playu (czyli akurat w sieci w jakiej mam tel) nie będzie działało LTE.

Edytowane przez Michacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mamy częstotliwości lte 1800, czyli wszystkie powinny działać. Orange i Aero mają dodatkowo uruchomić 800. Ten link co podałeś to częstotliwości wcdma i 2g.

Te częstotliwości obsługiwane to nie są wszystkie, często się zdarzało, że 850MHz obsługiwało 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, wiadomo coś więcej odnośnie tego FDD-LTE 16.12? (kolor/pamięć)

Cały czas czekałem na białego fdd-lte 64GB. Zastanawiam się tylko czy jest sens jeśli w styczniu mają pokazać MI5? Pytanie tylko ile czasu znowu musiałoby minąć do momentu kiedy będzie można go dostać.

http://www.ibuygou.com/p-pre-order-xiaomi-mi4-white-smart-phone-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-64gb-rom-5-inch-screen-130mp-3080mah-fdd-lte-version-6416.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...