Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakupu Mi4


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyskakiwałbym z tak daleko idącymi wnioskami. Możliwości jest dużo: zaokrąglone rogi telefonu i ikon na pulpicie, ikona przycisku home, kształt przełączników, prowadzenie rozmów na smartfonie... :grin:

 

Apple opatentowało już nawet kwadrat z zaokrąglonymi rogami? Niedługo opatentują koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak w Mi4 robi się zdjęcia, w sensie gdzie jest spust aparatu? Na ekranie czy gdzieś z boku obudowy? Pytam w kontekście robienia "selfie".

Akurat dziś próbowałem zrobić sobie zdjęcie telefonem, który ma spust migawki na ekranie i trzeba było odrobinę wysiłku aby wcelować w przycisk na ekranie. A jak jest w Mi4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak w Mi4 robi się zdjęcia, w sensie gdzie jest spust aparatu? Na ekranie czy gdzieś z boku obudowy? Pytam w kontekście robienia "selfie".

Akurat dziś próbowałem zrobić sobie zdjęcie telefonem, który ma spust migawki na ekranie i trzeba było odrobinę wysiłku aby wcelować w przycisk na ekranie. A jak jest w Mi4?

Wyzwolenie migawki jest... wszędzie.

W sensie klikasz na ekran w ikonę aparatu pod palcem gdzie ustawiasz ostrość lub... Białym przyciskiem na ekranie pod podglądem zdjęcia.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo w temacie "MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy"

 

 

 

Bo pytasz się o system. Sprecyzuj więc swoje pytanie bo masz na myśli widać coś innego niż wynika z Twojego pytania.


A z resztą tu masz odpowiedź na wszystko:

shell@cancro:/ $ df
Filesystem Size Used Free Blksize
/dev 800.0M 128.0K 799.9M 4096
/sys/fs/cgroup 1.4G 12.0K 1.4G 4096
/mnt/asec 1.4G 0.0K 1.4G 4096
/mnt/obb 1.4G 0.0K 1.4G 4096
/system 629.5M 532.3M 97.2M 4096
/data 12.4G 2.7G 9.7G 4096
/cache 377.8M 6.0M 371.7M 4096
/persist 15.7M 4.1M 11.6M 4096
/firmware 64.0M 52.2M 11.8M 16384
/mnt/shell/emulated 12.4G 2.7G 9.7G 4096
/storage/emulated/legacy 12.4G 2.7G 9.7G 4096

 

 

/data i /sdcard maja pamiec dzielona czyli mozesz wgrac mu 12GB muzyki lub 12GB aplikacji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jestem już prawie pewny kupienia Xiaomi Mi4, ale nie chce zrobić niczego źle, także mam pare pytań, których wcześniej nie widziałem.

1. Z powodów finansowych, będę brał ten telefon na raty, widzę, że istnieje taka opcja na allegro. Czy telefony z allegro są oryginalne ? Ktoś kupował? Oczywiście, chodzi o te wysyłane z Polski.

2. Zastanawiam się jak działają słuchawki Xiaomi Piston? Ktoś coś wie?

3. Jakie gadżety polecacie do kupić? ( folia, ochronne etui, etc?)

4. Kupiony z allegro jest gotowy do użytku, czy trzeba jakoś dodatkowo coś wgrywać?

 

Z góry dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jestem już prawie pewny kupienia Xiaomi Mi4, ale nie chce zrobić niczego źle, także mam pare pytań, których wcześniej nie widziałem.

1. Z powodów finansowych, będę brał ten telefon na raty, widzę, że istnieje taka opcja na allegro. Czy telefony z allegro są oryginalne ? Ktoś kupował? Oczywiście, chodzi o te wysyłane z Polski.

2. Zastanawiam się jak działają słuchawki Xiaomi Piston? Ktoś coś wie?

3. Jakie gadżety polecacie do kupić? ( folia, ochronne etui, etc?)

4. Kupiony z allegro jest gotowy do użytku, czy trzeba jakoś dodatkowo coś wgrywać?

 

Z góry dzięki !!

 

 

1. Powyzej 300zl mozesz kupowac na allegro na raty, raczej wszystkie sa orginalne. Oryginalnosc latwno mozna sprawdzic (zdrapka z pudelka, numer imei, numer seryjny, specjalna aplikacja)

2. Sluchawki bajer, obowiazkowo jezeli sluchasz muzyki w telefonie, w pudelku z mI4 nie znajdziesz zadnych sluchawek (bede mial w tym tygodniu Pistony ver 2 zlote/ srebne, Pistony ver 1 czarne / biale na stanie)

3. Kwestia gustu. Jakies etui by sie przydalo (bede mial w tym tygodniu oryginalne flip covery do mi4 od xiaomi), szklo / folia na ekran tez nie zaszkodzi, chwalą sobie na forum zwlaszcza szkla na ekran. Majac MI4 mozesz pomyslec nad Mi Band

4. Gotowy, ewentualnie mozesz wgrac Miui Polska jezeli sprzedawca juz tego nie zrobil.

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przypadku MI4 można brać z allegro. Jeszcze chyba nie powstały podróbki. Przynajmniej nie widziałem takich.

Co do akcesorii to się wypowiem bo przetestowałem silikon i flip cover. Silikon jest fajny bo chroni ramkę jednak ja mam jakiś taki słabo dopasowany, w sensie nie jest ciasny tylko miejscami lużny przy ramce. Może to się naprawi aczkolwiek teraz używam flip covera. Fajny bajer bo wybudza się po podniesieniu klapki więc fajnie można sprawdzać godzinę razem z powiadomieniami (np. znaczki na ikonkach). Z drugiej strony nie widzimy ekranu blokady bo telefon się wybudza do pulpitu przy podniesieniu klapki. Materiał jest porządny ale trzeba cały ten cover dokładnie przykleić i tu UWAGA: przy odklejaniu (a można sobie odklejać cover kilka razy) odczepia się tylna klapka MI4, która jest na zatrzaskach. Także trzeba ostrożnie by potem domknąć klapkę. Całość ładnie się prezentuje np. do zestawu z czarnym MiBand którego używam na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przypadku MI4 można brać z allegro. Jeszcze chyba nie powstały podróbki. Przynajmniej nie widziałem takich.

Co do akcesorii to się wypowiem bo przetestowałem silikon i flip cover. Silikon jest fajny bo chroni ramkę jednak ja mam jakiś taki słabo dopasowany, w sensie nie jest ciasny tylko miejscami lużny przy ramce. Może to się naprawi aczkolwiek teraz używam flip covera. Fajny bajer bo wybudza się po podniesieniu klapki więc fajnie można sprawdzać godzinę razem z powiadomieniami (np. znaczki na ikonkach). Z drugiej strony nie widzimy ekranu blokady bo telefon się wybudza do pulpitu przy podniesieniu klapki. Materiał jest porządny ale trzeba cały ten cover dokładnie przykleić i tu UWAGA: przy odklejaniu (a można sobie odklejać cover kilka razy) odczepia się tylna klapka MI4, która jest na zatrzaskach. Także trzeba ostrożnie by potem domknąć klapkę. Całość ładnie się prezentuje np. do zestawu z czarnym MiBand którego używam na co dzień.

Dysponujesz zdjęciem telefonu w tym flipie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol przecież na IBuyGou jest MiBand cały czas i to po 30 dolarów. 

 

Ja używam cały czas. Noszę na ręce i do spania. Mam wyłączony budzik w telefonie i opaska budzi mnie wibracjami w odpowiednim czasie (np. 30 minut przed nastawionym czasem). Liczy kroki i odległości, robi statystyki kroków itp. No i najważniejsze to wibruje np. 5 sekund od momentu gdy mamy połączenie przychodzące na telefon. Akurat w pracy mam głośno i nie zawsze czuję wibracje a tak wibruje opaska, to wiem że ktoś dzwoni. To wielki plus dla mnie. I wiem w końcu, ile kilometrów robię dziennie w pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y...co żaden. Nie ładowałem jeszcze jej ;) Tzn tylko raz do pełna z fabrycznych 60%. 

Spokojnie wytrzyma ponad miesiąc z tego co widzę. 

 

Powiadomienia są tylko o połączeniach. Zresztą i dobrze bo to najważniejsze ;) Nie chciałbym by opaska mi wibrowała co 10 minut bo tu mail, tu hangout, tu sms ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y...co żaden. Nie ładowałem jeszcze jej ;) Tzn tylko raz do pełna z fabrycznych 60%. 

Spokojnie wytrzyma ponad miesiąc z tego co widzę. 

 

Powiadomienia są tylko o połączeniach. Zresztą i dobrze bo to najważniejsze ;) Nie chciałbym by opaska mi wibrowała co 10 minut bo tu mail, tu hangout, tu sms ...

 Zartujesz? ;D "Battery Capacity : 41mAh" nie wyglada to zbyt "imponujaco" ;p

 

Zlotym srodkiem byla by mozliwosc ustawienia w jakich sytuacjach ma wibrowac bo np meile w sumie srednio mnie interesuja ale wiadomosci na messengerze zdecydowanie bardziej

oczywiscie jak by mialo wibrowac co 10s to tez slaby pomysl... ale jesli by np przyszla wiadomosc a ja w ciagu 3 minut jej nie odczytam to mogla by "wibrnąć" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to zdziwienie? Przecież to nie telefon. Tam jest wibra, diody i Bluetooth - ponoć bardzo oszczędny układ. 

Wiele tam nie ma do roboty to i bateria nie musi być wielka.

 

Mam obecnie 90% a ładowałem 5 dni temu. Chyba spokojnie miesiąc pociągnie.

Oczywiście zależy od tych wibracji bo one najwięcej używają baterii. Dlatego jeśli ustawisz np. by wibrowała po przy każdym połączeniu od razu (np. po 2 sekundach) to szybciej zejdzie bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny flipcover.

BTW: w zeszłym tygodniu kupowałem MI4 i ten cover był w gratisie na ibuygou.com

 

3d52cbfad953a07a7cc8685c3feca9de.jpg
6915765125d455ec79082f182fc6363b.jpgb89837bb7f76ad2956f6700a330c6eef.jpgc54f02bc93710f688a865d61cb983fc6.jpg


zeby sie jeszcze dalo ustawic dla jakich aplikacji ma wibrowac, z jakim opoznieniem itp...

a co do liczenia odleglosci, porownywales dokladnosc z gpsem? 

Gpsem nie ale z google maps znane mi odległości. +- zgadza się.

Opaska nie ma gpsa i metry liczy na podstawie kroków a te na podstawie ruchów ręką. Więc dokładność będzie mniej więcej bo ludzie mają różny chód.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...