Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakupu Mi4


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

- Gdzie należy reklamować/oddawać do serwisu M4 - jeśli będzie tego wymagała sytuacja(co coś się uszkodzi lub przestanie działać) ?

- Czy ktoś zna ten sklep http://www.xiaomi-shop.pl ? Czy ktoś tu kupował i wiadomo czy sprzedają oryginały czy podróbki?

- Gdybym chciał po roku wymienić baterię to co musiałbym zrobić? Wiem, że jest samodzielnie niewymienialna.

- Gdzieś w dyskusji ogólnej czytałem, że kupując Mi4 w sklepie Iboygou wgrywa polską wersje MIUI. Czy dobrze zrozumiałem, że wypakowują sprzęt z pudełka i wiedząc, że wysyłąją sprzęt do Polski wgrywają polską wersję z MIUIpolska.pl ?

- czy są znane jakieś problemy/kłopoty zwiazane z zakupami bezpośrednio z chin poprzez sklep Iboygou? Chodzi mi o to czy o czymś trzeba pamiętać, czy może na coś uważać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Gdzie należy reklamować/oddawać do serwisu M4 - jeśli będzie tego wymagała sytuacja(co coś się uszkodzi lub przestanie działać) ?

- Czy ktoś zna ten sklep http://www.xiaomi-shop.pl ? Czy ktoś tu kupował i wiadomo czy sprzedają oryginały czy podróbki?

- Gdybym chciał po roku wymienić baterię to co musiałbym zrobić? Wiem, że jest samodzielnie niewymienialna.

- Gdzieś w dyskusji ogólnej czytałem, że kupując Mi4 w sklepie Iboygou wgrywa polską wersje MIUI. Czy dobrze zrozumiałem, że wypakowują sprzęt z pudełka i wiedząc, że wysyłąją sprzęt do Polski wgrywają polską wersję z MIUIpolska.pl ?

- czy są znane jakieś problemy/kłopoty zwiazane z zakupami bezpośrednio z chin poprzez sklep Iboygou? Chodzi mi o to czy o czymś trzeba pamiętać, czy może na coś uważać?

1. Do Chin. Chyba, że sklep sam prowadzi gwarancję. 

2. Nie znam, ale taniej kupisz na ibuygou (zależy od promocji).

3. A dlaczego byś chciał wymienić baterię po roku? Jesteś wyznawcą mitów o zużywających się bateriach?

4. Polską aczkolwiek jest to wersja multilang. Rom MIUIPolska można zainstalować na ten system co jest w telefonie.

5. Raczej nic. Płacisz i dostajesz. Jedynie obecnie czas dostawy wydłuża się do 10 dni z powodu problemów DHL w Hong Kongu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Widzę, że do końca września jest jakaś promocja 389$ z jakąś obudową o losowym kolorze.

 

Trochę mnie przeraża to odsyłanie do Chin i koszty przesyłek. Już czuję, że w razie jakiś zawirowań, przeciągającej się jakiejś odpowiedzi serwisu albo przesyłki - trafię na jakąś stronę gdzie wszystko jest napisane po chińsku i będę klął.

Wysyłałeś już coś do Chin? Jeśli tak ile to kosztowało.

 

A tak w ogóle to gdzie dokładnie do Chin to się wysyła? Do sklepu Ibuygou czy do Xiaomi? Gdzie napisana jest jakaś procedura/adres/informacje dotyczące napraw produktów Xiaomi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłasz do Chin na własną rękę. Wszystko powie support ibuygou.com. Oni potem rozmawiają z Xiaomi.

Ja wysyłałem tylko raz MiPada do Chin pocztą Polską, 90 zł bo pilne. Ale to był mój pierwszy raz więc mogłem wybrać złą opcję.

Wysłane z MI4 W

 

 

Jeśli paczka miała 1-6 kg(a w przypadku Pada pewnie tak) to rzeczywiście pocztą polską kosztowało to 90 zł. W kalkulatorze ładnie to widać: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html

 

W przypadku telefonu koszt będzie mniejszy ponieważ przesyłka ma mniej niż kilogram  i wtedy wysłanie do serwisu będzie kosztować 59 zł - przesyłką ekonomiczną.

 

Załóżmy potencjalny przypadek, że ja wysyłam paczkę do serwisu, płacę powiedzmy te 59 zł to kto płaci za paczkę z powrotem do Polski?

 

Koszt wysłania telefonu do Chin jest porównywalny z tym w naszym kraju ;)

 

Tego bym nie powiedział. Często za przesyłkę w kraju płacę 9 zł lub 5 zł - najczęściej wybieram paczkomaty.

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum.

Zastanawiał się nad zakupem mi4 lub honor 6 ale za mi 4 przemawia polski support w osobach tego forum :) w związku z zakupem mam parę pytań ( jak każdy nowicjusz)

-Czy Ktoś wie kiedy będzie dostępna czarna wersja 16 GB ?

Może "Acid" ?czytałem że w Chinach ma znajomości.

-Cena mi4 w dolarach wychodzi większą o 130zł niż w euro czy rzeczywiście tyle można zaoszczędzić ?

-jak przeliczać walutę np. w payu żeby nie stracić ?

-lepiej się opłaca przez payu czy kartą ? (Nie mam konta walutowego)

Z góry dziękuje za wskazówki.

Edytowane przez grzesoliwka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli paczka miała 1-6 kg(a w przypadku Pada pewnie tak) to rzeczywiście pocztą polską kosztowało to 90 zł. W kalkulatorze ładnie to widać: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html

 

W przypadku telefonu koszt będzie mniejszy ponieważ przesyłka ma mniej niż kilogram  i wtedy wysłanie do serwisu będzie kosztować 59 zł - przesyłką ekonomiczną.

 

Załóżmy potencjalny przypadek, że ja wysyłam paczkę do serwisu, płacę powiedzmy te 59 zł to kto płaci za paczkę z powrotem do Polski?

 

 

Ja wysyłałem do Chin 2 razy jeden telefon, raz Xiaomi RedRice w pustym pudełku, koszt 20zł przesyłką ekonomiczną, a drugi raz ze wszystkim co fabryka dała za 30zł, przy czym druga wysyłka ważyła 10g poniżej 500g, więc tak czy siak wysyłka tania. Nie wiem po co cudować i płacić 2x tyle za to samo, priorytety czy inne tyczą się tylko w naszym kraju, więc nie ma sensu dopłacać. Czyli będzie szybciej o jakieś 1-2 dni, po czym poza terenem kraju leci jako zwykła paka jak reszta(no chyba że kurierem ale czy się opłaca?)

 

W zależności od sklepu czasami trzeba dopłacić np. 10$ za wysyłkę powrotną a czasami nie.

 

 

@[email protected]   , jak załóżmy kiedyś kupisz Mi-4 to jak Ci przyjdzie proponuję od razu zważyć paczkę, polecieć na pocztę i zapytać o najtańszą wysyłkę do chin, pudełko o wadze np. 600g, będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie ;)

 

btw. Ja miałem taką sytuację że byłem w dwóch placówkach pocztowych, pierwsi krzyknęli 100zł :o  a drudzy 20zł, śmieszni ludzie.

 

 

 

Trochę mnie przeraża to odsyłanie do Chin i koszty przesyłek. Już czuję, że w razie jakiś zawirowań, przeciągającej się jakiejś odpowiedzi serwisu albo przesyłki - trafię na jakąś stronę gdzie wszystko jest napisane po chińsku i będę klął.

 

Sam się bałem z wysyłką, nie wiedziałem co robić. Na szczęście dostałem instrukcje od Chińczyków i stwierdzam że wysyłka jest banalna.

"trafię na jakąś stronę gdzie wszystko jest napisane po chińsku i będę klął" - wut? normalnie są stronki po angielsku a sami chińczycy odpisują częściej niż ludzie z allegro albo co. Będzie problem, pomogą nakierować software'owo, jeżeli jakaś wada fabryczna albo co - porobisz kilka zdjęć, filmik, dajesz im na maila - dadzą zgodę na wysyłkę na naprawę ew. wymianę albo zwrot kosztów. Wystarczy być miłym i pisać w miarę zwięźle i treściwie. To tyle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem do Chin 2 razy jeden telefon, raz Xiaomi RedRice w pustym pudełku, koszt 20zł przesyłką ekonomiczną, a drugi raz ze wszystkim co fabryka dała za 30zł, przy czym druga wysyłka ważyła 10g poniżej 500g, więc tak czy siak wysyłka tania. Nie wiem po co cudować i płacić 2x tyle za to samo, priorytety czy inne tyczą się tylko w naszym kraju, więc nie ma sensu dopłacać. Czyli będzie szybciej o jakieś 1-2 dni, po czym poza terenem kraju leci jako zwykła paka jak reszta(no chyba że kurierem ale czy się opłaca?)

 

W zależności od sklepu czasami trzeba dopłacić np. 10$ za wysyłkę powrotną a czasami nie.

 

 

@[email protected]   , jak załóżmy kiedyś kupisz Mi-4 to jak Ci przyjdzie proponuję od razu zważyć paczkę, polecieć na pocztę i zapytać o najtańszą wysyłkę do chin, pudełko o wadze np. 600g, będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie ;)

 

btw. Ja miałem taką sytuację że byłem w dwóch placówkach pocztowych, pierwsi krzyknęli 100zł :o  a drudzy 20zł, śmieszni ludzie.

 

 

Sam się bałem z wysyłką, nie wiedziałem co robić. Na szczęście dostałem instrukcje od Chińczyków i stwierdzam że wysyłka jest banalna.

"trafię na jakąś stronę gdzie wszystko jest napisane po chińsku i będę klął" - wut? normalnie są stronki po angielsku a sami chińczycy odpisują częściej niż ludzie z allegro albo co. Będzie problem, pomogą nakierować software'owo, jeżeli jakaś wada fabryczna albo co - porobisz kilka zdjęć, filmik, dajesz im na maila - dadzą zgodę na wysyłkę na naprawę ew. wymianę albo zwrot kosztów. Wystarczy być miłym i pisać w miarę zwięźle i treściwie. To tyle.

 

 

Dzięki za informacje.

 

Tak patrzę teraz na ceny http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_przesylka_listowa.html

- "przesyłka pocztowa ekonomiczna" do Chin od 350 g do 500 g - kosztuje 11,50 zł a ta sama priorytetowa 24 zł

- natomiast "przesyłka listowa polecona priorytetowa" do Chin od 350 g do 500 g kosztuje 29,30 zł

 

TO, że pracownicy poczty mówią różne ceny znaczy po prostu, że nie znają wszystkich usług i ich cen. W jednym urzędzie mogli zaproponować paczkę za 90 zł a w drugim list polecony za 11 zł

 

Nie weryfikowałem jakie są różnice w przesyłkach ale sama niska cena musi mówić, że jest to najsłabsza usługa. Nie znaczy to, że nie dowiozą towaru na miejsce, ale może nie ma w to wliczonych ubezpieczeń, albo może nie zwrócą kasy jeśli przesyłka zaginie itp.... Na pewno jest coś na rzeczy, że jedna przesyłka może kosztować 11 zł a druga 90 zł.

 

Ale dobrze, że mnie uświadomiliście jakie są możliwości. Wszystkiego człowiek nigdy nie wie. :smile: Dziękuję

-

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy Mi4 ma diodę powiadomień (taką, która będzie np.: migać) jeśli będę miał nieprzeczytane sms'y czy nieodebrane połączenia?

- Czy ktoś używa MI4 w Orange i zauważył ostatnio zmianę jakości połaczeń na HD Voice (ta zmiana była chyba w sierpniu 2014)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy Mi4 ma diodę powiadomień (taką, która będzie np.: migać) jeśli będę miał nieprzeczytane sms'y czy nieodebrane połączenia?

- Czy ktoś używa MI4 w Orange i zauważył ostatnio zmianę jakości połaczeń na HD Voice (ta zmiana była chyba w sierpniu 2014)

1 ma

2 nie wiem jak w orange, ale z mi4 w t-mobile rozmawiając z ojcem w orange (galaxy s3), jakość połączenia jest doskonała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 jest dosyć gruby i ciężki przez pojemną baterię, stalowy szkielet i ramkę (ale przynamniej się nie gnie :-)

2 miui nie jest standardowo zintegrowane ze środowiskiem google, ale to można skutecznie zrobić samemu

innych minusów nie widzę

Edytowane przez Michal Sokolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, ale dziwne to dla mnie, że firma taka nowoczesna niby a swojej światowej strony internetowej (z której idzie promocja na świat) nie aktualizuje.

Nie rozumiem tego.

 

Chińska strona otwiera się już z 5 minut i nie może się otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. 

MI4 bez problemu będzie sprzedawany w Azji (Indie, Singapur, Malezja, Filiipiny). Od 2015 07 ponoć Europa.

Procesy nie są z automatu. A zresztą w ogóle co to za głupi pomysł z patentami?
A co powiesz na Samsunga Galaxy Alpha? W sprzedaży we Wrześniu, gdzie MI4 był od Sierpnia.

Fajną ramkę ma ten Galaxy. Ciekawe kto od kogo kopiował:

http://www.singaporegadgets.com/article/what-your-next-phone-xiaomi-mi4-or-samsung-galaxy-alpha

 

Tylko Apple jest takim trollem i procesuje się o kształty smartfonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. 

MI4 bez problemu będzie sprzedawany w Azji (Indie, Singapur, Malezja, Filiipiny). Od 2015 07 ponoć Europa.

Procesy nie są z automatu. A zresztą w ogóle co to za głupi pomysł z patentami?

A co powiesz na Samsunga Galaxy Alpha? W sprzedaży we Wrześniu, gdzie MI4 był od Sierpnia.

Fajną ramkę ma ten Galaxy. Ciekawe kto od kogo kopiował:

http://www.singaporegadgets.com/article/what-your-next-phone-xiaomi-mi4-or-samsung-galaxy-alpha

 

Tylko Apple jest takim trollem i procesuje się o kształty smartfonów.

 

Wczoraj w firmowym sklepie Samsunga oglądałem Alpha. W pierwszej chwili pomyslałem sobie, że są prawie identyczne jak MI4 i że robione w tej samej linii produkcyjnej....ale jednak różnią się. W Alfie ramka jest wygięta po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co narusza Xiaomi to licencję GPL bo nie udostępnia źródeł, ale to raczej nie jest problem, a nawet jakby musieli to udostępnią i już.

Nie wyskakiwałbym z tak daleko idącymi wnioskami. Możliwości jest dużo: zaokrąglone rogi telefonu i ikon na pulpicie, ikona przycisku home, kształt przełączników, prowadzenie rozmów na smartfonie... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...