Skocz do zawartości

Problem z wifi po podłączeniu głośnika/słuchawek bluetooth


swietypiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z Mi Boxem 4k.

Otóż po podłączeniu słuchawek/głośnika bluetooth połączenie wifi bardzo mocno zwalnia do tego stopnia, ze nawet youtube przy rozdzielczości 240p przestawało odtwarzać filmy.

Problem pojawia się we wszystkich aplikacjach typu Youtuba, TVN Player, Ipla, Showmax.

Sprawdzałem to wiele razy i za każdym razem kiedy włączyłem słuchawki i słuchawki połączyły się z Mi Boksem wifi przestawało działać i filmy zacinały się. Po wyłączeniu słuchawek problem znikał i film z powrotem leciał dalej. Co więcej. Gdzieś czytałem, że bluetooth może zakłócać wifi ale gdy słuchawki były włączone ale nie połączone z Mi Boxem tylko z innym urządzeniem (np. telefonem) to tego problemu nie ma. Problem występuje tylko wtedy gdy słuchawki są połączone z Mi Boksem.

Inne urządzenia korzystające z wifi (telefony laptopy) działają bezproblemowo i to niezależnie od włączonych urządzeń bluetooth nawet wtedy gdy słuchawki są połączone z Mi Boksem.

 

Sprawdźcie czy też macie taki sam problem.

Może ktoś spotkał się z tym problem i wie jak sobie z nim poradzić?

Dodam tylko, że Mi Boksa mam zaktualizowanego do najnowszej dostępnej wersji.

 

Mi Box 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dokładnie ten sam problem co kolega, sparowanie słuchawek powoduje znaczny spadek transferu po wifi. Reload pomaga tylko na chwilę, czy oprócz zmiany wifi z 2,4 na 5 GHz , ktoś ma jakiś pomysł? Mibox nadal na androidzie 6.1.

Ps.

Problem rozwiązałem, zmiana wifi na 5 GHz też nie pomogła, bo to problem z bluetooth, a konkretnie konflikt z pilotem miboxa. Usunąłem sparowanie pilota i wszystko zaczęło działać normalnie, oczywiście na ten czas sterowałem dodatkowym pilotem areo. Ponowne sparowanie pilota głównego pomimo sparowanych i włączonych słuchawek, nie pogorszyło transferu wifi. Oto prosty sposób na obejście problemu.

 

Edytowane przez Medar
Rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.09.2018 o 15:42, OutSideR napisał:

to jest problem czestotiwosci bt oraz sieci 2.4G, tak samo jak bedziesz mial telefon z wifi spiety i puszczal muze po bt na wieze, wtedy na telefonie wifi bedzie Ci ledwo dzialac, przejdz na 5G i sie skonczy problem

Nigdy nie zauważyłem abym miał spadek transferu w momencie sparowania wieży z telefonem.  Mogę to jeszcze sprawdzić speedtestem ale tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 29.10.2018 o 16:21, Medar napisał:

Mam dokładnie ten sam problem co kolega, sparowanie słuchawek powoduje znaczny spadek transferu po wifi. Reload pomaga tylko na chwilę, czy oprócz zmiany wifi z 2,4 na 5 GHz , ktoś ma jakiś pomysł? Mibox nadal na androidzie 6.1.

Ps.

Problem rozwiązałem, zmiana wifi na 5 GHz też nie pomogła, bo to problem z bluetooth, a konkretnie konflikt z pilotem miboxa. Usunąłem sparowanie pilota i wszystko zaczęło działać normalnie, oczywiście na ten czas sterowałem dodatkowym pilotem areo. Ponowne sparowanie pilota głównego pomimo sparowanych i włączonych słuchawek, nie pogorszyło transferu wifi. Oto prosty sposób na obejście problemu.

 

U mnie niestety twój sposób nie pomógł(ale dzięki).Też cały czas mam problem ze spadkiem prędkości.A w dodatku mam cały czas problem ze sparowaniem,tylko jedne słuchawki mogłem sparować.

Edytowane przez sportex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

u mnie to samo, zamowilam xiaomi air dots, sparowałam i....nic nie moge oglądać, wifi praktycznie zerowe. Kicha ze tego nie rowiązali....kiedy cokolwiek oprócz pilota jest sparowane po wifi z Mi boxem zasięg skacze od zera do maxa, kiedy sparowani eusune jest ciagle max...lipa, nie usuneli tego zadną aktualizacja a pewnie wiedzą o tym...

Edytowane przez Paraglobularna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na pewno nie jest to rozwiązanie problemu w 100% skuteczne, ale czasami wystarczy znalezc aplikacje/proces bluetootha w ustawieniach telefonu i go zatrzymac (wiecie, tak jak np czyscicie dane jakiejs aplikacji), mi przynajmniej tak zadzialalo i nie widze problemu jak dotad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...