Skocz do zawartości

Mi 8 Lite oficjalnie


theus84

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano podczas specjalnej konferencji w Chinach Xiaomi zaprezentowało kolejny wariant urządzenia z serii Mi 8. Wersja "Lite" to nieco słabsze podzespoły ale i nowe kolory, a wśród nich gradientowy mieniący się w różnych odcieniach, który zdecydowanie przyciąga wzrok.

Więcej: https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/32686-xiaomi-mi-8-lite.html

Edytowane przez theus84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Czyli jest... Mi8 Lite (najsłabszy) -> Mi8 SE-> Mi8 ->Mi8 EE... Po co tego tyle?  Mogli nie wydawać wersji SE, im chyba na prawdę zalegają procki 660 w magazynach...

Wczoraj widziałem plotki że ma być nowy Mi8 z czytnikiem w ekranie i tęczową obudową. Jeśli to prawda to wgl namieszają w nazewnictwie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Wczoraj widziałem plotki że ma być nowy Mi8 z czytnikiem w ekranie i tęczową obudową. Jeśli to prawda to wgl namieszają w nazewnictwie :( 

No obstawiam, że to jest tylko plotka, bo by to na prezentacji pokazali, a nic o tym nie było, ale i tak przegięli w tym roku z Mi8, bo sam flagowiec jest... no taki se, w tych pieniądzach jest OK, ale no właśnie, "w tych pieniądzach"... dużo bardziej udany był Mix 2s.

5 minut temu, lockerek napisał:

I mniejszy notch czy nie mogli zrobić tak od początku...

No nie mogli, znaczy nie wiem jak przy SE, ale Mi8 ma już kamerkę podczerwieni etc w notchu, a EE ma już ten cały 3DFaceCheck, czy jak to tam się zwało. Co prawda w Mi8 podstawowej mogli jeszcze go ciut zwęzić, ale to jest kwestia kilku pikseli z każdej strony. Używam Mi8 i mi osobiście brak powiadomień na pasku nie przeszkadza, ale w pełni rozumiem osoby, którym to przeszkadza, bo jednak trzeba rozwijać belkę, aby zobaczyć, że coś tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

ale i tak przegięli w tym roku z Mi8, bo sam flagowiec jest... no taki se, w tych pieniądzach jest OK, ale no właśnie, "w tych pieniądzach"... dużo bardziej udany był Mix 2s.

Na początku jak zobaczyłem Mi 8 to zwymiotowałem i powiedziałem, że nigdy, absolutnie nigdy czegoś takiego nie kupię. Ale jak cena spadła w Chinach poniżej 1500 zł to w takiej kasie to najlepszy wybór właśnie... Mix 2s to typowy flagowiec, z krwi i kości, ale jednak chciałbym spróbować OLEDu. 

Co do notcha, mi nie przeszkadza o ile coś sobą reprezentuje. W Mi8 brakuje mi możliwości konfiguracji paska. Dla przykładu nie chcę ikony baterii (mogę sobie rozwinąć i sprawdzić, kto się gapi co 5 sekund na baterię?), nie chcę także ikony zasięgu (mamy 2018 rok, zasięg jest wszędzie, po co?) i wtedy mamy miejsce na 2-3 ikony powiadomień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrek_ napisał:

 Zobacz ile Xiaomi wypuściło modeli a ile fonów ma B20?? na palcach jednej reki można policzyć..

Nie wiem co to ma do IR ale ok.

Xiaomi nie dba, by każdy telefon miał B20 bo nie muszą. Ciekaw jestem czy wgl wdrażanie B20 jest dla nich opłacalne. Poza tym flagowce B20 mają, Redmi Note'y mają, więc w czym problem? Że wersja LITE (czyli okrojona) nie ma B20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrek_ napisał:

 Zobacz ile Xiaomi wypuściło modeli a ile fonów ma B20?? na palcach jednej reki można policzyć..

Który Mi8 bez B20? Chiński, możliwe, ale ma być wersja (przynajmniej pro) globalna z B20. Niestety wersja Lite znowu wykastrowany, bez NFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotrek_ napisał:

Chodzi o to, ze mieszkamy  i dzwonimy (przeważnie ) w PL i nie siedzimy w jednym miejscu, jezdzimy czasem w góry, mazury czy przysłowiowe Bieszczady a tam z zasięgiem krucho...

To kupujesz wtedy telefon z B20, przecież Xiaomi ma takie w ofercie. Nie rozumiem po prostu Twojego toku myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrek_ napisał:

O patrz nie zwróciłem uwagi :) myślałem że ma ekran jak SE :) hehe ,ale co nie zmienia faktu że to nie są telefony na polski rynek  lubie xiaomi ale coś ostatnio jakąs parodię odwalają...

Tu chodzi chyba bardziej im o Azję i chiny to jest główny rynek tak walczą o pozycję bo tam porostu muszą oferować coś dla każdego bo konkurencja jest mocna a przy okazji im mocniejsza pozycja w tych rynka tym więcej osób przekona się do innych produktów tej firmy i wtedy będzie zysk(i reklama)

Nie jest tajemnicą że B20 jest zbędne oni walczą o inny rynek(co nie zmienia faktu że nie które osoby w Europie kupią i tak ten telefon bez b20 LTE bo im jest zbędne) ale wypuszczają z B20 LTE specjalne modele więc w czym problem kupujesz według własnych preferencji ja np. bez b20 LTE nie kupię proste.

I to jest prosty tok myślenia wcześniej wyczytałem że wersja chińska telefonu ma problem z blokowaniem bootlodera w global więc to też chyba jasne przesłanie że masz kupować wersję międzynarodową lub kombinuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim telefonem który był przeznaczony na rynki globalne bez B20 był chyba Mi6. Wszystkie następne przynajmniej z oficjalnej polskiej dystrybucji mają to pasmo. Jak będzie z Mi8 Lite, się okaże. Pasmo B20 można w miarę łatwo dołożyć, NFC raczej nie. Niestety Xiaomi ma jakąś traumę na punkcie NFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

NFC jeszcze im mniej potrzebne niż B20. 

Im w sensie Chiny i Indie, ale mi już tak. Nie jest to niezbędne do życia, ale może je uprościć. Jak Xiaomi nie będzie miało w swojej ofercie rozsądnego cenowo modelu z NFC, to niestety kupię inny telefon z NFC konkurencji. Na razie czują się mocni i to NFC olewają, do czasu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Im w sensie Chiny i Indie, ale mi już tak. Nie jest to niezbędne do życia, ale może je uprościć. Jak Xiaomi nie będzie miało w swojej ofercie rozsądnego cenowo modelu z NFC, to niestety kupię inny telefon z NFC konkurencji. Na razie czują się mocni i to NFC olewają, do czasu.

Serio sądzisz że kilku Polaków robi im różnicę? Dochody jakie im generujemy pewnie nawet nie stoją na poziomie 0,01% :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Serio sądzisz że kilku Polaków robi im różnicę? Dochody jakie im generujemy pewnie nawet nie stoją na poziomie 0,01% :D 

Jak wejdą głębiej w naszym rynek AGD RTV to może im zacznie zależeć i będzie zysk to wtedy będą oferować więcej telefonów full(NFC i B20) ale to chyba jak wejdą całkiem w sumie na europejski rynek ofertą przedmiotów na których mają czysty zysk.

NFC nawet w telefonach w programach android one nie stosują a co dopiero w zwykłych modelach to też świadczy o tym że czują się pewnie na rynku i mają zwolenników który jest to nie potrzebne porostu jest popyt to po co narażać firmę na koszty dopiero jak naprawdę Ludzię się przekonają do płatności mobilnych NFC (ale tu też fakt nie wszystkie banki to oferują)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Serio sądzisz że kilku Polaków robi im różnicę? Dochody jakie im generujemy pewnie nawet nie stoją na poziomie 0,01% :D 

Serio sądzisz że tylko Polacy używają NFC? Akcesoria z BT i niektóre od Xiaomi potrafią z tego korzystać, nie chodzi tylko o płatności. Myślę że na rynkach globalnych sporo tracą na braku tego NFC. Możliwe, że to jeszcze do ich świadomości nie dotarło, taki syndrom "mywiemylepiej" bo sprzedaż nam ciągle rośnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotrek_ napisał:

Gdzieś czytałem o tym że oni wiecej IR używają i ze względu własnie na brak miejsca nie dodają NFC, bo sam moduł ponoć grosze kosztuje.Na Chiński i Indyjski rynek pakuja właśnie wersje bez NFC a dla innych krajów zostają flagowce ze wszystkim. 

Czy ja wiem gdzieś widziałem artykuł o kosztach NFC i w masowej produkcji nie wychodziło w cale tak tanio(kwestia to też jak dobrą umowę się wynegocjuje jak w każdym biznesie)

Czy IR zajmuję miejsce to chyba mit ile moduł IR zajmuję i gdzie przeważnie znajduje się moduł NFC.

Koszt IR nie jest mi znamy.

Sądzę że z tym IR i NFC to jest taki mit jak kiedyś wciskali że z telefonem z aluminium nie można korzystać z NFC akurat z takiego piszę(bez IR)

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mix 2s to pełnoprawny flagowiec. Jedyne do czego można się przyczepić to w realu ramki jednak nie są takie małe jak na zdjęciach (sam się zdziwiłem niestety in minus) oraz mógłby mieć OLED. 

Nie ma jednak co za długo zwlekać bo jak wejdzie Mix 3 to poprzednik pewnie zniknie, albo będzie miał chore ceny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrek_ napisał:

Eee nie ma też co przesadzać , zawsze mozna jabłko kupić ;) akurat na 7 wystarczy :)  lepszy flagowiec bez amoleda niż jakieś wykastrowane modele....

A jeszcze niedawno nie chciałeś paletki :D Miałem to samo. Chciałem coś w rozmiarze 5.10-5.30", ale po przejrzeniu rynku zostały mi flagowce po 6-6.20"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotrek_ napisał:

IR używają

 

23 godziny temu, Snajper napisał:

Czy IR zajmuję miejsce

Nie IR, a QR :). Jeżeli chodzi o płatności mobilne, to Europa, czy USA, są daleko za Chinami, tam się kodami QR płaci za wszystko, na wszystkim. W Chinach gotówką nigdzie nie zapłacisz, a karta tylko i wyłącznia chińska i też zapłacisz w może kilku miejscach.

Tutaj macie kilka słów o tym: https://komorkomania.pl/36064,xiaomi-nfc-dlaczego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrek_ napisał:

Gdzie to korzystałem z kodów.... a już wiem jak paczkę odbierałem w paczkomacie :)

Yep :P. Nie żeby coś, ale dla mnie wygodniejszy jest taki kod QR niż zabawa z NFC i raz to zadziała i złapie, a raz nie :P. Co do B20, to wersja Lite go mieć nie będzie, raczej ze znanych wszystkim powodów, po prostu w "budżetowym" Mi im się to nie opłaca, po 1 raczej na rynki globalne nie trafi, po 2 "lite" mówi samo za siebie, na czymś trzeba oszczędzić i to samo z NFC, niby koszt przy 1 sztuce wielki nie jest, ale jak sobie zsumujesz to na kilkaset tysięcy/kilka mln sztuk to robi się niezła sumka, która jednak trzeba wyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrek_ napisał:

kiedys kupowałeś fona(xiaomi) chodziło wszystko

 

5 minut temu, Piotrek_ napisał:

wyjedziesz w ''bieszczady '' a tu zasięgu nie ma

Przecież kiedyś żaden telefon Xiaomi nie wspierał B20... Po prostu nie korzystaliśmy z LTE i tego braku nie widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek_  Ale to już nie jest wina Xiaomi, że technologia leci jak głupia do przodu, aktualnie wchodzi już drobnymi kroczkami 5G i zamieszania będzie jeszcze więcej. Ja bym był w raju, gdyby w Polsce zaczął się przyjmować kod QR do płatności, proste, wygodne i szybkie rozwiązania, a co lepsze, bezpieczne, bo dopóki sobie QR nie wygenerujesz, to Ci nikt kasy z konta nie podpierdzieli, a z NFC to już różne historie się słyszało :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrek_ napisał:

Banki wymyśliły blika czy platności NFC, jakby w europie banki wprowadziły kody byłoby po problemie, ale fakt faktem kody są wygodniejsze.

Nie wiem, czy to "banki wymyśliły", czy raczej "wykorzystały możliwość", logicznym było wprowadzenie NFC, po tym, jak ludzie pokochali płatności zbliżeniowe kartami, tylko zabrakło nam takiego AliPay lub WePay w Polsce, aby urosło coś "dodatkowego"... No jest niby ten Blik, ale bądźmy szczerzy... w sklepie wygoda płatności Blikiem jest raczej średnia, za to świetnie płaci się Blikiem za zakupy w necie :P. No ale dobra, odchodzimy troszku od głównego tematu :P.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrek_ napisał:

Banki wymyśliły blika czy platności NFC, jakby w europie banki wprowadziły kody byłoby po problemie, ale fakt faktem kody są wygodniejsze.

Nie przejdzie prędko Chiny są 100lat przed nami w tej kwestii tam od płatności kodami nie ma prowizji praktycznie porostu magia która u nas nie przejdzie, za wczasu rozwinęli tą technologie w dobrym czasie i wyszło idealnie i bez kosztów które by się odbiły na przedsiębiorcy i konsumencie (magia)

Z NFC to ja jestem paranoikiem dopiero nie daleko kasy włączam i blokuję ekran następnie odblokowuje przy kasie płace i wyłączam NFC.(ale jak zapakuję zakupy i wyjdę że sklepu nie chce się ujawniać że dbam o bezpieczeństwo bo bym się wyróżniał)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snajper napisał:

bez kosztów które by się odbiły na przedsiębiorcy i konsumencie (magia)

To nie magia, tak się dzieje, gdy bank jest zarówno sklepem i serwisem płatnościowym :D. AliPay było pierwsze z kodami QR, jako gigant z wielkimi dochodami w e-commerce mogło sobie pozwolić na brak prowizji przy starcie swojego fintechu. W sumie u nas takim fintechem mógłby być PayPal, także masz szybkie przelewy bez prowizji, gdyby dodali jeszcze płatności kodami QR ze swojej apki, to byliby takim naszym AliPay'em :P. Ciekawy jest natomiast WePay, także nie mają prowizji, ale ich zarobki to jest promil zarobków Alibaby, więc wychodzi na to, że bankowość w Chinach jest po prostu tania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrek_ napisał:

Banki wymyśliły blika czy platności NFC, jakby w europie banki wprowadziły kody byłoby po problemie, ale fakt faktem kody są wygodniejsze.

Najwygodniej to byłoby wszczepić chip NFC pod skórę.

12 godzin temu, Nezumi napisał:

No jest niby ten Blik, ale bądźmy szczerzy... w sklepie wygoda płatności Blikiem jest raczej średnia, za to świetnie płaci się Blikiem za zakupy w necie :P.

W dużej mierze to kwestia przyzwyczajenia i popularyzacji rozwiązania. BLIK zapewnia nieporównywalnie wyższy poziom bezpieczeństwa niż płatności NFC. Fakt, że trochę za długi ten kod.

12 godzin temu, Snajper napisał:

Z NFC to ja jestem paranoikiem dopiero nie daleko kasy włączam i blokuję ekran następnie odblokowuje przy kasie płace i wyłączam NFC.(ale jak zapakuję zakupy i wyjdę że sklepu nie chce się ujawniać że dbam o bezpieczeństwo bo bym się wyróżniał)

W iPKO można ustawić, żeby nie dało się zapłacić zablokowanym telefonem, więc, jak dla mnie,  po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...