Skocz do zawartości

Ciemny punkt w aparacie


borubar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj nagle odkryłem czarny punkt, który pojawia sie przy robieniu zdjęć (na podglądzie i gotowych zdjęciach). Myslałem na początku, że to kurz ale przy robieniu zdjęć jasnych rzeczy (w przykładzie lampa) punkt ten znika.

 

Czy to problem techniczny z aparatem? ;/

post-2828-0-19187700-1411744765_thumb.jp

post-2828-0-31784400-1411744769_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem. U mnie taka plamka występuje od kilku dni w prawym, górnym rogu. Problem znika, gdy powiększy się zoom x1.2 i w górę, albo nagrywa wideo, ale to naturalne bo wtedy jest pomniejszony kadr, czy jakoś tak, nie jestem ekspertem. Też właśnie czytałem, że wina brudnej optyki od wewnątrz, tylko nie wiem jak mogła się zabrudzić, jak aparat w telefonie, jest zamkniętą szczelnie konstrukcją? Dodam, ze przecierałem obiektyw specjalną szmatką nawilżaną do wycierania okularów, lecz nic to nie pomogło. Czy jest to wada matrycy i czy trzeba będzie wysyłać na gwarancję? Wstawiam fotki z zoomem i bez, gdzie wyraźnie widać plamę.


Mam podobny problem. U mnie taka plamka występuje od kilku dni w prawym, górnym rogu. Problem znika, gdy powiększy się zoom x1.2 i w górę, albo nagrywa wideo, ale to naturalne bo wtedy jest pomniejszony kadr, czy jakoś tak, nie jestem ekspertem. Też właśnie czytałem, że wina brudnej optyki od wewnątrz, tylko nie wiem jak mogła się zabrudzić, jak aparat w telefonie, jest zamkniętą szczelnie konstrukcją? Dodam, ze przecierałem obiektyw specjalną szmatką nawilżaną do wycierania okularów, lecz nic to nie pomogło. Czy jest to wada matrycy i czy trzeba będzie wysyłać na gwarancję? Wstawiam fotki z zoomem i bez, gdzie wyraźnie widać plamę.

post-3491-0-90609800-1415218550_thumb.jp

post-3491-0-28659300-1415218567_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że smartphone ma obudowę oraz zabezpieczoną optykę aparatu szkłem to nie oznacza, że żadna drobinka kurzu nie przedostanie się do wewnątrz urządzenia. Rozebrać, wyczyścić, sprawdzić czy problem minął. Jeśli nie to walnięta optyka, ale szczerze nie wygląda to na problem sprzętowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widze, ze nie tylko mnie przytrafił się ten problem, plamka u mnie pojawiła sie samoistnie, telefon nie upadl ani nie przeżył zadnych innych turbulencji, użytkuje go niecałe 3 tyg zdjec zrobilem moze ze 20.. Plama przy zblizeniu zmienia polozenie az do zniknięcia przy calkowitym zoomie. Skoro jest możliwość ze to jakiś paproch to ma ktos jeszcze jakis pomysl jak sie go pozbyc? Mysle ze sprezone powietrze na niewiele się tu zda, jak wiadomo obudowa MI3 jest scalona na stale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem tu pierwszy raz i z moim Mi3 jest podobna sprawa.Dziwny ciemniejszy punkt z prawej gornej strony...co to moze byc....tak jak pisali poprzednicy gdy nagrywam film wszystko jest ok gdy włacze kadr 16:9 to prawie jest niewidoczny bo ucieka w bok ale w kadrze 4:3 doskonale widac ten defekt!!

Jak sie tego pozbyc...co to jest???

 

Prosze o pomoc

dołaczam fotki.

 

post-4522-0-43721700-1421147600_thumb.jp

post-4522-0-83119900-1421148666_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Dzisiaj zauważyłem, że podczas robienia zdjęć pojawiła się mała plamka na ekranie, która niestety utrwala się na fotografiach. Nie mam pojęcia jak cokolwiek mogło się dostać do obiektywu, telefon jest cały czas w filmcase'ie i nie leżał nigdy w zakurzonym miejscu. Da się coś z tym zrobić, czy pozostaje tylko odesłanie go do naprawy? I tu jest drugi problem gdyż mojego Xiaomi nabyłem na aliexpress.com i nie wiem czy w Polsce da się go serwisować.

 

Dołączam zdjęcie gdzie owa kropka widoczna jest w lewej górnej części.

Pozdrawiam

post-4289-0-94739200-1422812304_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam, posiadam aparat Fuji Finepix S8100 fd. Ma już swoje lata ale jak dla tek pory spisywał się dobrze. Wczoraj zauważyłem na wyświetlaczu jak i na zdjęciach szarą, owalną plamę. Ktoś wie co to może być. Obiektyw jest czysty. 

IMG_20170520_140811.jpg

IMG_20170520_140819.jpg

IMG_20170520_140840.jpg

Edytowane przez Fudżi
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...