Skocz do zawartości

MIUI Global Stable/Dev - wątek zbiorczy


lockerek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Korzystam z Mixa 2s od około półtora roku. Miałem na nim jakiś update z MIUI10 (jeden z ostatnich jeśli nie ostatni).

Telefon śmigał tak wspaniale że ho ho. Byłem mega zadowolony.

Jednak z miesiąc temu zauważyłem problem z GPayem - rozłaczało mi kartę od aplikacji.

Po kilku razach dodawania karty stwierdziłem, że może czas na update. Zainstalowałem najnowszą (wtedy) aktualizację 11.0.4.0 (po drodze jeszcze jakąś jedną miałem).

Telefon zaczął działać fatalnie. Przycinało nawet scrollowanie między ekranami. Pokemon GO (tak, wiem, średnio zoptymalizowana aplikacja) - na telefonie z MIUI10 działało mi bardzo dobrze. Na 11.0.4.0 - jak na bardzo średnim telefonie. Zdecydowana regresja pod kątem działania.

Stwierdziłem że spróbuję factory reset, czytałem gdzieś tam w odmętach internetu że może pomóc. Postawiłem wszystkie aplikacje ładnie na nowo. Cóż, GPay faktycznie nie rozłącza karty, ale w działaniu telefonu nie odczułem większej różnicy względem MIUI11 przed factory resetem - przełączanie okienek działa średnio (serio, snapdragon 845 chyba nie jest taki zły żeby przełączanie okienek muliło?). Wyżej wspomniana gra również  po factory resecie średniawka.

Czy powinienem coś jeszcze zrobić aktualizując system na telefonie? Bo sam już nie wiem, a obecnie z mojego punktu widzenia to wygląda jakby producent spowalniał telefon i aż człowiek ma ochotę go wymienić... Gdzie przecież to nie jest zły sprzęt. Do tej pory na telefonie robiłem aktualizacje przez OTA.

 

 

EDIT:

Może powinienem wyczyścić jakieś cache? Dalvik cache czy coś. Na prawdę nikt się z problemem nie spotkał?

Edytowane przez Tujek
dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam moze ktos z Was mi pomoze - problemy sa dwa :)

1. MIUI V12.0.3.0.QDGMIXM probuje to instalowac ale w twrp wyskakuje mi ze "niewlasciwa sygnatura pliku zip" i nici z instalacji - moze wiecie jak to naprawic albo co zrobic ?\

2. problem z platnosciami nfc - google pay pokazuje mi ze telefon stracil certyfikaty ale jak sprawdzam play protect to wyskakuje urzadzenie certyfikowane - suma sumarum w google pay nie da sie aktywowac platnosci zblizeniowych telefonem - wczoraj sie jeszcze dalo

z góry dzieki za pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez Tikwath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IMHO to nie jest "szczęście" albo nie, tylko kwestia ROMu. Jak tylko odblokujesz bootloader, to GPAY dokładnie to wykrywa. W MIUI rozwojowych był/jest specjalny patch, który blokuje zmiany w niektórych plikach związanych z bazą danych Google Pay i zapisywaniem efektu wykrywania gdzieś tamże. Mam ostatnią rozwojową wersję i działa mi NFC bez problemu. Chcę przejść na wersję stabilną i właśnie będę testował, czy mi NFC działa (i setka innych rzeczy też). Problem w tym, że niestety trzeba większość rzeczy robić od zera, bo nie da się po prostu wrzucić stabilnej na ostatnią rozwojową (kończy się poważną awarią systemu zaraz po odpaleniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błądzę po forum i nie mogę znaleźć rzetelnej/aktualnej informacji jak to jest z gpay. Otóż cały czas korzystałem z wersji rozwojowej pierw magisk, a później jakoś samo działało tu wchodzi właśnie ten fix zdaję się. Po 1,5 roku naszło mnie wrzucić stable 12, i niestety gpay wykrywa modyfikację partycji przy dodaniu karty i nie chcę współpracować. Teraz pytanie czy coś mi nie zaskoczyło czy w stable nie działa gpay out of the box, a może nie działa na obu tylko na rozwojowej kroki które kiedyś podjąłem przetrwały wszystkie aktualizację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie gotowca z informacjami nie ma. Mam tylko niesprawdzone do końca strzępki:

1. Rozwojowe od około roku po ciężkiej walce mają założone jakieś poprawki, które blokują GPay możliwość modyfikacji bazy kart tak, żeby zablokował do nich dostęp. W połączeniu z Magiskiem daje to całkiem niezawodne działanie NFC/Gpay (korzystam na co dzień z ostatniej wersji rozwojowej, więc dość już starej, i działa to bez pudła, także dodawanie i usuwanie kart).

2. Nie wiem jak z ROMami spoza MIUI Polska - mogą takiej poprawki nie mieć. Nie doszedłem też do testów Ostatniego releasu MIUI Polska - nie da się go nałożyć (u mnie) na ostatnią rozwojową, bo się wywala. Ale będę to testował

Jedno jest pewne:

Albo zablokowany bootloader i oficjalny release, albo musisz mieć 3 rzeczy: TWRP (do instalacji Magiska), ROM z poprawką na partycję bezpieczną z danymi (m.in.) GPay oraz Magisk z ukrywaniem roota przed GPay.

Oczywiście mogę się mylić, bo nie śledzę wątku z tygodniowymi wersjami od kiedy Mi Mix 2S już nie jest wspierany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2021 o 09:17, jakubd79 napisał:

No właśnie gotowca z informacjami nie ma. Mam tylko niesprawdzone do końca strzępki:

1. Rozwojowe od około roku po ciężkiej walce mają założone jakieś poprawki, które blokują GPay możliwość modyfikacji bazy kart tak, żeby zablokował do nich dostęp. W połączeniu z Magiskiem daje to całkiem niezawodne działanie NFC/Gpay (korzystam na co dzień z ostatniej wersji rozwojowej, więc dość już starej, i działa to bez pudła, także dodawanie i usuwanie kart).

2. Nie wiem jak z ROMami spoza MIUI Polska - mogą takiej poprawki nie mieć. Nie doszedłem też do testów Ostatniego releasu MIUI Polska - nie da się go nałożyć (u mnie) na ostatnią rozwojową, bo się wywala. Ale będę to testował

Jedno jest pewne:

Albo zablokowany bootloader i oficjalny release, albo musisz mieć 3 rzeczy: TWRP (do instalacji Magiska), ROM z poprawką na partycję bezpieczną z danymi (m.in.) GPay oraz Magisk z ukrywaniem roota przed GPay.

Oczywiście mogę się mylić, bo nie śledzę wątku z tygodniowymi wersjami od kiedy Mi Mix 2S już nie jest wspierany.


Osobiście mam odblokowany bootloader +  Miui by xiaomi.eu 12.0.2 (stabilna) + OragneFox Recovery i też działa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Cześć, posiadam najnowszy soft global V12.0.3.0.QDGMIXM odkąd wyszedł. Czy Wam także po aktualizacji zaczęły się pojawiać problemy takie jak:

1. Znikające smsy (jak używam wyszukiwarki to znajduje, ale w konwersacji nie można do nich "przewinąć"; możliwość przewijania kończy się na dokładnie 50 wiadomościach wstecz).

2. Aparat nie łapie od razu ostrości (muszę potrząsnąć telefonem - wtedy się naprawia; być może nie jest to wina softu a upadku telefonu bądź zabrudzenia od wewnątrz?)

3. Jak otwieram listę aktualnie otwartych aplikacji to czasami znikają ich podglądy (jest puste pole) - kliknięcie w te puste pole nie przenosi do aplikacji.

4. Problemy w Google Chrome - karta strony się zacina i nie da się jej przewinąć lub zmienić karty (pomaga przełączenie aplikacji na inna i powrót do google chrome (może błąd google chrome?))

Jeżeli jeszcze używacie tego telefonu to będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...