Skocz do zawartości

MIUI Global Stable/Dev - wątek zbiorczy


lockerek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam wątek,aby było wszystko w jednym miejscu na temat ROM MIUI Global. Piszcie i pytajcie związane z Globalem.. więc ja zacznę w wydaniu 8.9.13 nie przypadł do gustu nowy wygląd Baterii w panelu sterowania.Zauważyłem jeszcze, że jest bug sygnału sieci który pokazuje u mnie ponad 40 % jednak bateria przy tym nic nie cierpi, więc jest to błąd wykresu jedynie... mam nadzieję :D

8.9.13 -drugi Rom oparty na Androidzie 9, zostało wprowadzone nowy wygląd baterii panelu sterowania oraz poprawienie fc miui launchera. Niestety jest Bug diagramu sieci.. Co do wydajności i pracy na baterii bez zastrzeżeń. Sot 4-5h wciagu 1,5 dnia.

I taka informacja związku świętami w Chinach nastąpi przerwa wydawania Romów.

- Global Beta 8.9.20 zostanie opublikowany przed świętami (22.9.2018)

-Global Beta 8.10.9 (zamknięta beta) 9.10.2018

-Global Beta 8.10.11 zostanie opublikowany 12.10.2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lockerek napisał:

Zakładam wątek,aby było wszystko w jednym miejscu na temat ROM MIUI Global. Piszcie i pytajcie związane z Globalem.. więc ja zacznę w wydaniu 8.9.13 nie przypadł do gustu nowy wygląd Baterii w panelu sterowania.Zauważyłem jeszcze, że jest bug sygnału sieci który pokazuje u mnie ponad 40 % jednak bateria przy tym nic nie cierpi, więc jest to błąd wykresu jedynie... mam nadzieję :D

To kolego musisz teraz aktualizować pierwszy post. :) 

Co zaś do ROMu, to nowy wygląd panelu baterii jest już również w MIUI Polska/EU. Mnie osobiście też nie przypadł do gustu, choć graficznie jest bardziej spójny z MIUI 10, niż poprzednia jego wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2018 o 14:14, Ari93 napisał:

Żeby przejść z xiaomi.eu na global wystarczy wipe + instalacja .zip w recovery czy fastbootem cały telefon przeorać?

Najlepiej caly telefon miflashem potraktowac

Edit:

Właśnie wyszedl nowy rom 8.9.20 jak wrócę z pracy to zainstaluje a tutaj wrzucam changelog

Screenshot_2018-09-20-16-17-39-784_com.miui.enbbs.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że bateria schodzi szybciej niż na 9.6. Może to tylko sugestia... Zauważyłem jeszcze dość znaczne zwolnienia przy próbie instalacji apek z PlayStore. Poza tym jakieś drobne glitche widziałem. No i od dłuższej chwili(chyba od 9.6.2) nie działa mi prawidłowo (praktycznie wcale) czujnik zbliżeniowy - nie wiem czy to kwestia MIUI czy fizyczny feler aparatu. Zaznaczę, że korzystam z 10.0.2.0 global stable 

Edytowane przez birdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że bateria schodzi szybciej niż na 9.6. Może to tylko sugestia... Zauważyłem jeszcze dość znaczne zwolnienia przy próbie instalacji apek z PlayStore. Poza tym jakieś drobne glitche widziałem. No i od dłuższej chwili(chyba od 9.6.2) nie działa mi prawidłowo (praktycznie wcale) czujnik zbliżeniowy - nie wiem czy to kwestia MIUI czy fizyczny feler aparatu. Zaznaczę, że korzystam z 10.0.2.0 global stable 
Mi nie działa od początku czujnik zbliżeniowy

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie działa od początku czujnik zbliżeniowy

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

A sądzisz że to wada softu czy fizyczne uszkodzenie? Jeśli fizyczne to czy nie warto oddać na gwarancji? Sam rozważam tą opcję.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądzisz że to wada softu czy fizyczne uszkodzenie? Jeśli fizyczne to czy nie warto oddać na gwarancji? Sam rozważam tą opcję.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Kupiłem nowy zapakowany od fizycznej osoby w Polsce . Ta osoba kupiła na Ali więc nie mam do kogo zgłosić się na gwarancję

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam pytanie. Zakupiłem Mi Mix 2S ze sklepu Sferis i dostałem go z Softem  V9.6.4 .0 ODGMIFD Global Stable chamiałbym go zmienić na  V10.0.2.0 ODGMIFH Global Stable. Czy do tego zabiegu też muszę odblokowywać bootloader czy wystarczy pobrać z oficjalnej strony i wgrać go przez updater w telefonie ?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Edytowane przez zoltan78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Pobrałem zip MIUI 10 V10.0.2.0 ODGMIFH Global Stable i przeszedłem za pomocą paczki zip i updater z romu V9.6.4.0 ODGMIFD Global Stable. Po aktualizacji nie działają motywy ani zmiana tapety. Czy jedynym rozwiązaniem na to jest zmiana regionu po za UE czy ewentualnie odblokowanie bootloadera i instalacja xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek_ napisał:

A u mnie nie :) a też mam dokładnie wersję tego softu który Ty posiadasz.

Można pobrać Soft z oficjalnej strony i wrzucić przez updater.

Wszystko działa jak należy. 

Link do softu http://bigota.d.miui.com/V10.0.2.0.ODGMIFH/miui_MIMIX2SGlobal_V10.0.2.0.ODGMIFH_ddc8dcd78e_8.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rebala napisał:

Jaki region najlepiej ustawić?

Spróbuj jakiś europejski, Hiszpania, Włochy, a najlepiej Szwajcaria. Najrozsądniejsza jest Szwajcaria, bo z poza UE i można na stałe tak zostawić. Będą działały motywy i kilka innych rzeczy. Indie nie są najlepszym wyborem, bo doda kilka specyficznych usług robionych specjalnie dla nich. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrek_ napisał:

Ja to wiem :)  już naprawdę chwilę siedzę w xiaomi ;) (zobacz kiedy wyszło mi3 ;) )  napisałem dla potomnych  że nie u wszystkich działa OTA pomimo tego samego softu, pozniej ktoś będzie szukał kombinował, bo ktoś napisał na forum że działa...

 

zoltan78 a powiedz mi czym się różnią romy   ODGMIFH ,ODGMIFD ??? bo że literkami na koncu to widzę :))  co do aktualizacji i zmiany regionów, pamiętajcie że to są wersje  dla końcowych użytkowników i tam ( w teorii ;) ) powinno chodzić wszystko i skąd wiecie że jak zmienicie region to np nie będzie dzialało NFC, albo pasmo B20?? 

ODGMIFD - to jest Android 8 z MIUI 9.6 na pokładzie

ODGMIFH - to jest Android 8 z MIUI 10 na pokładzie.

Właśnie dostałem taką aktualizacje jak na screenie z Androidem 9

 

Screenshot_2018-10-16-12-51-21-069_com.android.settings.png

Edytowane przez zoltan78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gesty dużo lepiej działają, jeśli mamy włączone oszczędzanie energii, to na ekranie blokady ikona jest biała i na żółtą zmienia się dopiero po odblokowaniu telefonu. Tyle zmian zauważyłem

 

Edit: jest nowy dźwięk podłączania ładowarki default_smile.png

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...