goldi69

Czas oczekiwania na przesyłkę z ibuygou

Recommended Posts

@sergeon

zobacz jak dajesz Track Order, to u mnie wyświetlał się taki link "Where's Order?", bodajże nad statusem zamówienia, po kliknięciu przenosiło bezpośrednio do strony przewoźnika, w moim przypadku był to DHL 

Niestety nie ma. Mi to ogólnie nie przeszkadza, bo mi się nie spieszy, ale chciałem wiedzieć ile tak zwyczajowo się czeka na Free Airmail. Dowiedziałem się, że nie ma reguły, więc poczekam i jak dojdzie to będzie.

Screen z track order:

http://awesomescreenshot.com/0ec3pdrq8d

Biorąc opcję dostawy za friko, nie ma możliwości śledzenia przesyłki.

Za tą wygodę, trzeba dopłacić przy zakupie 8,00 USD.

Mam to samo.Od 4 dni lezy i czeka na odprawe celną.Powoli staje sie to irytujace.

U mnie się dzisiaj ruszyło. Po 5 dniach oczekiwania na odprawę celną w Chinach dziś przesyłka wylądowała w Hong Kongu..

To też Chiny :smile:

Wysyłane z mojego MI 3W za pomocą Tapatalk 2

Heh, fakt, niemniej w tej konkrentej sytuacji schemat przepływu towaru realizowanego przez DHL mając na uwadze specjalny charakter regionu traktuje jako kolejny etap :) (podobnie jak DHL). Ale nie zmienia to faktu, że HK to Chiny a mój wpis zawiera małe faux pas ;)

Edited by Mariusz Bujak

U mnie się dzisiaj ruszyło. Po 5 dniach oczekiwania na odprawę celną w Chinach dziś przesyłka wylądowała w Hong Kongu..

Nasze paczki idą chyba w tym samym kontenerze. Mam nadzieje, że wkrótce trafi do Polski. :)

rRnUql.jpg

Mój siódmy dzień czeka na odprawę celną w Shenzen - China. Powoli tracę cierpliwość ...  :mad:

Edited by MAK

A wystarczy przeczytać fanpage ibuygou na fb, to nie wina ibuygou tylko tych odprawiających, za kilka dni mają pójść wszystkie paczki.

Witam jak wyglądała by sprawa jakby chciał kupić sobie xiaomi mi4 + xiaomi mi3 + case do mi4 wysyłka dhl ubezpieczona, czy trzeba płacić cło za takie zamówienie i jeżeli tak to ile takowe by wychodziło ?

Cła nie trzeba płacić, bo w Polsce nie ma producenta telefonów, jak już to możesz VAT zapłacić. A jak wiadomo czym większa paczka, tym większe ryzyko jej wyłapania.

Wysłane z mojego MI 4W

Witam,

to mój 1-szy post na forum, więc od razu się przywitam - Cześć Wszystkim!!! :smile:

Przed chwilą właśnie zamówiłem sobie Mi4 64GB z ibuygou (DHL + INS) mam nadzieję, że nie będzie wtopy. Ostatnio prześladuje mnie pech, chciałem zmienić swoją wysłużoną Xperie Arc S i najpierw wybór padł na Galaxy S5 (4 tygodnie temu) na allegro. Oczywiście zostałem brzydko mówiąć "wy****" i czekam teraz na wszczęcie postępowania przez policję (w czwartek minie 4-ty tydzień). No a później skorzystanie z "programu ochrony kupujących" na allegro i jeśli się do niczego nie przyczępią to za pół roku odzyskam stracone 1,5k PLN........

Po tej akcji trochę mi opadła chęć na zakupy i w zasadzie czekałem na nie wiem co. Pojawienie się w PL Ip6, Galaxy Note 4, a może Xperie Z3 aż kolego mi podrzucił linka z Mi4, mam nadzieję ze to będzie dobry wybór i nie spotkają mnie jakieś "nowe" przygody.

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie!

Niestety mam to samo doświadczenie z kupnem telefonów na allegro. Pieniądze odzyskałem ale kosztowało to trochę nerwów i czasu. Nokię zakupiłem już z odbiorem osobistym ale to zawęża wybór ofert. Czekam te kilka dni na czarnego mi4.

W końcu otrzymałem swojego Mi3 (po dwóch tygodniach czekania). Fonik pierwsza klasa. Zainstalowałem  MIUI V5 stable i jestem pod wrażeniem - dobra robota Panowie!!! Zastrzeżenia mam tylko do odprawy celnej gdzie przetrzepali mi całą paczkę z uruchomieniem telefonu włącznie  :shock:,  po czym nieudolnie zapakowali sprzęt. Na szczęście nie było żadnych uszkodzeń oraz dodatkowych opłat. Pozdrawiam i polecam sklep iBuygou.  :-P

Ja dzisiaj w nocy dostałem maila z nr nadania DHL...... Teraz czekam

Wysłane z mojego LT18i przy użyciu Tapatalka

A kiedy zamawiales? Ja wczoraj o 8 rano i nadal jest "paid".

ok, spoko. Ja też mam cegłe. Już tak chodzi, że mną telepie. Nie wiem na cholere sobie jakiś czas temu Andka 4 wrzuciłem na niego. Ledwo go ciągnie. Także, też nie mogę się już doczekać, zważywszy na fakt, że gdyby mnie nie zrobili na allegro miesiąc temu to już bym miał Galaxy S5 (no ale wtedy bym się pewnie nie dowiedział o Mi4)

Hejka,

u mnie dzisiaj status wygląda tak:

telefon.jpg

czy to oznacza, że już leci do EU? Raczej nie ma szans, żebym jutro go dostał nie?

Pozdr.,

Tak.Są bardzo duze szanse ze jutro dostaniesz.

A tak na marginesie.Po ile dniach na trackingu zobacze status przesyłki.Zamawiałem Pistonki i powerbanka.Dostałem numer trackingowy ale nadal nie widzi do w systemie.Zamówieni wysłali   NL post  24.10

Edited by mpyro

DHL jak i kazdy inny tamtejszy kurier miewa czasami czkawki i sie korkuje, przy tej ilosci paczek jaka wychodzi z chin kazdego dnia nawet najmnieszy problem w ktoryms ogniwie powoduje ze tworza sie wielodniowe opoznienia.

• Ja zamówiłem jakos w nocy, u nich mogła byc 8 rano.Powiem ze sie zdziwiłem jak dostałem maila około godziny 16 ich czasu ze zamówienie zostało wysłane i od razu dostałem numer trackingowy.

Dobra ostatni status z godziny 7:34 Warszawa Odprawa Celna Zakończona. Ale dostałem info że szacowany czas dostarczenia to 03.11.2014 więc chyba nici z dzisiaj...... ;/ ale już wolę przeczekać ten weekend, tylko żeby bylo bez Vatu.

edit: ale jaja przed chwilą zmieniła status na W doręczeniu - przekazana kurierowi :) chyba jednak dzisiaj dostanę nową zabaweczke ;)

Edited by disaster3

Dobra ostatni status z godziny 7:34 Warszawa Odprawa Celna Zakończona. Ale dostałem info że szacowany czas dostarczenia to 03.11.2014 więc chyba nici z dzisiaj...... ;/ ale już wolę przeczekać ten weekend, tylko żeby bylo bez Vatu.

edit: ale jaja przed chwilą zmieniła status na W doręczeniu - przekazana kurierowi :) chyba jednak dzisiaj dostanę nową zabaweczke ;)

Jak odprawa celna jest zakonczona i nie musiales nic przesypac do Urzedu Celnego to bedzie bez Vatu.