goldi69

Czas oczekiwania na przesyłkę z ibuygou

Recommended Posts

Czy ktoś ma doświadczenia z przesyłką typu "Priority  Registered airmail"? Jak długo trwa dostawa tym sposobem? Różni się (poza numerem do śledzenia) od "Free Airmail" lub "NL Post"?

Tydzień temu kupiłem ceramiczną Mi6 za 2 tysie. Wysłali w sobotę, dziś przyszedł. Jak zwykle wybrałem przesyłke DHL,  jak zwykle wziąłem również ubezpieczenie od VAT i jak zwykle VATU nie zapłaciłem. To już 4 telefon z Chin od IBG, ani razu nie trafiłem jeszcze na VAT, a szło przez Katowice. Jestem jednym z przykładów, że to nieprawda, iż 99,9% przesyłek trafia na VAT przy przesyłce DHL-em.

Cześć Wszystkim!

Nie chcę zakładać zbędnie nowego tematu. Noszę się z zamiarem zamówienia Mi 8 64GB jeszcze dzisiaj na IBG. Z tego co pisałem do nich, nie mają go jeszcze na stanie, ale mają mieć około 20 czerwca.

Z jednej strony ufam im - 2 lata temu zamawiałem Mi 5, też świeżo po premierze i czekałem miesiąc aż wyślą, bo też nie było na stanie. Ale jak już wysłali to 3 dni i miałem go w domu bez żadnych komplikacji typu VAT itp. 
Ale z drugiej, chciałbym też się poradzić, czy czekać do tego "około" 20 czerwca, czy zamówić już i być wcześniej w kolejce do wysyłki? Czy ktoś z Was też już zamówił, albo nosi się z zamiarem kupna Mi 8?

Z góry dzięki za podpowiedzi,
Pozdrawiam ;)

9 godzin temu, johnny1836 napisał:

Ale z drugiej, chciałbym też się poradzić, czy czekać do tego "około" 20 czerwca, czy zamówić już i być wcześniej w kolejce do wysyłki? Czy ktoś z Was też już zamówił, albo nosi się z zamiarem kupna Mi 8?

Jeśli zakupisz teraz, to i tak będziesz czekał w kolejce. Nie Ty jeden chcesz kupić Mi8. Pewnie więc będą wysyłać telefony zgodnie z kolejnością "zgłoszeń". Ergo, jeśli będziesz czekać, to nawet jeśli wysyłka zacznie się 20 czerwca, Twoja kolejka może nadejść np. na początku lipca. Jeśli więc jesteś zdecydowany, nie czekaj.

Co zaś do samego zakupu - według mnie warto dokupić "antyVAT". To 10 USD więcej, a masz spokojną głowę...

Koniec końców zamówiłem Mi 8 64GB.

Napisałem maila do IBG od razu po zamówieniu, z pytaniem czy telefon dotrze przed końcem miesiąca, na co Pan Chińczyk odpisał, że będzie wysłany w przyszłym tygodniu i że nie będę musiał czekać do końca miesiąca, także oby miał rację ;)

Rada ode mnie:  Zamawiającym polecam przelać najpierw pieniądze na PayPala i przewalutować saldo na USD, bo wychodzi taniej niż przy przewalutowywaniu w trakcie płatności.

Za telefon + DHL z ubezpieczeniem + "antyVAT" wyszło 2170 zł, więc całkiem dobrze, na pewno taniej niż będzie w polskiej dystrybucji ;)

AntyVAT to 5% wartości zamówienia, czyli u mnie wyszło okolo 26$