goldi69

Czas oczekiwania na przesyłkę z ibuygou

Recommended Posts

Ja miałem tak samo czekałem na swój mi 4 jakieś 2 może 2.5 tygodnia ale w końcu dotarł do mnie

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Ile czasu zajęło im przekazanie paczki do DHL'a?

Ile czasu zajęło im przekazanie paczki do DHL'a?

Dużo jak napisalem wcześniej. Jak juz paczka przeszła odprawę w Honk Kongu to tel dotarł do mnie chyba w ciągu jednego dnia

Co oznacza jak mam wpisane w trackingu : Clearance event?

Juz mam 3 taka pozycje i nie wiem oc o biega.

Zamówienie złozyem 13 pazdziernika a 16 przekazano do DHL.Przynajmniej tak rozumuje.

Edited by mpyro

Widzę, że oczekiwanie na przesyłkę upragnionego telefonu i infomowanie o statusach przesyłki to już się z tego sport zrobił. :-)

No to też dodam od siebie: moja przesyłka jest w LEIPZIG - GERMANY

Monday, October 20, 2014 Location Time

9 Clearance event SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 12:54 

Sunday, October 19, 2014 Location Time

8 Clearance event SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:01

Saturday, October 18, 2014 Location Time

7 Clearance event SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 17:56

Friday, October 17, 2014 Location Time

6 Clearance event SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 22:21

Thursday, October 16, 2014 Location Time

5 Clearance event  SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 07:39

4 Arrived at Sort Facility SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 07:33

3 Departed Facility in SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC

01:19

Wednesday, October 15, 2014 Location Time

2 Processed at SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC  SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC

22:48

1 Shipment picked up SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 19:16

Info od DHL
Witam,
Przesyłka jest wstrzymana w Urzędzie Celnym w Chinach. Odbiorca powinien
się skontaktować ze swoim lokalnym oddziałem DHL i ustalić, jakich
dokumentów brakuje do odprawy z jego strony.
Edited by Mariusz Bujak

O kurw.....

Ja przed chwilą odebrałem swoja paczkę. Sprzęt jest cały i teoretycznie w porządku.

Mi4 po włączeniu co chwilę się zacina i generuje błedy: "android process has terminated". Jak na pierwsze wrażenia po rozpakowaniu i włączeniu to słabo.

Po podłaczeniu do komputera nie da się wyświetlić ekranu - gdy wciskam przycisk odblokowania/blokady przyciski dotykowe podświetlają się ale ekran jest cały czas czarny.

W telefonach z wyjmowalnymi bateriami wyjmowało się baterię i to był reset a tu nie wiem co zrobić aby go zrestartować. :-)

Monday, October 20, 2014 Location Time

9 Clearance event SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 12:54 

Sunday, October 19, 2014 Location Time

8 Clearance event SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:01

Saturday, October 18, 2014 Location Time

7 Clearance event SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 17:56

Friday, October 17, 2014 Location Time

6 Clearance event SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 22:21

Thursday, October 16, 2014 Location Time

5 Clearance event  SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 07:39

4 Arrived at Sort Facility SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 07:33

3 Departed Facility in SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC

01:19

Wednesday, October 15, 2014 Location Time

2 Processed at SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC  SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC

22:48

1 Shipment picked up SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 19:16

Info od DHL
Witam,

Przesyłka jest wstrzymana w Urzędzie Celnym w Chinach. Odbiorca powinien

się skontaktować ze swoim lokalnym oddziałem DHL i ustalić, jakich

dokumentów brakuje do odprawy z jego strony.

Mam to samo.Od 4 dni lezy i czeka na odprawe celną.Powoli staje sie to irytujace.

Ja zamawiałem 10'tego października zaraz po północy czasu chińskiego. Przesyłkę otrzymałem 20'tego o 10'tej naszego czasu czyli 16:00 czasu chińskiego.

Zatem całość zajęła 10,5 dnia z czego 8 dni to przekazywanie przesyłki do DHL'u.

Ja zamawiałem 10'tego października zaraz po północy czasu chińskiego. Przesyłkę otrzymałem 20'tego o 10'tej naszego czasu czyli 16:00 czasu chińskiego.

Zatem całość zajęła 10,5 dnia z czego 8 dni to przekazywanie przesyłki do DHL'u.

Widzę ze trochę stresu było... ważne, że zakończenie pozytywne. Tak na marginesie to niezła huśtawka nastrojów. Sam fakt dostarczenia przesyłki to nic bo może się okazać, że w następstwie trzeba będzie organizować transport powrotny czego oczywiście sobie jak i pozostałym oczekujacym nie życzę :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

To jak już się pytacie, to ja zapytam ile się standardowo czeka na przesyłkę wysłaną przez Free Airmail?

Podpinam się pod pytanie. Edited by t.bone

Nie ma standardu.

Raz czekałem 13 dni, ostatnio 22 dni. A teraz zanosi się, że paczka będzie u mnie po 7 dniach - zamówienie złożone 14, wysłane 16, a wczoraj już w Warszawie. Powinno jutro być u mnie.

Pozdrawiam

OsekLtd

A to można gdzieś sprawdzić gdzie aktualnie jest paczka przez Free Airmail? Wiem tylko tyle, że 17.10 teoretycznie wysłali, ale numeru śledzenia nie dostałem (mam tylko nr zamówienia).

Edited by sergeron

A to można gdzieś sprawdzić gdzie aktualnie jest paczka przez Free Airmail? Wiem tylko tyle, że 17.10 teoretycznie wysłali, ale numeru śledzenia nie dostałem (mam tylko nr zamówienia).

Ogólnie numery śledzenia są widoczne po zalogowaniu do konta ibuygou. Ja nie otrzymałem e-maila z numerem do śledzenia przesyłki.

I kolejny dzien lezy paczka i czeka na odprawe celna.Kur... to juz nawet nie jest smieszne.Kto powinien dosłac jakies dokumenty aby mozliwa była odprawa?

I kolejny dzien lezy paczka i czeka na odprawe celna.Kur... to juz nawet nie jest smieszne.Kto powinien dosłac jakies dokumenty aby mozliwa była odprawa?

Dokumenty do oprawy celnej zawsze dostarcza odbiorca przesylki

Czyli kto? DHL czy ja?

Odbiorca przesylki czyli ty. 

DHL moze, jezeli oczywiscie chcesz, posredniczyc w odprawie w odpowiednim UC. 

DHL bedzie sie z toba kontaktowal (o ile ma twoj nr tel lub email) w tej sprawie

Mozesz sam tez tego dokonac bez posrednictwa DHL ale nie polecam, dla kogos kto robi to 1 raz to droga przez meke :)

Odbiorca przesylki czyli ty. 

DHL moze, jezeli oczywiscie chcesz, posredniczyc w odprawie w odpowiednim UC. 

DHL bedzie sie z toba kontaktowal (o ile ma twoj nr tel lub email) w tej sprawie

Mozesz sam tez tego dokonac bez posrednictwa DHL ale nie polecam, dla kogos kto robi to 1 raz to droga przez meke :)

tak, tylko jak napisałem do DHL holenderskiego to mi odpisali ze tak samo jak ja nic nie moga zrobic i musze czekac na to az zakonczy sie cały proces odprawy celnej.

Nikt sie ze mna nie kontaktował ani mailowo ani telefonicznie.

Paczka nadal jest w Chinach.

A jakie to ewentualnie dokumenty musiałbym dostarczyc?

Wydaje mi sie ze dokumety musze dostarczyc w momencje jak paczka jest juz w europie .Tak miałem jak zamawiałem minixa X8-H.Musiałem zapłacic BTW czyli taki polski odpowiednik vat.Przyslali mi papiery do domu zebym napisał czy to moje ,jaka wartosc itp.Wtedy zamawiałem ze strony Geekbuying chyba Singapore post.

Edited by mpyro

Jak paczka nadal w Chinach, to nie twój problem z odprawą celną (@Accessories 4 You myślał pewnie, że paczka stoi w DHLu w Polsce czy innym kraju wspólnoty). Żadnych dokumentów do odprawy celnej w Chinach nie dostarczasz. Po prostu musisz czekać, coś się musiało dziać w Chinach (jakiś przemyt czy coś) skoro tyle czasu im to zajmuje - sprawdzają pewnie każdą paczkę zy nie wysyła ktoś podruby np Iphone'a cz S5.

Edited by osekltd

@Osekltd -> masz racje, myslalem ze paczka stoi juz w unii

@mpyro -> tego to nikt nie wie, moze byc dzien i moze byc 10 dni. pzostaje czekac

Tez tak myslałem.Tylko ile to moze jeszcze trwac?

Dla mnie taka paczke trzymali 2 tygodnie wiec nie ma reguly. Wszystko zalezy ile paczek musza sprawdzic.

Ogólnie numery śledzenia są widoczne po zalogowaniu do konta ibuygou. Ja nie otrzymałem e-maila z numerem do śledzenia przesyłki.

No niestety u mnie po zalogowaniu też nic nie ma. Może to kwestia tego, że kupowałem na nowej wersji strony i zamówienie nie pojawiło się w "Orders" tylko przyszło jako "Message" i żeby sprawdzić jego status, to trzeba było nr wpisać na stronie Track Order. Po wpisaniu też nie było żadnego nr śledzenia.

@sergeon

zobacz jak dajesz Track Order, to u mnie wyświetlał się taki link "Where's Order?", bodajże nad statusem zamówienia, po kliknięciu przenosiło bezpośrednio do strony przewoźnika, w moim przypadku był to DHL 

szakal88 to super.ja złozyłem zamowienie 13.10 i do tej pory nie mam.Od 5 dni czeka na kochaną odprawe. Ja to mam pecha.

Edited by Numb
pseudocenzura wulgaryzmu