Jump to content

USB Ethernet

maciejka104
 Share

Recommended Posts

• mrosi changed the title to USB Ethernet
  • 10 months later...
  • 2 months later...

Witajcie, przepraszam że odgrzebuje temat ale muszę się poradzić. 

Wiem, że można podłączyć do MiBoxa kartę sieciową do której później kablem dam internet. Moje pytanie brzmi, czy można zrobić taki myk że zamiast kabla to podłączyć kartę sieciową bezprzewodową? Nie mam jak ciągnąć kabla od routera do BOXa i muszę znaleźć alternatywę więc pomyślałem o tym właśnie. 

Mam kartę sieciową z TPlinka ale niestety mibox jej nie wykrywa. 

https://www.google.com/search?q=tplink+wn722n&oq=tplink+w&aqs=chrome.2.69i57j0l3j69i60.5667j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#lbl=OVERVIEW&pie=plaji-i

Edited by GlobooX

• 3 weeks later...

Żeby sprzęt zadziałał, to Andorid zainstalowany w urządzeniu musi mieć sterowniki do urządzenia. Podejrzewam, że tu jest problem i to raczej nie do przeskoczenia, bo sterowniki są zaszyte w systemie i nie da się ich bez kombinacji zaktualizować. Można jedynie próbować szczęścia z różnymi penami WiFi i mieć nadzieję, że któryś zaskoczy.

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 28.09.2019 o 10:57, xiaomi_user napisał:

Jakie prędkości osiągacie na tym adapterze USB? Faktycznie koło 100Mbps da radę?

Kupiłem najtańszy z allegro  biały bez nazwy jakiś  i  internet chodzi przez niego 10 Mb max   , wifi  4 x szybciej :)

porty usb ok widzi peny itp

• 1 month later...
2 godziny temu, Darecki944 napisał:

Wyżej pisałem że działa ale słabo .

Zdecydowałem się ostatecznie na poniższy hub:

https://www.morele.net/hub-usb-i-tec-usb-c-metal-3-port-hub-u3metalg3hub-1218075/

z kodem "ZOSTAJE" kosztował 73 pln + trzeba doliczyć przesyłkę. Jestem bardzo zadowolony. Mam upc 500mb/s i na pc speedtest pokazał ponad 400mb/s, a na mi boxie na fast.com pokazało jakoś ponad 200 mb/s.

400Mb to nawet USB 2.0 prześle więc to nie zasługa Huba a karty sieciowej wbudowanej w HUB (pewnie jest Gigabitowa). Podłaczając zwykły dysk w kieszeni na usb 2.0 w starym komputerze kopiuje z prędkością 52 MB/s (megabajty)  co daje (8x52) 416 Mb/s (megabitów), zatem i zwykły port 2.0 tyle prześle :)

Nie mniej fajny internet, ja mam tylko 80Mb :(

Edited by Paraglobularna

• 2 weeks later...
  • 1 year later...