maciejka104

USB Ethernet

Recommended Posts

Dnia 10.11.2018 o 17:13, FalconTech napisał:

Na popularnym serwisie aukcyjnym wpisać 7217164482 w wyszukiwarkę. Działa mi bez zarzutów od samego początku jak wyszło Oreo.

@FalconTech a na wersji 6,0 android też ten hub działał ??

Ja na swoim Ugreen przy łączy 300 Mb/s wyciągam 95 Mb/s, router Netis. Po Wifi 5Ghz jest podobna prędkość, jednak po kablu jest stabilniejsze połaczenie.

Witajcie, przepraszam że odgrzebuje temat ale muszę się poradzić. 

Wiem, że można podłączyć do MiBoxa kartę sieciową do której później kablem dam internet. Moje pytanie brzmi, czy można zrobić taki myk że zamiast kabla to podłączyć kartę sieciową bezprzewodową? Nie mam jak ciągnąć kabla od routera do BOXa i muszę znaleźć alternatywę więc pomyślałem o tym właśnie. 

Mam kartę sieciową z TPlinka ale niestety mibox jej nie wykrywa. 

https://www.google.com/search?q=tplink+wn722n&oq=tplink+w&aqs=chrome.2.69i57j0l3j69i60.5667j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#lbl=OVERVIEW&pie=plaji-i

Edited by GlobooX

Żeby sprzęt zadziałał, to Andorid zainstalowany w urządzeniu musi mieć sterowniki do urządzenia. Podejrzewam, że tu jest problem i to raczej nie do przeskoczenia, bo sterowniki są zaszyte w systemie i nie da się ich bez kombinacji zaktualizować. Można jedynie próbować szczęścia z różnymi penami WiFi i mieć nadzieję, że któryś zaskoczy.

Do większości kart można doinstalować sterowniki, trza tylko znać na jakim chipie dana karta/dongiel pracuje, a potem pogoglać za sterownikami pod andka.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Są do pobrania jako APK, osobiście przerabiałem temat jak wrzucałem androida TV i brakowało sterów do bluetooth.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Praktycznie wszystkie. Najtaniej wyjdzie chyba NATEC NHU-1413 za ok 40 zł.

Edited by kola01

Dnia 28.09.2019 o 10:57, xiaomi_user napisał:

Jakie prędkości osiągacie na tym adapterze USB? Faktycznie koło 100Mbps da radę?

Kupiłem najtańszy z allegro  biały bez nazwy jakiś  i  internet chodzi przez niego 10 Mb max   , wifi  4 x szybciej :)

porty usb ok widzi peny itp

2 godziny temu, Darecki944 napisał:

Wyżej pisałem że działa ale słabo .

Zdecydowałem się ostatecznie na poniższy hub:

https://www.morele.net/hub-usb-i-tec-usb-c-metal-3-port-hub-u3metalg3hub-1218075/

z kodem "ZOSTAJE" kosztował 73 pln + trzeba doliczyć przesyłkę. Jestem bardzo zadowolony. Mam upc 500mb/s i na pc speedtest pokazał ponad 400mb/s, a na mi boxie na fast.com pokazało jakoś ponad 200 mb/s.

400Mb to nawet USB 2.0 prześle więc to nie zasługa Huba a karty sieciowej wbudowanej w HUB (pewnie jest Gigabitowa). Podłaczając zwykły dysk w kieszeni na usb 2.0 w starym komputerze kopiuje z prędkością 52 MB/s (megabajty)  co daje (8x52) 416 Mb/s (megabitów), zatem i zwykły port 2.0 tyle prześle :)

Nie mniej fajny internet, ja mam tylko 80Mb :(

Edited by Paraglobularna