Skocz do zawartości

USB Ethernet


maciejka104

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, maciejka104 napisał:

Jako że wifi w moim mi tv boxie praktycznie nie działa - jaki adapter hub z Ethernetem polecacie?

Ja mogę Ci napisać jaki przestał działać po aktualizacji do Oreo - i-tec USB 3.0 Metal HUB 3 Port + Gigabit Ethernet Adapter - wcześniej działał bardzo dobrze.

Też proszę o info o sprawdzonym Hubie działającym na ostatniej aktualizacji 2303.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OutSideR napisał:

Czemu Ci nie dziala ? laczysz sie po 2.4 G ? 

2.4 .. 5 .... testowałem dwa różne apeki z różnym softem. Jedyne wifi z jakim mi się łączy to hotspot z komórki.

Zmieniałem kanał, zmieniałem szyfrowanie, długość hasła, chyba wszystko co się dało.

Tzn .. mam problem jak wielu .. otwieram pudełko z nowym mi tv box wszystko się pięknie instaluje, netflix itp pięknie działa, kodi śmiga aż miło.

Komunikat że jest nowy soft no więc klikam że OK przecież może być tylko lepiej, update przebiega bez problemów reboot i witaj oreo i tu zonk

Nie działa WIFI. Dwa dni siedziałem na tym i nic nie wysiedziałem. Czasami się połączy ale po pingach widać że to ledwo działa a napewno nie jest w stanie połączyć się z neflixem.

Postanowiłem zainwestować 50 dych w kartę USB bo inaczej wywale za chwię to przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ. to nie wina Mi Box'a ale Acess Point'a.

Może jakieś ustawienia - może kanał za daleki...

Ja np.: mam od parunastu dni problem z routerem TP-Link Archer C1200 - żadne urządzenie (ani mi box, ani telefonu, ani laptopy) nie chcą połączyć się z siecią 5Ghz, a z 2,4 łączą się bez problemu.

Ja mam hub'a Ugreen'a ale nie używam go, bo transfery po kablu były takie same jak po wifi (ku mojemu zaskoczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ. to nie wina Mi Box'a ale Acess Point'a.
Może jakieś ustawienia - może kanał za daleki...
Ja np.: mam od parunastu dni problem z routerem TP-Link Archer C1200 - żadne urządzenie (ani mi box, ani telefonu, ani laptopy) nie chcą połączyć się z siecią 5Ghz, a z 2,4 łączą się bez problemu.
Ja mam hub'a Ugreen'a ale nie używam go, bo transfery po kablu były takie same jak po wifi (ku mojemu zaskoczeniu).



Dwa różne APki, linksys i TPlink
Kanały testowane jedne za drugim
Zmieniane chyba wszystkie możliwe parametry.

W domu mam cała masę urządzeń które bez problemu łącza się z tymi APkami także raczej Mi Box ma problem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam - łączysz się z Acess Pointem a nie z routerem - czy tak?
(AP'ki to rozumiem że acces point'y).
AP jest podłączony do routera głównego.
Spróbuj bezpośrednio z routerem.
 
 

Router nie na Wifi.
To dość zaawansowane urządzenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, miki73 napisał:

Ten dziala bezproblemowo z MI BOX przetestowane.

https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-5688_UE300.html

Ale na pewno działa na Oreo ? Bo ja mam taki https://i-tec.cz/pl/produkt/u3metalg3hub-7/#detail - działał na Android 6 , po aktualizacji koniec.

A widzę że obydwa są na Realtek 8153 Chipset i to mnie niepokoi. Gdzieś tam na forach rzuciło mi się, że działają z ASIX, ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...