Skocz do zawartości

USB Ethernet


maciejka104

Rekomendowane odpowiedzi

  • mrosi zmienił(a) tytuł na USB Ethernet
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie, przepraszam że odgrzebuje temat ale muszę się poradzić. 

Wiem, że można podłączyć do MiBoxa kartę sieciową do której później kablem dam internet. Moje pytanie brzmi, czy można zrobić taki myk że zamiast kabla to podłączyć kartę sieciową bezprzewodową? Nie mam jak ciągnąć kabla od routera do BOXa i muszę znaleźć alternatywę więc pomyślałem o tym właśnie. 

 

Mam kartę sieciową z TPlinka ale niestety mibox jej nie wykrywa. 

https://www.google.com/search?q=tplink+wn722n&oq=tplink+w&aqs=chrome.2.69i57j0l3j69i60.5667j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#lbl=OVERVIEW&pie=plaji-i

Edytowane przez GlobooX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby sprzęt zadziałał, to Andorid zainstalowany w urządzeniu musi mieć sterowniki do urządzenia. Podejrzewam, że tu jest problem i to raczej nie do przeskoczenia, bo sterowniki są zaszyte w systemie i nie da się ich bez kombinacji zaktualizować. Można jedynie próbować szczęścia z różnymi penami WiFi i mieć nadzieję, że któryś zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 28.09.2019 o 10:57, xiaomi_user napisał:

Jakie prędkości osiągacie na tym adapterze USB? Faktycznie koło 100Mbps da radę?

Kupiłem najtańszy z allegro  biały bez nazwy jakiś  i  internet chodzi przez niego 10 Mb max   , wifi  4 x szybciej :)

porty usb ok widzi peny itp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś jest w stanie polecić działający adapter rj45-usb do mi boxa? Słyszałem, że po aktualizacji do Android 9.0 niektóre z nich nie działają.

Ktoś może potwierdzić ewentualnie czy taki adapter zadziała?

https://pl.aliexpress.com/item/4000014839968.html?mb=gEvW5gdaO8ywqQB&srcSns=Messenger&tid=white_backgroup_101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darecki944 napisał:

Wyżej pisałem że działa ale słabo .

Zdecydowałem się ostatecznie na poniższy hub:

https://www.morele.net/hub-usb-i-tec-usb-c-metal-3-port-hub-u3metalg3hub-1218075/

z kodem "ZOSTAJE" kosztował 73 pln + trzeba doliczyć przesyłkę. Jestem bardzo zadowolony. Mam upc 500mb/s i na pc speedtest pokazał ponad 400mb/s, a na mi boxie na fast.com pokazało jakoś ponad 200 mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400Mb to nawet USB 2.0 prześle więc to nie zasługa Huba a karty sieciowej wbudowanej w HUB (pewnie jest Gigabitowa). Podłaczając zwykły dysk w kieszeni na usb 2.0 w starym komputerze kopiuje z prędkością 52 MB/s (megabajty)  co daje (8x52) 416 Mb/s (megabitów), zatem i zwykły port 2.0 tyle prześle :)

Nie mniej fajny internet, ja mam tylko 80Mb :(

Edytowane przez Paraglobularna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Ja kupiłem (za 43zł, a teraz 60zł).
https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-na-kablu-lan-usb-rj-45-3x-usb-3-0-10420435321
Zachęcony byłem komentarzem "Kupiony do współpracy z Mi box S - działa super."
Niestety mi box nie wykrywa tego adaptera, więc nie polecam!
Nie bawię się w odsyłanie, zostawię do laptopa jako hub usb.
Ma ktoś sprawdzony, działający adapter? usb 2.0 ewentualnie 3.0.
Czekamy na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. 

Taka zagadka 

Swego czasu miałem net 150 Mbps na modemorouterze Fritz (model nie pamiętam )  i poprzez wifi 5GHz szło te 150 Mbps. Poradzono mi abym dla stabilizacji sieci zakupił kartę sieciową ,więc kupiłem TP link UE300 ( 1 Gbit) , podłączyłem i czy wifi czy kabel idzie 150 Mbps. Po pewnym czasie Fritz robił jakieś dziwne spadki i operator kablówki po zgłoszeniu tematu sprawdził u siebie , że faktycznie na moim łączu coś było i wymienił Fritza na Arris TG2482 B . Po wifi szło 150 Mbps, ale po podłączeniu jak poprzednio TPlink tylko ..60 Mbps :( . W routerze gdy wszedłem do ustawień były porty i ustawione na full ,wyłączyłem wszystkie oprócz tego gdzie była podpięta ta karta TP - zero zmian . No cóż ,dalej jechałem na wi fi skoro dawało te 150 . Dostałem ofertę przejścia za tę samą cenę na 300Mbps ,nie dopłacam więc dlaczego nie :) . Po podniesieniu prędkości dalej przez kabel idzie 60 :( łudziłem się , że po podniesieniu podejdzie na 100 % więcej ,ale coś usilnie blokuje mimo zwiększonej dostarczanej prędkości na 60 Mbps . Po wifi 5GHz  zamiast 300 idzie ok 200 Mbps. Wezwałem serwisanta, on podpiął się swoim laptopem i tester-ten sam co mój pokazywał 300 , jego telefon -samsung też 300 ( mój fon MiA1 osiąga stojąc koło niego max 212 Mbps - czyli Xiaomi coś słabawo :( ) . aby wykluczyć kartę TPlink od podłączył ją pod swojego laptopa i dawała 300 . Reasumując wywód: Fritz-TPlink-Mibox dawało 150 przy 150 od operatora . Arris-TPlink-Mibox 60 przy 150 jak i przy 300 . Po wifi przy 150 dawało 150 ,przy 300 daje 200 :(  W poniedziałek będzie monter z Fritzem celem sprawdzenia skoro już zapłaciłem za jego poprzednią wizytę . Nie wiem gdzie szukać przyczyn -jakby Arris nie rozumiał się docelowo  (poprzez TPlink) z Miboxem , jak i poprzez wifii obcinając z 300 na 200 .Jestem w kropce .

 

edit . Fritz podłączony - bez zmian . Chyba coś w samym boxie blokuje . To , że komp mam stary to ok- spowalnia sieć, ale Mibox --cóż , gdy padnie trzeba będzie przejść na inny sprzęt, ale jest plus -widzę, że zwiększona prędkość ( 200 ,ale zawsze ) powoduje chyba stabilizację , bo to co oglądam nie ma większych problemów z buforowaniem, robi się to niezauważalnie i płynnie. Może przypadek, ale jest lepiej ...

Myślałem o boxie Savio bo ma więcej Ram ,ale ...Netflix nie chodzi HD bo nie ma odpowiednich poświadczeń ? tej firmy i tylko SD można oglądać . 

Edytowane przez rajtkezjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...