Jump to content

Nie działające QI

maJsterR
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów 
Przychodzę z problemem  który napotkałem w swoim mi mixie 2S. Mianowicie ładowanie indukcyjne umarło, ładowarka pokazuje albo błąd albo załączenie się zabezpieczeń (ten sam "kod błędu" czytaj wskaźnik pulsuje) mowa o tej ładowarce indukcyjnej od xiaomi. 
Sytuacja ma miejsce nie zależnie od tego czy telefon jest włączony czy też wyłączony. Ta sama ładowarka z drugim mi mixem nie ma żadnych problemów. 
Ktoś coś podpowie? Telefon siedzi na ostatnim romie eu (8.8.3)
Może to być wina systemu w ogóle? 

14 godzin temu, maJsterR napisał:

Może to być wina systemu w ogóle? 

Na początek zrób pełen wipe telefonu. Na tym ROMie działa ładowanie indukcyjne, bo sam z tego softu korzystałem do wczoraj.

Jeśli nie pomoże, spróbuj z innym ROMem. Pamiętaj tylko, ze cofając się wersjami softu wskazane jest za każdym razem robić format data.

Dobra, miałem opisać mój problem z QI i wyleciało mi z głowy.

Byłem na spływie kajakowym, złapała mnie taka fest ulewa i nie zdążyłem telefonu schować, po chwili dopiero włożyłem do szczelnego woreczka foliowego. Minimalnie wilgotny w tym woreczku siedział może z 10 minut i w sumie niby ok no bo co się mogło stać... a no stało się to że QI przestało działać. Albo nie reagował w ogóle albo czasami mrugnęło że ładuje ale bez skutku. Przy wyłączonym telefonie w kółko się restartował że ładuje i że nie, że ładuje i że nie...

Nie było absolutnie żadnego śladu zalania, Mix 2 wytrzymywał na YT olewania wodą, deszcze, zanurzenia w wodzie itp więc co się mogło mojemu Mixowi 2S stać skoro raptem zetknął się z kroplami? Nie wiem.. ale pomogło wyczyszczenie alkoholem izopropylowym złącza USB-C ;) Najwyraźniej jakaś mikro kropla została na złączu, wyparowała i jakiś ultranikła sadza zaczęła pewnie bardzo minimalnie zwierać piny z czym Xiaomi kompletnie już sobie nie był w stanie poradzić. Telefony wodoszczelne zapewne pokazały by komunikat "woda w złączu, wyczyść złącze" itp a tutaj nikt takiego czegoś nie przewidział. Dodam że złącze działało samo w sobie, nie sprawdzałem jedynie USB-OTG i co warto odnotować, 2 razy mi "rozłączył" ładowarkę i musiałem ponownie kabel włożyć co właśnie nakierowało mnie na to że to może być coś ze złączem USB-C.

Ot tyle, cała historia ;) podejdź do jakiegokolwiek serwisu i poproś o wyczyszczenie złącza alkoholem jeśli nie masz takiego w domu i myślę że pomoże.