Sign in to follow this  
maJsterR

Nie działające QI

Recommended Posts

Witam forumowiczów 
Przychodzę z problemem  który napotkałem w swoim mi mixie 2S. Mianowicie ładowanie indukcyjne umarło, ładowarka pokazuje albo błąd albo załączenie się zabezpieczeń (ten sam "kod błędu" czytaj wskaźnik pulsuje) mowa o tej ładowarce indukcyjnej od xiaomi. 
Sytuacja ma miejsce nie zależnie od tego czy telefon jest włączony czy też wyłączony. Ta sama ładowarka z drugim mi mixem nie ma żadnych problemów. 
Ktoś coś podpowie? Telefon siedzi na ostatnim romie eu (8.8.3)
Może to być wina systemu w ogóle? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, maJsterR napisał:

Może to być wina systemu w ogóle? 

Może. Najlepiej wgraj system na którym ładowanie działało wcześniej. Będziesz wiedział.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, maJsterR napisał:

Może to być wina systemu w ogóle? 

Na początek zrób pełen wipe telefonu. Na tym ROMie działa ładowanie indukcyjne, bo sam z tego softu korzystałem do wczoraj.

Jeśli nie pomoże, spróbuj z innym ROMem. Pamiętaj tylko, ze cofając się wersjami softu wskazane jest za każdym razem robić format data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, miałem opisać mój problem z QI i wyleciało mi z głowy.

Byłem na spływie kajakowym, złapała mnie taka fest ulewa i nie zdążyłem telefonu schować, po chwili dopiero włożyłem do szczelnego woreczka foliowego. Minimalnie wilgotny w tym woreczku siedział może z 10 minut i w sumie niby ok no bo co się mogło stać... a no stało się to że QI przestało działać. Albo nie reagował w ogóle albo czasami mrugnęło że ładuje ale bez skutku. Przy wyłączonym telefonie w kółko się restartował że ładuje i że nie, że ładuje i że nie...

Nie było absolutnie żadnego śladu zalania, Mix 2 wytrzymywał na YT olewania wodą, deszcze, zanurzenia w wodzie itp więc co się mogło mojemu Mixowi 2S stać skoro raptem zetknął się z kroplami? Nie wiem.. ale pomogło wyczyszczenie alkoholem izopropylowym złącza USB-C ;) Najwyraźniej jakaś mikro kropla została na złączu, wyparowała i jakiś ultranikła sadza zaczęła pewnie bardzo minimalnie zwierać piny z czym Xiaomi kompletnie już sobie nie był w stanie poradzić. Telefony wodoszczelne zapewne pokazały by komunikat "woda w złączu, wyczyść złącze" itp a tutaj nikt takiego czegoś nie przewidział. Dodam że złącze działało samo w sobie, nie sprawdzałem jedynie USB-OTG i co warto odnotować, 2 razy mi "rozłączył" ładowarkę i musiałem ponownie kabel włożyć co właśnie nakierowało mnie na to że to może być coś ze złączem USB-C.

Ot tyle, cała historia ;) podejdź do jakiegokolwiek serwisu i poproś o wyczyszczenie złącza alkoholem jeśli nie masz takiego w domu i myślę że pomoże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this