Skocz do zawartości

Nie działające QI


maJsterR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów 
Przychodzę z problemem  który napotkałem w swoim mi mixie 2S. Mianowicie ładowanie indukcyjne umarło, ładowarka pokazuje albo błąd albo załączenie się zabezpieczeń (ten sam "kod błędu" czytaj wskaźnik pulsuje) mowa o tej ładowarce indukcyjnej od xiaomi. 
Sytuacja ma miejsce nie zależnie od tego czy telefon jest włączony czy też wyłączony. Ta sama ładowarka z drugim mi mixem nie ma żadnych problemów. 
Ktoś coś podpowie? Telefon siedzi na ostatnim romie eu (8.8.3)
Może to być wina systemu w ogóle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maJsterR napisał:

Może to być wina systemu w ogóle? 

Na początek zrób pełen wipe telefonu. Na tym ROMie działa ładowanie indukcyjne, bo sam z tego softu korzystałem do wczoraj.

Jeśli nie pomoże, spróbuj z innym ROMem. Pamiętaj tylko, ze cofając się wersjami softu wskazane jest za każdym razem robić format data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, miałem opisać mój problem z QI i wyleciało mi z głowy.

Byłem na spływie kajakowym, złapała mnie taka fest ulewa i nie zdążyłem telefonu schować, po chwili dopiero włożyłem do szczelnego woreczka foliowego. Minimalnie wilgotny w tym woreczku siedział może z 10 minut i w sumie niby ok no bo co się mogło stać... a no stało się to że QI przestało działać. Albo nie reagował w ogóle albo czasami mrugnęło że ładuje ale bez skutku. Przy wyłączonym telefonie w kółko się restartował że ładuje i że nie, że ładuje i że nie...

Nie było absolutnie żadnego śladu zalania, Mix 2 wytrzymywał na YT olewania wodą, deszcze, zanurzenia w wodzie itp więc co się mogło mojemu Mixowi 2S stać skoro raptem zetknął się z kroplami? Nie wiem.. ale pomogło wyczyszczenie alkoholem izopropylowym złącza USB-C ;) Najwyraźniej jakaś mikro kropla została na złączu, wyparowała i jakiś ultranikła sadza zaczęła pewnie bardzo minimalnie zwierać piny z czym Xiaomi kompletnie już sobie nie był w stanie poradzić. Telefony wodoszczelne zapewne pokazały by komunikat "woda w złączu, wyczyść złącze" itp a tutaj nikt takiego czegoś nie przewidział. Dodam że złącze działało samo w sobie, nie sprawdzałem jedynie USB-OTG i co warto odnotować, 2 razy mi "rozłączył" ładowarkę i musiałem ponownie kabel włożyć co właśnie nakierowało mnie na to że to może być coś ze złączem USB-C.

Ot tyle, cała historia ;) podejdź do jakiegokolwiek serwisu i poproś o wyczyszczenie złącza alkoholem jeśli nie masz takiego w domu i myślę że pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...