Skocz do zawartości

Pocophone F1 - opinie użytkowników, czy warto kupić?


PawelG7

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.09.2018 o 11:20, mike2301 napisał:

Jestem drugi dzień na xiaomi.eu i na razie jestem zadowolony. Mam wrażenie, że działa płynniej niż na globalu, tylko raz mi wywaliło jakiś proces podczas przeglądania zdjęć w galerii. Bez problemów z zasięgiem, face unlock działa, znalazłem tylko kilka nieprzetłumaczonych funkcji w ustawieniach.

Cześć.

Czy ja dobrze rozumiem, że można pobrać jakąś wersję softu od/z miuipolska (bo tak rozumiem xiaomi.eu) i zainstalować na Poco?

Wydawało mi się, że nie miał być wspierany przez ekipę z tego forum/serwisu, stąd pytanie :)

Przyznam się, że nie udało mi się znaleźć takiej informacji, a specjalnego wątku poświęconego temu modelowi nie ma (i też się nie spodziewam, bazując na tej informacji, którą podałem linijkę wcześniej, a którą swego czasu w wiadomości o Poco w aktualnościach podał jeden z uznanych forumowiczów/współpracowników Acida, o ile dobrze pamiętam. Jeśli mylę kolegę z kimś innym - z góry przepraszam za zamieszanie, nie chcę siać fermentu, tylko wiedzieć jakie są opcje).

Jeśli faktycznei udało się zainstalować system 'stąd': @mike2301: możesz podpowiedzieć którą wersję zainstalowałeś? Przede mną jeszcze wszystko związane z przygotowaniem telefonu do użytkowania (ciągle telefon leży w szufladzie i czeka na odrobinę czasu, nawet nie kliknąłem wniosku o odblokowanie bootloadera :-/ ), ale taka informacja mogłaby wydatnie mnie zmotywować do działania :)

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krzysmir napisał:

Cześć.

Czy ja dobrze rozumiem, że można pobrać jakąś wersję softu od/z miuipolska (bo tak rozumiem xiaomi.eu) i zainstalować na Poco?
Wydawało mi się, że nie miał być wspierany przez ekipę z tego forum/serwisu, stąd pytanie :)

Krzysiek

Hej, wystarczyło zajrzeć tutaj: https://miuipolska.pl/download/
Czwarta pozycja od góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, aż wstyd... Posypuję głowę popiołem, całym wagonem, symultanicznie bijąc się w pierś.
Sprawdzałem samemu i chyba jakaś zaćma mnie dopadła, że przegapiłem. Widziałem pytania w wątku na temat ostatniej aktualizacji, ale jakoś nie brzmiało to dla mnie jak 'tak, jest', bardziej jak 'da się wykorzystać jakiś inny/z innego telefonu po lekkiej modyfikacji'. Teraz już wiem, dziękuję :-)

To może by już nie było zupełnie tak bez wartości merytorycznej to mam jedno pytanie (chociaż pewnie też odpowiedź była, aż strach troszkę pytać):
Dobrze rozumiem, że ta wersja nie zawiera modyfikacji specyficznych pod poco (mam na myśli dodatki typu poco launcher itp), tylko wygląda jak każdy stary-dobry miui na innych klasycznych Mi albo Redmi?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 MTK przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ta wersja wygląda jak zwykle miui 10 beta tzn posiada Poco launcher z tą różnicą że jest od Xiaomi.eu I da się instalować motywy oraz jest face unlock, bez zmiany regionu na indie. W zwykłym miui dla Poco dopiero po zmianie regionu te opcję działały

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post tutaj na forum, miło mi :) Jestem nowym posiadaczem Pocophone F1 i użytkownikiem MIUI. Jako że nie ma osobnego działu dla POCOPHONE, mam nadzieję, że uda mi się uzyskać tutaj pomoc :)

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was ma POCO F1 w sieci Orange i czy macie jakieś problemy z MMSami? Ja nie mogę ich odbierać ani wysyłać, a konfiguracje APNa sprawdziłem chyba już wszystkie możliwe.

Przeglądałem już inne, podobne wątki na forum, ale niestety nic nie pomaga...

Dodam jeszcze, że abonament jest kupiony nie bezpośrednio od Orange, a od firmy pośredniczącej, nie wiem czy dobrze to wyjaśniam, w każdym razie to ta firma np. aktywuje karty SIM itp. (Więc może to tutaj jest problem? Przy poprzednim telefonie wszystko jednak działało.)

Pozdrawiam
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia jestem posiadaczem pocophona f1 6/64. Uważam, że telefon to jest miazga w klasie średniej/high. Nie przeszkadza mi wykonanie i nie przeszkadza mi brak NFC i tak nie korzystam. Natomiast ostatnio zaczęło przeszkadzać mi coś innego. Od początku użytkowania telefonu zauważyłem, że zdjęcia/filmy a nawet zdjęcia robione przez poco, mają jakieś takie dziwne ziarno (taka lekka pikseloza widoczna gołym okiem jak by wszystko było 480p i niżej). Słyszałem o informacji z internetów, że poco cierpi na brak jakiegoś kodeka odpowiedzialnego za HD i FHD, ale myślałem że dotyczy to tylko netflixa. Orientuje się może co jest grane? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LouisFonsi napisał:

poco cierpi na brak jakiegoś kodeka odpowiedzialnego za HD i FHD, ale myślałem że dotyczy to tylko netflixa.

Bo dotyczy netflixa i ew innych apek to odtwarzania filmów. Zdjęcia jakie widywałem z Poco raczej ziarna nie miały, więc albo coś masz z softem (sprawdź sobie aktu etc), albo trafiła Ci się jakaś felerna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy tak skaluje zdjęcia wykonane przez innych np. IG albo Face, bo wtedy widać, na YT też zdarza się, że film ustawiony na full hd ma jakieś tam ziarna. Wcześniej miałem ZUK Z2 który miał Amoleda to może dlatego. Nie wiem sam

Edytowane przez LouisFonsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, pewnie albo to przypadłość MIUI albo gdzieś coś mam źle ustawione.

Do meritum: telefon zablokowany (wzór i odcisk) a mimo to można rozwinąć górną belkę i zmieniać ustawienia, można wyłączyć telefon... czy przypadkiem nie powinno być możliwości takich ingerencji przy zablokowanym telefonie ?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RufiN napisał:

telefon zablokowany (wzór i odcisk) a mimo to można rozwinąć górną belkę i zmieniać ustawienia, można wyłączyć telefon...

Była taka możliwość w Miui 9, ale w 10 zniknęła (zablokowanie dostępu do ekran ustawień z ekranu blokady). Nie wiadomo czy to błąd, czy jakieś odgórne wytyczne, bo podobno tak też jest w "czystym Androidzie" od Googla. To nie blokowało możliwości wyłączenia telefonu. Jak zablokujesz dostęp do ustawień to i tak niczego nie można zmienić, poza wyłączeniem jakichś funkcji.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat.

Po dłuuuugim użytkowaniu MI2S nadszedł jego niechybny koniec. Małe fajne poręczne urządzenie niestety umarło ( rozj...łupało się o ziemie ).  Na necie są już "meliony" recenzji POCO, ale do meritum. Pytania dość tendencyjne ale kij.

Czy na POCO działa MiCloud ? 

Jak ze stabilnością GPS`a ?

Przerażają mnie jego gabaryty. Czy jest podatny na "łamanie" w kieszeni spodni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Popski napisał:

Czy na POCO działa MiCloud ? 

Jak ze stabilnością GPS`a ?

Dlaczego ma nie działać? To ma Miui tylko z trochę innym launcherem, ale to nadal Miui. Niestabilności GPS to chyba już czas przeszły, w nowych telefonach raczej nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kupuj śmiało, bo nie jest aż tak wielki jak się wydaje i jest bardzo solidnie wykonany, a wydajność to dla mnie szok po zmianie telefonu. Aparat też daje radę i w ciągu dnia zdjęcia są super, a po zmroku również nie jest tak źle.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...