Skocz do zawartości

Pocophone F1 - opinie użytkowników, czy warto kupić?


PawelG7

Rekomendowane odpowiedzi

Zasięg jest dobry nawet u mnie w pracy mam go ciągle tak więc raczej nie gubi zasięgu. Wydaje mi się że poza poco launcher nie ma żadnych różnic w miui, chociaż przyznam się że minęło kilka miesięcy odkąd po raz ostatni używałem miui na mojej mi5 i np takiej opcji jak gesty wtedy nie bylo. Notch może denerwować ale da się przyzwyczaić

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu na Mi4 łączył się z LTE i zaraz przepinał na H+. Na Poco nie ma tego problemu - cały czas trzyma stabilnie na LTE. Ostatnio miałem okazję być na szkoleniu w ośrodku wypoczynkowym w lesie - położonym o jakieś 40km od większego miasta i miałem stabilny zasięg 3G. Natomiast znajomi np na S7,  Note4,  Lenovo K5 note nie mieli go wcale lub tylko 2G. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Mi4 nie ma B20 a BTS, z którego mam LTE, chodzi na LTE1800. Natomiast niezaprzeczalnym plusem Pocophona, poza osiągami jakie oferuje w tej cenie, jest rewelacyjna bateria ok 7-7,5 godzin sotu przy 2 dniach użytkowania.  

Edytowane przez dzetar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z xda. Na tym forum nie ma działu dla pocophone a gdy się zapytałem czy będzie to mod usunął mój post . Tutaj masz link https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3839405&share_tid=3839405&share_fid=3793&share_type=t polecam wgrać 8.9.13.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że przejmuje temat ale nie chce zakładać nowego.

Witajcie jestem nowy na forum.

Dzisiaj przyszedł do mnie Poco 

Na starcie zauważyłem ze mam chyba syfMIUI i teraz pytanie... Kompletnie nie wiem jak mam wgrać MIUI polska.

Czy ktoś miły wytłumaczy krok po kroku co mam zrobić żeby nie uceglic telefonu ?

Z góry dziękuję ;-)received_2264604827158199.thumb.jpeg.597b4cf970c09a34c2f53f874872548d.jpeg

 

Edytowane przez Rowigus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rowigus napisał:

... zauważyłem ze mam chyba syfMIUI i teraz pytanie... Kompletnie nie wiem jak mam wgrać MIUI polska.

Czy ktoś miły wytłumaczy krok po kroku co mam zrobić żeby nie uceglic telefonu ?

To nie jest 'syfMiui' tylko najzwyklejszy global,.MIUI Pl puki co nie ma (a był, tylko że pełen bugów i go wycofali)
Teraz co najwyżej to możesz odblokować bootloader wg instrukcji ogólnodostępnej na naszym forum. Warto, tym bardziej, że xiaomi skróciło teraz czas decyzji dla F1 do 72h.
TWRP niezbędne do instalacji na razie nieoficjalne, cały czas w fazie testów.
Nie wiadomo na jakim etapie opracowania jest rom od xiaomi.eu, ale nawet po pojawieniu się to i tak warto się wstrzymać i monitorować informacje o błędach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mike2301 napisał:

To nie jest 'syfMiui' tylko najzwyklejszy global,.MIUI Pl puki co nie ma (a był, tylko że pełen bugów i go wycofali)
Teraz co najwyżej to możesz odblokować bootloader wg instrukcji ogólnodostępnej na naszym forum. Warto, tym bardziej, że xiaomi skróciło teraz czas decyzji dla F1 do 72h.
TWRP niezbędne do instalacji na razie nieoficjalne, cały czas w fazie testów.
Nie wiadomo na jakim etapie opracowania jest rom od xiaomi.eu, ale nawet po pojawieniu się to i tak warto się wstrzymać i monitorować informacje o błędach.

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

Wniosek już złożony o odblokowanie

Poczekam ze dwa miesiące

Swoją drogą jak mogę zrobić kopię zapasową w taki sposób że jak wgram MIUI Polska to dosłownie wszystko mi się przywróci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, waldi1972 napisał:

nowego poco odblokuję od razu, prawda?

Prawda wyjdzie na jaw jak sprawdzisz. To że masz zgodę i jakiś kiedyś odblokowałeś, znaczy tylko tyle że nie musisz ponownie o nią prosić. Teraz podobno nie trzeba już prosić, ale trzeba czekać. Jak będzie w twoim przypadku trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skay77 napisał:

kwestia szczęścia i konta oraz stazu

Od stażu, medali, punktów na en.miui, to czy trzeba czekać raczej nie zależy. Od farta może tak, ale na pewno od modelu telefonu, na jaki rynek był przeznaczony i aktualnej polityki i widzimisię Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TWRP już działa jak należy (ze strony xda)?
wygląda że mam zgodę ale przy zdjęciu bootloadera poinformował mnie, że wszystkie dane zostaną utracone więc chyba wstrzymam się do czasu informacji jak działa twrp i jak multi eu
Twrp z tematu xda działa bardzo dobrze jednak nie obsługuje karty sd. Podobno cosmic Dan naprawił je i umieścił w swoim temacie, jednak mi to nie przeszkadza i używam tego w którym karta nie działa. Co do Xiaomi.eu to się nie wypowiem bo używam miui 10 beta

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2018 o 17:15, dzetar napisał:

Na noczu w żadnym telefonie nie widać powiadomień :wink:.

Tu się z Tobą nie zgodzę, bo OP 6 nie ma z tym żadnych problemów, tak samo zresztą jak choćby Huawei P20 Lite.

19 godzin temu, uremytoy napisał:

Główny aparat jest taki sam jak w mi8 wg mnie zdjęcia są bardzo ładne.

Mi8 ma jaśniejszy obiektyw oraz OIS.

Czy w POCO działa agregacja pasm sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelG7 napisał:

Tu się z Tobą nie zgodzę, bo OP 6 nie ma z tym żadnych problemów, tak samo zresztą jak choćby Huawei P20 Lite.

Mi8 ma jaśniejszy obiektyw oraz OIS.

Czy w POCO działa agregacja pasm sieci?

Powiadomienia w OP6, P20 lite itd wyświetlają się na ekranie a nie jak napisałeś "Jak to jest z tym "noczem"? Faktycznie nie widać na nim żadnych powiadomień?". Także nie masz się co nie zgadzać na notchu powiadomienia się nie wyświetlają i tyle :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dzetar napisał:

Powiadomienia w OP6, P20 lite itd wyświetlają się na ekranie a nie jak napisałeś "Jak to jest z tym "noczem"? Faktycznie nie widać na nim żadnych powiadomień?". Także nie masz się co nie zgadzać na notchu powiadomienia się nie wyświetlają i tyle :-D

Wyświetlają się ikony powiadomień obok zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoLTE raczej będzie działać w Orange i może w T-MOBILE ale niech ktoś posiadający ten telefon potwierdzi ( Orange raczej na 99% stawiam).

Co do agregacji pasm to mam potwierdzenie z oficjalnej dystrybucji że jest. Modem jest Cat 16, czyli 4CA z MIMO 4*4, 256QAM, czyli teoretycznie 1024Mbps(nieosiągalne póki co w żadnej polskiej sieci)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2018 o 10:11, uremytoy napisał:

Testował ktoś xiaomi.eu dla pocophone?

Jestem drugi dzień na xiaomi.eu i na razie jestem zadowolony. Mam wrażenie, że działa płynniej niż na globalu, tylko raz mi wywaliło jakiś proces podczas przeglądania zdjęć w galerii. Bez problemów z zasięgiem, face unlock działa, znalazłem tylko kilka nieprzetłumaczonych funkcji w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie poza nowym motywem i innym launcherem zbytniej różnicy nie ma. Jest jeszcze ten hide notch ale to wiadomo dlaczego

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Wyszedł los 15.1 dla Poco: https://forum.xda-developers.com/poco-f1/development/rom-lineageos-15-1-t3846972 oraz aex: https://forum.xda-developers.com/poco-f1/development/rom-aospextended-rom-v5-8-t3846981 i resurrection remix: https://forum.xda-developers.com/poco-f1/development/rom-resurrectionremix-v6-2-0-t3846982 co oznacza ze development się zaczął dla tego telefonu

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...