zbigcar

Mibox 3 - dżwięk 5.1

Recommended Posts

Kupiłem Mi Box. Zaktualizowałem system do Oreo 8. Box podłączyłem do amplitunera kablem optycznym SPIDF. Do amplitunera dociera jedynie sygnał PCM 2.0. W ustawieniach systemowych praktycznie nic nie można zmienić by na wyjściu był sygnał DD albo DTS 5.1 (po kablu optycznym można maksymalnie przesyłać 5.1) . Co zrobić by mieć DTS czy Dolby 5.1? (z Netflix powinna być ścieżki dźwiękowe 5.1 ). Amplituner dekoduje  nawet DTS HD czy DD HD, również 7.1

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sitesCo zrobić by mieć DTS czy Dolby 5.1? (z Netflix powinna być ścieżki dźwiękowe 5.1 ). Amplituner dekoduje  nawet DTS HD czy DD HD, również 7.1

Netlix po optyku raczej 5.1 nie poda. Sęk w tym, że wymaga po stronie dekodera zrozumienia DD+. Optyk tego nie przeniesie, a sam Mibox nie potrafi z DD+ zrobić zwykłego DD. Zostaje przesył po HDMI i to na Miboxie działa, ale i tak działa jak wiatr zawieje, bo dźwięk czasem przerywa i obraz dostaje po pewnym czasie czkawki.
Do Netlixa używam PS3.
Dumny ;) posiadacz Miboxie, lol.Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Marceli7 napisał:

działa jak wiatr zawieje, bo dźwięk czasem przerywa i obraz dostaje po pewnym czasie czkawki.
 

spróbuj przełączyć na 5 sek na audio stereo w Netflx i zaraz wróć do 5.1, pomaga. Wystarczy zrobić to raz, np. na starcie filmu i potem już nie tnie, przynajmniej u mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety u mnie powyższy myk nie pomaga.
Przy okazji zauważyłem, że problemy z płynnością obrazu znikają gdy używamy dźwięku 2.0. Nadal nie jest idealnie, bo Mibox nie przełącza przecież wyjścia wideo na częstotliwość zgodną z wyświetlanym filmem, ale i tak jest niebo lepiej niż z czkawką przy dźwięku 5.1. Wtedy mamy problem i z dźwiękiem (choć imo mniejszy niż przy pierwszej wersji Oreo) i z obrazem, który po pewnym czasie zaczyna delikatnie, aż zauważalnie haczyć.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zjawisko (brak problemów z obrazem przy dźwięku stereo) właśnie skłoniło mnie do eksperymentów. Dlatego robię tak: puszczam film w 5.1, chwilę poleci, w trakcie odtwarzania zmieniam na 2.0, czekam kilka-kilkanaście sekund i wracam do 5.1. Wtedy już przy 5.1 jest ok Tak, jakby był ustawiony za mały bufor w aplikacji.. Ale w MiBox, jak widać, zależy od egzemplarza. To i tak pół biedy bo niektórzy w ogóle nie mają dźwięku 5.1 w Netflix mimo, że ampli DD+ spokojnie odtwarza z innych źródeł.

Edited by souacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, zamierzam kupić boxa ze stajni MI ale nurtuje mnie pare pytań wiec chciał bym zapytać jak z dzwiekiem 5.1 czy po optyku można osiągnąć ścieżkę 5.1  DD lub DTS chodzi mi w Kodi lub innym playerze ? bardziej chodzi mi o filmy z twardego dysku podpiętego przez USB lub odtwarzane przez LAN (USB-HUB-LAN) z domowego nasa (na raspberry). Nie netflix czy inna aplikacja.

Jeszcze jedno pytanie czy amplituner musi mieć obsługę DD+ bo posiadam głośniki Logitech Z5400 i tam raczej nie ma, na bank obsługuje DD i DTS ale czy DD+ hmm ?? nie wiem.

Edited by broda1725
dodatkowe pytanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o pomoc

WCZORAJ PODŁĄCZYŁEM MI BOXa i chciałem oglądać film na NETFKIX niestety nie mam w aplikacji możliwości ustawienia dźwięku 5.1 a tylko stereo, sprzęt jest z polskiej dystrybucji

jak zmienić ustawienia

pozdrawiam

mikolaj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam jakie są obecnie ustawienia w MiBox, chyba PCM, Auto i coś jeszcze. Spróbuj każde z nich. U mnie 5.1 zniknęło jakiś czas temu. Ale też nie jest mi potrzebne, bo mam ampli bez HDMI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do TV. Mam ampli Pioneer VSX-511 bez HDMI. Dźwięk 5.1 utrudniał mi życie. MiBox podaje DD5.1 tylko po HDMI. U mnie powodował ciszę w TV. Po którejś aktualizacji zmienili sposób ustawienia dźwięku i dźwięk 5.1 zniknął, a ja na siłę nie szukałem tej opcji ustawienia. Próbuj metodą prób i błędów. W ustawieniach MiBox szukaj. Nie wiem, na którym buildzie Oreo jesteś.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dźwięk 5.1 uzyskuje poprzez podłączenie Mi boxa kablem optycznym do amplitunera. W ustawieniach dźwięku trzeba ustawić auto (Android 8.0).

Share this post


Link to post
Share on other sites

MiBox ma optykę  musi być taki kabel jak podał kolega "szunaj4" jak załączysz MiBoxa to widać jak świeci optyka z tyłu na czerwono

Ja mam podłączony kablem HDMI poprzez amplituner ONKYO do projektora i nie mam żadnego problemu z dźwiękiem wszystko odtwarzam poprze KODI

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5.1 można osiągnąć po optyku, ale nie w Netflixie. Przynajmniej cały czas tak było. W Kodi działało, ale Netflix już nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, szunaj4 napisał:

Youtube nadaje dźwięk w stereo nie w 5.1

Faktycznie poszperałem i na forum o TV z Andkiem piszą
 

Cytat

 

Na chwile obecną YouTube nie obsluguje dzwieku przestrzennego w standardach Dolby czy DTS. Mozna wrzucac material z dzwiekiem DD, ale jest to konwertowane do stereo.

Tak przynajmniej bylo jeszcze kilka miesiecy temu, kiedy testowalem pliki z kamery Panasonic z kodowaniem DD 5.1 - przy odtwarzaniu zawsze bylo stereo i tyle.

 

Bo pamiętam, że kiedyś był na 100%. Odtwarzał to tylko Chrome na PC.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaciekawił mnie ten kabel. Mógłbym zwolnić jedno wejście optyczne w amplitunerze i podłączyć inne urządzenie, zamiast boxa.

Czy ktoś z Was używa tego kabla w Mi Box S i może potwierdzić, że jest dźwięk przestrzenny ?

Interesuje mnie głównie Netflix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W aplikacji Netflix nie mam w ogóle do wyboru ścieżki dźwiękowej 5.1.

Mi Box 3 mam podłączony HDMI do soundbara Polk Magnifi MAX SR. Przy odtwarzaniu z Kodi Mi Box podaje 5.1 bo soundbar to wykrywa. Przy Netflixie nie.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj na innych ścieżkach. Tor 5.1 (oryginalny) to DD+ więc nie pójdzie. To jest skutek niedawnych zmian nadawania przez NETFLIX.     

No właśnie !!! AUDIO 5.1 pełne tajemnic. KODI musi coś takiego robić, że 5.1 jest akceptowalne dla zewnętrznych odbiorników. To może być kodek DD+ którego Mi Box 3 chyba nie ma.

NETFLIX chyba podaje DD+. Strumienie bitowe DD+ (E-AC3) nie są wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi dekoderami DD i poprzez wyjście S/PDIF i muszą zostać przekształcone do starszego formatu PCM, AC-3 lub DTS.

Obawiam się, że Mi Box 3 tego przekształcenia nie robi. Wygląda, że KODI od niedawna to robi.

Edited by jadwinin
dodatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now