Skocz do zawartości

Mibox 3 - dżwięk 5.1


zbigcar

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Mi Box. Zaktualizowałem system do Oreo 8. Box podłączyłem do amplitunera kablem optycznym SPIDF. Do amplitunera dociera jedynie sygnał PCM 2.0. W ustawieniach systemowych praktycznie nic nie można zmienić by na wyjściu był sygnał DD albo DTS 5.1 (po kablu optycznym można maksymalnie przesyłać 5.1) . Co zrobić by mieć DTS czy Dolby 5.1? (z Netflix powinna być ścieżki dźwiękowe 5.1 ). Amplituner dekoduje  nawet DTS HD czy DD HD, również 7.1

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Co zrobić by mieć DTS czy Dolby 5.1? (z Netflix powinna być ścieżki dźwiękowe 5.1 ). Amplituner dekoduje  nawet DTS HD czy DD HD, również 7.1

Netlix po optyku raczej 5.1 nie poda. Sęk w tym, że wymaga po stronie dekodera zrozumienia DD+. Optyk tego nie przeniesie, a sam Mibox nie potrafi z DD+ zrobić zwykłego DD. Zostaje przesył po HDMI i to na Miboxie działa, ale i tak działa jak wiatr zawieje, bo dźwięk czasem przerywa i obraz dostaje po pewnym czasie czkawki.
Do Netlixa używam PS3.
Dumny ;) posiadacz Miboxie, lol.



Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marceli7 napisał:

działa jak wiatr zawieje, bo dźwięk czasem przerywa i obraz dostaje po pewnym czasie czkawki.
 

spróbuj przełączyć na 5 sek na audio stereo w Netflx i zaraz wróć do 5.1, pomaga. Wystarczy zrobić to raz, np. na starcie filmu i potem już nie tnie, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie powyższy myk nie pomaga.
Przy okazji zauważyłem, że problemy z płynnością obrazu znikają gdy używamy dźwięku 2.0. Nadal nie jest idealnie, bo Mibox nie przełącza przecież wyjścia wideo na częstotliwość zgodną z wyświetlanym filmem, ale i tak jest niebo lepiej niż z czkawką przy dźwięku 5.1. Wtedy mamy problem i z dźwiękiem (choć imo mniejszy niż przy pierwszej wersji Oreo) i z obrazem, który po pewnym czasie zaczyna delikatnie, aż zauważalnie haczyć.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko (brak problemów z obrazem przy dźwięku stereo) właśnie skłoniło mnie do eksperymentów. Dlatego robię tak: puszczam film w 5.1, chwilę poleci, w trakcie odtwarzania zmieniam na 2.0, czekam kilka-kilkanaście sekund i wracam do 5.1. Wtedy już przy 5.1 jest ok Tak, jakby był ustawiony za mały bufor w aplikacji.. Ale w MiBox, jak widać, zależy od egzemplarza. To i tak pół biedy bo niektórzy w ogóle nie mają dźwięku 5.1 w Netflix mimo, że ampli DD+ spokojnie odtwarza z innych źródeł.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić boxa ze stajni MI ale nurtuje mnie pare pytań wiec chciał bym zapytać jak z dzwiekiem 5.1 czy po optyku można osiągnąć ścieżkę 5.1  DD lub DTS chodzi mi w Kodi lub innym playerze ? bardziej chodzi mi o filmy z twardego dysku podpiętego przez USB lub odtwarzane przez LAN (USB-HUB-LAN) z domowego nasa (na raspberry). Nie netflix czy inna aplikacja.

Jeszcze jedno pytanie czy amplituner musi mieć obsługę DD+ bo posiadam głośniki Logitech Z5400 i tam raczej nie ma, na bank obsługuje DD i DTS ale czy DD+ hmm ?? nie wiem.

Edytowane przez broda1725
dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do TV. Mam ampli Pioneer VSX-511 bez HDMI. Dźwięk 5.1 utrudniał mi życie. MiBox podaje DD5.1 tylko po HDMI. U mnie powodował ciszę w TV. Po którejś aktualizacji zmienili sposób ustawienia dźwięku i dźwięk 5.1 zniknął, a ja na siłę nie szukałem tej opcji ustawienia. Próbuj metodą prób i błędów. W ustawieniach MiBox szukaj. Nie wiem, na którym buildzie Oreo jesteś.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szunaj4 napisał:

Youtube nadaje dźwięk w stereo nie w 5.1

Faktycznie poszperałem i na forum o TV z Andkiem piszą
 

Cytat

 

Na chwile obecną YouTube nie obsluguje dzwieku przestrzennego w standardach Dolby czy DTS. Mozna wrzucac material z dzwiekiem DD, ale jest to konwertowane do stereo.

Tak przynajmniej bylo jeszcze kilka miesiecy temu, kiedy testowalem pliki z kamery Panasonic z kodowaniem DD 5.1 - przy odtwarzaniu zawsze bylo stereo i tyle.

 

Bo pamiętam, że kiedyś był na 100%. Odtwarzał to tylko Chrome na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Zaciekawił mnie ten kabel. Mógłbym zwolnić jedno wejście optyczne w amplitunerze i podłączyć inne urządzenie, zamiast boxa.

Czy ktoś z Was używa tego kabla w Mi Box S i może potwierdzić, że jest dźwięk przestrzenny ?

Interesuje mnie głównie Netflix.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W aplikacji Netflix nie mam w ogóle do wyboru ścieżki dźwiękowej 5.1.

Mi Box 3 mam podłączony HDMI do soundbara Polk Magnifi MAX SR. Przy odtwarzaniu z Kodi Mi Box podaje 5.1 bo soundbar to wykrywa. Przy Netflixie nie.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj na innych ścieżkach. Tor 5.1 (oryginalny) to DD+ więc nie pójdzie. To jest skutek niedawnych zmian nadawania przez NETFLIX.     

No właśnie !!! AUDIO 5.1 pełne tajemnic. KODI musi coś takiego robić, że 5.1 jest akceptowalne dla zewnętrznych odbiorników. To może być kodek DD+ którego Mi Box 3 chyba nie ma.

NETFLIX chyba podaje DD+. Strumienie bitowe DD+ (E-AC3) nie są wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi dekoderami DD i poprzez wyjście S/PDIF i muszą zostać przekształcone do starszego formatu PCM, AC-3 lub DTS.

Obawiam się, że Mi Box 3 tego przekształcenia nie robi. Wygląda, że KODI od niedawna to robi.

Edytowane przez jadwinin
dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...