Luckyadam

Mi Band 2/3 do biegania? Nada się?

Recommended Posts

Witam, od kilku dni sporo czytam, wnioskuję na temat mi banda. 

Ponieważ mam wobec niego takie, a nie inne oczekiwania to muszę przed zakupem zadać kilka pytań (być może banalnych):

1. Mi band ma mi służyć w sumie tylko do biegania. Nienawidzę biegać z telefonem, dlatego zależy mi, aby dowiedzieć się czy mi band bez telefonu jest w stanie zmierzyć przebiegniętą odległość? Od zera. Chodzi mi o to, że wychodzę z nim, on juz ma tam naliczoną jakąś ilość przebytej odległości w dniu. Chce go "wyzerować", aby rozpocząć trening i zakończyć sobie np. na piątym kilometrze. 

2. Drugie pytanie dotyczy pomiaru pulsu podczas biegu, czy jest w ogóle sens patrzeć na puls na tym urządzeniu? Nie chodzi mi o superprofesjonalne urządzenie do pomiaru pulsu, wystarczy mi zbliżony wynik do prawidłowego, z granicą błędu powiedzmy do max. 10 uderzeń.

1. Nie ma takiej funkcji. Przy bieganiu nie nalicza mi przebytego dystansu, a co dopiero możliwość wyzerowania. Cały czas mówię o sytuacji gdy biegasz bez telefonu. W tym przypadku możesz użyć stopera i to tyle. Inna sprawa gdy ten telefon masz. Wtedy telefon służy jako miernik trasy (mapa, dystans, czas, prędkość). Band mierzy puls i służy też jako tablica informacyjna do wyżej wymienionych informacji. 

2. Każdy ma inne wymagania. Ja na miernik pulsu praktycznie nie patrzę, więc jak się domyślasz dla mnie jego działanie jest wystarczające. Najlepiej działa gdy stoisz w miejscu i się nie ruszasz. W innych sytuacjach działa to różnie. 

Edited by Waxy

Ja używam do biegania miband z programem notify&fitness ma on fajne opcje, można ustawić sobie co jaki dystans opaska zawiruje, np po 50 m 100 m 200 m 500 m 1 km 2 km 5 km 10 km. Można dodatkowo ustawić asystenta czasu czyli opaska zawibruje i wyświetli na ekranie czas biegu np po 15 minutach itd . Wszystkie te funkcje wymagają jednak połączenia z telefonem.Przebyty dystans mierzony jest wtedy przy pomocy GPS, jest opcja ustawienia bez telefonu (śledzi trening kroki i tętno bez telefonu komórkowego ). Nie wiem czy działa i jak działa nie próbowałem nigdy ale po włączeniu tej funkcji wyłącza mi GPS . Jeśli nie lubisz biegać z telefonem to tylko zegarek z GPS np  Amazfit.

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.