Skocz do zawartości

Instalacja TWRP bez PC


mates21

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos ma pomysl lub zna sposob na instalacje TWRP bez fastboot?
Otoz: moj Mi5 ma cos nie tak z plyta i po podpieciu kabla do kompa dziala tylko ladowanie. Tel. wrocil z MiCenter i potwierdzili to, ze winna plyta. Obecnie mam na nim global dev, bootloader odblokowany. Wszystko w nim smiga, lecz zmieniajac xiaomi.eu na global dev zapomnialem, ze recovery sie nadpisze... Tym samym mam w nim teraz Mi Recovery. Zalezy mi by wgrac xiaomi.eu stable lecz do tego potrzebny mi TWRP...

Probowalem juz zrobic najpierw root'a przez Kingo Root, by pozniej zainstalowac TWRP, przez apke lecz nie dziala... Kiedys na RN2 byl sposob instalacji TWRP przez updater, ale w Mi5 nie dziala z tego co probowalem (albo nie umiem). Wszelkie pliki apk do tel wrzucam przez ftp bez problemu. Jedynie nie dziala MTP... A bez MTP nie wiem jak wgrac TWRP...

Ktos zna sposob czy jedyna opcja to dzialajace MTP?

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3.1 Instalacja recovery (alternatywna)

Metodę stosujemy w przypadku gdy posiadamy roota na telefonie.
Np przez Kingroot lub mając rom dev china. Może nie działać na nowszych modelach z Androidem 6.

      1. Przechodzimy do aplikacji Pliki (Files) i próbujemy zainstalować Flashify (zgadzając się na odblokowanie instalacji z nieznanych źródeł), klikamy na plik .apk, a następnie musimy odczekać kilka sekund aż przycisk Allow once stanie się dostępny.
      2. Uruchamiamy Flashify (przycisk Launch w instalatorze). Po informacji o braku root wychodzimy (przycisk Home)
      3. Przechodzimy na pulpicie do Security > Permissions > ROOT i zaznaczamy dostęp do root dla Flashify (będziemy musieli wybrać „Next” kilka razy i na końcu „Accept”). Należy także wyrazić zgodę na pobranie ROOTa gdyż domyślnie w romie dev nie jest on już dodawany.
      4. W aplikacji Flashify > Recovery image > Choose a file i wybieramy pobrane wcześniej recovery (plik .IMG)
      5. W komunikacie Flashify wybieramy Reboot now co w efekcie przeniesie nas do recovery TWRP.

Jedyny sposób. Wymaga niestety roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mates21 napisał:

@Nezumi to ja wiem. Majac root'a juz poradze sobie, ale jak zrobic na Mi5 root bez fastboota i TWRP...

No to Ci podałem metodę na flashify. Tam nie potrzebujesz fastboota. Używasz flashify, aby wgrać TWRP, a do root tylko Kingroot lub Magisk i próba instalacji z poziomu apek. Nie wiem na ile przeszłaby instalacja z zip po zmianie nazwy na np update.zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx w Magisk Manager mam info po wyborze boot.img "Installation failed" :(

@Nezumi Probowalem root w Kingroot - 01% "Acquiring root" i stoi w miejscu. Moze za "slaba" apka na Andka 8.0. Magisk Managerem nie wiem jak moge "inaczej" zrobic root'a.
Pobralem jakas paczke update.zip pod RN2 i podmienilem w niej recovery dla Mi5, ale updater wywala blad "It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...