ZduneX25

MIUI 8.9.13

Recommended Posts

Instalował już ktoś na mi8? Zainstalowałem bezpośrednio na 8.8.30 przez TWRP i chyba złapał bootlopa bo nie chce się włączyć. Po standardowym ekranie włączania po kilku minutach przechodzi bezpośrednio do ekranu TWRP. Jak powinno się poprawnie instalować?

Edited by H3PO4
Zmiana treści

Teraz czas obejrzeć F1 :) z instalacja poczekam aż ktoś więcej się wypowie, być może jest jakieś proste rozwiązanie a nie chce czegoś bardziej popsuć.

45 minut temu, juveadamo napisał:

U mnie też na mi 8 stoi na logo MI i cały czas ładuje.

@H3PO4 instalujesz z powrotem poprzedni soft ?

Ja jeszcze nie instalowałem.Może to wina TWRP ?W razie czego uaktualniłem je w Mi8 do nowego 3.2.3-0908.

Mi8 - z forum xiaomi.eu - Pie odpala się po zrobieniu factory reset dopiero. Instalacja bez wipe nie pójdzie.

8 minut temu, Orjon napisał:

Mi8 - z forum xiaomi.eu - Pie odpala się po zrobieniu factory reset dopiero. Instalacja bez wipe nie pójdzie.

Mógłbyś napisać jak zrobić ten factory reset. 

9 godzin temu, xiar napisał:

Chyba nikt nie powie, że tak jest dobrze:

Zmień język na angielski i daj znać czy nadal tak będzie? (konieczne może okazać się ponowne uruchomienie)

Heja. Ktoś może dać namiary na temat rhodium podajże ,bo w tym wydaniu nie ma. Dla mnie najlepszy temat. Mi8. Poprawili wycięcie :)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Teraz czas obejrzeć F1  z instalacja poczekam aż ktoś więcej się wypowie, być może jest jakieś proste rozwiązanie a nie chce czegoś bardziej popsuć.
Z tego co kojarzę to rom dla F1 został wycofany ze względu na sporo fc.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś może potwierdzić, że faktycznie po instalacji Androida 9 na Mi8 trzeba zrobić full wipe, czy może jest jakiś inny sposób żeby zachować dane?

Wiem, że można zrobić kopię MIUI, zgrać ją np. na kompa i później odtworzyć, ale może da się to ominąć w jakiś sposób?

Czy po aktualizacji coś się zmieniło na + lub - ?

Np. powiadomienia na AOD? :)

26 minut temu, andrzejglx napisał:

Komuś działa kamera na Mi8?

Nie działa nikomu. Trzeba czekać na kolejny update.

57 minut temu, Michacy napisał:

Czy ktoś może potwierdzić, że faktycznie po instalacji Androida 9 na Mi8 trzeba zrobić full wipe, czy może jest jakiś inny sposób żeby zachować dane?

Wiem, że można zrobić kopię MIUI, zgrać ją np. na kompa i później odtworzyć, ale może da się to ominąć w jakiś sposób?

Czy po aktualizacji coś się zmieniło na + lub - ?

Np. powiadomienia na AOD? :)

Jak na razie jest soft w miarę stabilny. GPS i Bateria na +

I nie ma możliwości włączenia % baterii na pasku

Edited by AfgFire

Przed chwilą, janekkk88 napisał:

dziala ale system byl stawiany od zera bo po pierwszej instalacji byl tylko bootloop

Też stawiałem od 0. Podpowiem (każdy musi).

Ciekawe jest czemu Ci działa a nam nie.

Zauważyłem też, że nie działa autoobracanie ekranu. A jak u was ?

1 minutę temu, AfgFire napisał:

Też stawiałem od 0. Podpowiem (każdy musi).

Ciekawe jest czemu Ci działa a nam nie.

Zauważyłem też, że nie działa autoobracanie ekranu. A jak u was ?

tez jest ok dziala galeria yt fb i wykop wiec pewnie wszystkie apki beda dzialac

10 minut temu, janekkk88 napisał:

tez jest ok dziala galeria yt fb i wykop wiec pewnie wszystkie apki beda dzialac

Jaką masz wersję TWRP ?

Mi 3/4/4s/4c - 8.9.13 to ostatnia wersja dev. China zatrzymuje wydawanie dev dla tych modeli. Stable MIUI10 w listopadzie. Potem - koniec.

35 minut temu, janekkk88 napisał:

https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528068853   dzisiaj instalowalem bo poprzednia wersje TWRP tez mi wywalilo i nie moglem zrobic zupelnie nic pomoglo ponowne odblokowanie bl przez miui unlock i instalacja tego TWRP

Witaj, pytanko bo nie mogę znaleźć, czy da się zaktualizować TWRP bez użycia komputera? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Można. TWRP > Install > Install Image > Twoje recovery > wybierasz partycję Recovery > suwak > potem uruchamiasz nowe recovery.

• Like 1

Chyba specjalne zepsuli możliwość wejścia w statystyki baterii żeby nie patrzeć i nie narzekać, ze pewnie jest lipa. Dziś zainstalowałem i stwierdze, czy jest lipa czy nie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Mi 3/4/4s/4c - 8.9.13 to ostatnia wersja dev. China zatrzymuje wydawanie dev dla tych modeli. Stable MIUI10 w listopadzie. Potem - koniec.

I jak tu żyć

Mi4c

Po aktualizacji ciągle jest logo. Wróciłem system do 8.8.3 iiii nie odpala się twrp tylko fastboot bez względu czy odpalam power vol+ czy vol-

Co się stało? Wgrywać znowu twrp? Możliwe że się usunęło?

ps. wrzuciłem twrp przez fastboot iiii sie nie odpala nadal twrp.. próbuje i odpala normalnie system pomijając twrp... wtf? system na 8.8.3 dziął normalnie tylko wcięło twrp, tzn nie odpala się w żaden sposób.

Poradnik jak zainstalowałem 8.9.13 bezpośrednio na 8.8.30 przez twrp. Nie mam żadnych problemów z aparatem, działa obracanie i procent baterii jest tak jak dawniej wewnątrz ikony baterii. Ogólnie wydaje mi się że rom chodzi zauważalnie płynniej i szybciej.

1. Pobieramy ROM

2. Wchodzimy standardowo w TWRP

3. WIPE>ADVANCED> zaznaczamy (DATA,CACHE,SYSTEM) 

4. Wracamy do instalacji i instalujemy rom.

5. Po zakończeniu instalacji wracamy i czyścimy DALVIK

6. Reboot do system

Mamy android P na mi 8 :)

Edited by H3PO4

Wipe data nie usuwa plików z pamięci wewnętrznej, robi to dopiero wipe internal storage (co nie równa się wipe data).

Guest
This topic is now closed to further replies.