Skocz do zawartości

Team Win Recovery Project (Twrp) Dla Xiaomi Redmi 1S


Tomecek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem osobnego tematu dla TWRP w wersji dla Xiaomi Redmi 1S, dlatego postanowiłem go założyć, aby nie zaśmiecać innych tematów.

 

Nie wiesz, co to Recovery? Obejrzyj poniższy film.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vBXrZzCCvpM

 

Team Win Recovery Project (TWRP) to tzw. custom recovery, które ma znacznie bogatsze możliwości niż  oficjalny, wysoce ubogi Mi Recovery, czy CWM Recovery. 

 

Dodatkowo posiada w pełni dotykowy interfejs graficzny, więc obsługa TWRP jest znacznie wygodniejsza. Polecam instalację TWRP bez względu na to, czy używasz MIUI, CyanogenMod, czy innego romu. TWRP jest zwyczajnie lepszy od Mi Recovery pod każdym względem.

 

Oficjalna strona TWRP wraz z changelogiem

 

Oficjalne pliki img TWRP dla Xiaomi Redmi 1S

 

Poniżej zamieszczam odnośnik do forum MIUI Eng, gdze publikowane są gotowe pliki ZIP z najnowszą wersją TWRP dla naszego telefonu. Jeżeli chcesz mieć TWRP w swoim Redmi 1S, to wystarczy pobrać plik ZIP z poniższego tematu i zainstalować go w Mi Recovery lub dowolnym innym recovery. Jest to najwygodniejszy sposób na instalację TWRP w twoim telefonie. Trwa to kilka sekund i nie wymaga żadnego kombinowania.

 

dFXriZl.gifTemat na MIUI eng dFXriZl.gif

Edytowane przez Tomecek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem paczkę zip "TWRP_2.8.0.2-signed.zip" - masz w pierwszym poście. Wrzucasz ją poprzez Aktualizacje wskazując plik wcześniej skopiowany do pamięci telefonu.

 

Jeżeli w apce masz wybór "armani" to na pewno dotyczy to Redmi 1S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem paczkę zip "TWRP_2.8.0.2-signed.zip" - masz w pierwszym poście. Wrzucasz ją poprzez Aktualizacje wskazując plik wcześniej skopiowany do pamięci telefonu.

 

Jeżeli w apce masz wybór "armani" to na pewno dotyczy to Redmi 1S.

Zrobione przez Aktualizację, dziękować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie: Bo mam problem z fastboot. Nie mogę 2.8.0.2 zflaszować przez fastboot, bo mimo sukcesu, to co włączam w recovery to głupie MIRecovery jest. Od wersji 43 się tak zrobiło?

 

Btw. Plik signed zadziałał z poziomu Aktualizacji w systemie, co jest dziwne :-|

Skąd jest ten plik zip? Bo nie mogę znaleźć na oficjalnej :->

Edytowane przez msk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

tego nie wiem, wiem, że po instalacji nie działała mi jedna SIM nie pomogło kilka restartów, dopiero po instalacji stock recovery ruszyło...

 

recovery pracuje w odosobnieniu od systemu i nie może mieć wpływu na odczyt kart sim

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zaktualizowano do 2.8.4.0.

 

Jak zainstalować TRWP  ? Próbuję ale chyba robie coś nie tak :

1.Sciagam najnowsze ze strony http://techerrata.com/file/twrp2/armani/openrecovery-twrp-2.8.4.0-armani.img

2. Sprawdzam MD5 - OK

3. Pakuje do zip i zmieniam nazwe na update.zip

4. Uruchamiam Mium Recorcery i wybieram update.zip

5. Wywali mi bład "" Update failed : update.zip signarute verification failed ""

 

Co robie nie tak ?

 

Czy po instalacji TRWP będę mógł zrobić backup wszystkiego ( programy,ustawienia,sms)  co mam w tej chwili, potestować Cynanogen i wrócić do MIUI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że zip to zip .. w 1 poście konkretnie o tym nie jest napisane, przeoczyłem fakt że do nazwy zip jest dodany signed i coś to oznacza.

Pobrałem wersje 2.8.4.0 w formacie img zanim tutaj był najnowszy zip dostepny i pomyśłałem że sam spakuje :D

 

Dzięki !

 

 

Czy po instalacji TRWP będę mógł zrobić backup wszystkiego ( programy,ustawienia,sms)  co mam w tej chwili, potestować Cynanogen i wrócić do MIUI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...