Skocz do zawartości

Zewnęrzny napęd USB wykryty - brak plików w menedrzeże plików.


brambat

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI i posiadany smartfon: 4.9.19 MI3

Opis znalezionego błędu / problemu:

 

Problem z zewnętrznym USB. Pendrive jest wykrywany przez system (widoczny np do formatowania, lub gdybym chciał zainstalować coś z niego), lecz w menedżerze plików jest niewidoczny. Formatowanie z różnymi systemami plików nie pomaga, wykrywany jest FAT32. Sprawdzone na 3 różnych  pendrivach i 2 kablach usb.

Logcat
jeśli napotkałeś FC, koniecznie wstaw logcat!

Dodatkowe informacje

Temat wstępnie naświetlony w podpisach na głównej stronie pod prezentacją ostatniej aktualizacji systemu (Acid również sprawdził na MI4 i to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Puściłem ostatnią aktualizację wczoraj no i oczywiście sprawdziłem czy OTG działa, no i działa. Nie wiem czy to wina update'u czy użytkownika, ale jest OK.

Podłączyłem Pendriv'a prze przejściówkę, został wykryty, włączyłem menedżera i moją uwagę przykuła obecność pliku mp3 w muzyce - piosenka, którą wrzuciłem na usb.

No fajnie, ale jak przeglądać zawartość pendriva?

I tu mam podpowiedź - da się.

 

W menedżerze, w głównym oknie widać typy plików mp3, wideo, zdjęcia itp (te z pięknymi) ikonkami, poniżej jest belka z napisem "To urządzenie".

Pod nią jest napis Telefon z ilością wolnej przestrzeni dyskowej (wewnętrznej telefonu), obok jest strzałka w prawo i ją właśnie klikamy.

Przenosi nas to do pamięci telefonu i widoku całej struktury folderów w pamięci wewnętrznej telefonu.

Na górnej belce po lewo od napisu Pamięć wewnętrzna jest opuszczane menu (pod warunkiem, że pendrive jest podłączony do telefonu) i tam jest do wyboru :

-Pamięć wewnętrzna,

-Nośnik USB

 

Wybierając Nośnik USB widzimy zawartość zewnętrznego napędu.

 

 

Pozdrawiam

 

PS.

Dalej twierdzę, że MIUI menedżer plików jest trochę "mongolasty" niezbyt intuicyjny, no ale to raczej kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...