norbert.zaw

Xiaomi Mi A2Lite - wątek ogólny

Recommended Posts

Jest dobra, ale na redmi note 4 bo tam mogę ustawić przytrzymanie home jako blokada ekranu i dobrze działa. Ale jak widać na drugim zdjęciu na a2 lite takiej opcji nie ma... 

W ogóle dziwna sytuacja bo pobrałem aplikacje Lock screen i na RN4 mogę odblokować palcem a na A2Lite nie. Tak jakby tam zawsze coś blokowało. No chyba że to kwestia androida 8 na A2 Lite i po aktualizacji to się zmieni? 

Screenshot_2019-02-03-08-33-35-154_flar2.homebutton.png

IMG_20190203_083048.jpg

2 godziny temu, przemonk25 napisał:

Jest dobra, ale na redmi note 4 bo tam mogę ustawić przytrzymanie home jako blokada ekranu i dobrze działa. Ale jak widać na drugim zdjęciu na a2 lite takiej opcji nie ma... 

Jednak ta aplikacja działa tylko na fizyczne przyciski. Jedyne wyjście to odblokowanie bootloadera, root i ręczna edycja lub xposed i gravitybox lub jakiś moduł Magisk. Niestety na ten model jest niewiele custom romów i działają źle dlatego ja kupiłem chińską wersję tego telefonu z miui.

Jednak ta aplikacja działa tylko na fizyczne przyciski. Jedyne wyjście to odblokowanie bootloadera, root i ręczna edycja lub xposed i gravitybox lub jakiś moduł Magisk. Niestety na ten model jest niewiele custom romów i działają źle dlatego ja kupiłem chińską wersję tego telefonu z miui.

A masz lte800 (b20)?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

16 minut temu, kwiatos83 napisał:

A masz lte800 (b20)?

Nie, nie potrzebuje tego pasma w Plusie

Edited by mariusz.ur

Dobry.

Po zainstalowaniu lutowych poprawek, zauważam przyspieszony spadek baterii. Czy ktoś z Was zaobserwował może w swoich urządzeniach podobny efekt?

Edit: chyba coś jest na rzeczy, bo aktualizacja jest wycofana.

Edited by Shaq

Dnia 22.02.2019 o 12:34, Shaq napisał:

Dobry.

Po zainstalowaniu lutowych poprawek, zauważam przyspieszony spadek baterii. Czy ktoś z Was zaobserwował może w swoich urządzeniach podobny efekt?

Edit: chyba coś jest na rzeczy, bo aktualizacja jest wycofana.

Masakra, W grudniu, do aktualizacji styczniowej miałem bez problemu 2 dni uzytkowania ok9-10h SOT (2 dni bez problemu), po styczniowej aktualizacji SOT spadł do ok7h-7,5h (1,5 dnia) a po tej aktualizacji katastrofa, 5,5h sot i praktycznie trzeba dzień w dzień ładować !

U was podobna masakra ?

@bartusek

U mnie wszystko w normie. Wczoraj dzień skończyłem z 50% i 5,5h SoT. Więc spokojnie ~2dni sot;10h do zrobienia. 

Edited by meccaryn

Koledzy czy jest jakiś sposób na automatyczne wysłanie i odbierani mmsów, bo mam z tym problem wszystko działa jak mam włączoną transmisje danych jak jest wyłączna to nie można wysłać i odbierać.

Witam
Jestem posiadaczem Mi A2 Lite i mam pytanie
1. Dlaczego jak ustawię sobie głośność połączenia np. 50% suwaka po jakimś czasie suwak jest na 100% i jest za głośno.
2. Czy ktoś ma problem z kartą sd bo już z dwa razy pojawił mi się komunikat o uszkodzonej karcie i nie było zdjęć w galerii z karty ale w aplikacji "prosta galeria" zdjęcia były widoczne. Karta dobra nie uszkodzona (testowane na dwóch różnych Sandisk i Samsung). Miałem też problem na innej karcie po kilku dniach używania telefon pokazał że uszkodzona kart i wszystko co na niej było zgineło.
3. Czy warto go rootować i odblokować ? i jak wówczas z aktualizacjami 

4. Czy takie coś w nim jest - funkcja "zaufana twarz" jeśli tak to gdzie ?

Edited by fido

Nie mając roota w jaki sposób zrobić backup całego telefonu (aplikacje, ustawienia itp.) później hard reset i przwrócić wszystko żeby działało ?

Witam

Dziś podczas testów okazało się że w moim mi a2 lite słabo działa wifi. Mam łącze 120Mb i na wifi osiągałem ok 4Mb/s. Po testach okazało się  że problem jest wówczas gdy jest włączony bluetooth jak go wyłącze to predkość dochodzi do ponad 50Mb. Spotkał się ktoś z takim problemem i mam może rozwiązanie ?

Tak, po aktualizacji do Androida Pie Bluetooth "zakłóca" pracę WiFi. Prawdopodobnie dlatego, iż oba moduły jadą na częstotliwości 2,4GHz - ale to moje domysły. 

Rozwiązania brak. 

No to kurde wielka lipa o porażka, nie idzie coś z tym zrobić jak na razie zrobiłem reset całego telefonu bo też miałem problemu z ustawieniem głośności połączenia cały cza mi ustawiało na maksa zobaczymy jak będzie teraz.

Lepiej późno niż wcale :D Wjechały poprawki z kwietnia.

Niestety kwietniowa poprawka nie rozwiązuje problemu z wifi. Zauważyłem że jak się wyłączy lokalizację to z wifi nie ma problemu no i na 5GHz też jest ok.

Skromne 70 mb majowej aktualizacji zainstalowane.

Wolałbym z 3go maja ;)

Witam,

Obecnie posiadam Mi A1, ale uległ uszkodzeniu z mojej winy i zastanawiam się nad zakupem Mi A2 (A1 ma wszystko to czego oczekiwałem, no prawie), dlatego też mam do forumowiczów dwa pytanka:

1. Jaki jest czas działania na jednym ładowaniu? Dłużej, krócej, nie ma raczej różnicy?

2. Jaka jest jakość wykonywanych zdjęć? To jest moje "no prawie". W A1 w dzień przy dobrym świetle zdjęcia nawet, natomiast przy słabym oświetleniu zdjęcie nie urywają d..y.

Pozdro ...

Czy wam też po ostatniej aktualizacji słabo działa dotyk?

Maleńka paczuszka aktualizacji z 1 września właśnie wpadła na Mi A2 Lite

Faktycznie, chyba rekordowo mała ta aktualizacja. Jak zwykle, update wszedł gładko. 

Kernel skompilowany 9 września - czyli żwawo im to poszło tym razem. Jakiś widocznych zmian ludzie nie raportują. 

Za raz stuknie mi 14 miesięcy z A2 Lite. Z jednej strony już patrzeć na niego nie mogę (po prostu się znudził), z drugiej nie widzę sensownego następcy (duża bateria, wymiary nie większe, zauważalnie lepszy SoC). 

Edited by meccaryn