norbert.zaw

Xiaomi Mi A2Lite - wątek ogólny

Recommended Posts

Podobno na problemy z SIM po downgrade pomaga sflashowanie (z poziomu fastboota) samego modemu z PIE. Podobno. 

Osobiście czekam na poprawki. Najbardziej dokucza ta jakość połączeń (czasem jest nieźle, zwykle dramat). Na moje problemy z WiFi, cóż - pakietu mam zapas. 

Edited by meccaryn

6 godzin temu, kwiatos83 napisał:

została uaktywniona funkcja "zaufana twarz"

Ze dwa lata temu.

Ze dwa lata temu.
No ale po ostatniej nieszczęsnej aktualizacji z 8 do 9 tej funkcji nie było, tak jak i rozwijanie paska powiadomien za pomocą gestu w do po czytniku palca...

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Błąd występował/je w aplikacji Usługi Google a nie jest to zależne od aktualizacji systemu.

Błąd występował/je w aplikacji Usługi Google a nie jest to zależne od aktualizacji systemu.
No to mi się błąd idealnie zsynchronizował w czasie kiedy miałem tą nieszczęsna wersję

Dnia 18.12.2018 o 17:08, meccaryn napisał:

Na moje problemy z WiFi, cóż - pakietu mam zapas. 

Na XDA udało nam się ustalić, że A2 Lite jakoś słabo sobie radzi z IPv6. Wymuszenie w routerze IPv4 i nagle wszystkie strony/appki ładują się tak jak należy. 

Kilka dni temu zakładałem szkło 5D tak zachwalał sprzedawca a w środku patrzę jest napisane 9D. To niby full glue klejone po całości. Mogę polecić idealnie pasuje i przykleja się na krawędziach też. 

W A2 lite  z Andkiem 9 (build 10.0.2.0) po instalacji modułu VoEnabler w Magisk zaczęlo działać Wifi Calling od Orange PL, Orange free na kartę (VoLTE OPL działa i działało tez na Andku 8.1)
Po instalacji modulu,  restart. W aplikacji Telefon - trzy kropki-Ustawienia-Konta telefoniczne- karta sim-Polaczenia przez Wifi - włączmy usługę w telefonie.

Fotosy:
Screenshot-20190102-123452.png Screenshot-20190102-123706.png Screenshot-20190102-123735.png Screenshot-20190102-124037.png Screenshot-20190102-124618.png Screenshot-20190102-124658.png

Edited by Pitero
update

12 minut temu, Pitero napisał:

Wifi Calling od Orange PL (VoLTE OPL

Masz abonament w Orange?

6 minut temu, dzidexx napisał:

Masz abonament w Orange?

Testowałem to na Orange Free na kartę. 

• Thanks 1

Wczoraj pojawił się  January 2019 OTA update -  10.0.3.0  dla Mi A2 Lite. Poza styczniowymi poprawkami bezpieczeństwa zauważyłem:

-  dodano wsparcie Dual LTE/VOLTE -  karta Orange i Play, obie mają VOLTE i LTE aktywne jednocześnie. 

-  naprawiono w koncu zamienione simsloty. Teraz simslot 1 jest widnoczny w systemie jak sim 1, simslot 2 jako sim 2.

-  w menu Bateria dodano możliwośc właczenia procentowego pokzaywania stanu baterii.

- uzupełniono nieprzetłumaczone na PL pozycje w Menu -  ja jedynie zwrócilem uwagę na uzupełnione tłumaczenia w menu Sieć i internet

• Like 1

Gdzie się ustawia VOLTE?

7 godzin temu, carolef napisał:

Gdzie się ustawia VOLTE?

Wklepujesz kod *#*#86583#*#* i potem pojawi ci się opcja Tryb ulepszonego 4G LTE w menu Sieć  i internet-Sieć komórkowa

Czy ten telefon się grzeje ??? bo mam wrażenie że będzie bardzo 

Nawet podczas kilku minut przeglądania neta robi się odczuwalnie ciepły w okolicy czytnika linii, ciepło na tej wysokości także przechodzi na przód.

Czy ten typ tak ma ???

Czy jest jakas opcja/szansa na miui na mi a2 lite?
Widzialem poradnik i watek na xda co do mi a2. Ale co do wersji lite brak jakichkolwiek informacji, poza lakonicznym nie da sie :/

Macie może restarty telefonu mi a2 lite? Restart i reset pewnych ustawień do wartości domyślnej. 

Witam wszystkich. Kupiłem Mi A2 Lite dla żony. Ma przyjść lada dzień. Prawdopodobnie dostanę go z Oreo i w związku z tym pytanie do Was: -czy aktualizować do Pie ????  Jak po tych najnowszych aktualizacjach telefon się sprawuje ? Napiszcie, proszę, swoje wrażenia i doradźcie, co mam zrobić: - aktualizować czy nie ?

Dzięki za odpowiedz. Powiem szczerze, spodziewałem się nieco obszerniejszych odpowiedzi.

Jest jakiś launcher który pozwoli na tym telefonie blokować ekran jak na Miui przez przytrzymanie przycisku home dłużej lub przycisku menu? Albo blokować przez podwójne kliknięcie? Bo narazie widzę że tylko blokować da się przyciskiem, :(

Testowałem jakieś launchery to zawsze ekran robi się czarny na 5 s i dopiero się blokuje... 

A jak się blokuje odrazu to nie działa wtedy czytnik linii tylko trzeba hasło wpisywać. 

Pomóżcie, bo nie lubię korzystać z przycisku, odzwyczailem się w remdi Note 4 :)

Jest jakiś launcher który pozwoli na tym telefonie blokować ekran jak na Miui przez przytrzymanie przycisku home dłużej lub przycisku menu? Albo blokować przez podwójne kliknięcie? Bo narazie widzę że tylko blokować da się przyciskiem,
Testowałem jakieś launchery to zawsze ekran robi się czarny na 5 s i dopiero się blokuje... 
A jak się blokuje odrazu to nie działa wtedy czytnik linii tylko trzeba hasło wpisywać. 
Pomóżcie, bo nie lubię korzystać z przycisku, odzwyczailem się w remdi Note 4 
NOVA , w ustawieniach gestów możesz skonfigurować dwuklik jako zwykłą blokadę ekranu po której nie musisz wpisywać pin

@kwiatos83 mógłbys dać screena jak to ma być ustawione? Bo ten launcher też testowałem i też była taka sama sytuacja 

Dziwna sytuacja była w Poco launcher. Na redmi note 4 mam tą opcję a na A2Lite jej nie ma... 

IMG_20190201_204540.jpg

Działa, ale tylko na ekranie launchera. W aplikacjach nie działa.

Ja na dwuklik mam latarke a na blokade dwuklik z przesunieciem. Nie wiem czy dobrze pamietam ale w wersji darmowej to chyba nie dziala. Teraz mam platna i wszystko bangla.98737abde71d8a3277621357fc971fad.jpg

No właśnie w wersji darmowej to nie działa :( W darmowej jest jak na screenie

@carolef o którym launcherze teraz mówisz? 

Screenshot_2019-02-02-11-31-38-020_com.teslacoilsw.launcher.png

Edited by przemonk25

Może działa ale w wersji płatnej a 24 zł za to by w ten sposób tylko blokować to trochę drogo 

Albo jest jakaś aplikacja która pomoże zamiast launchera? Albo jakaś dodająca widżet "blokada" tak jak jest na Miui? 

No właśnie w wersji darmowej to nie działa  W darmowej jest jak na screenie
@carolef o którym launcherze teraz mówisz? 
Screenshot_2019-02-02-11-31-38-020_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.8daebb8814f1e26d8fe345997b2fb87e.png
Trochę sie zastanawialem bo chyba kosztuje 25zl ale spróbowałem i teraz nie żałuję.

Spróbowałem pobrać ta apke z netu, gesty są odblokowane(w apce ze sklepu są zablokowane) ale przy ustawieniu w gestach i tak widzę ten sam komunikat który widzę w darmowej aplikacji. 

Czekam na może inne rady :(

Nie ma darmowej opcji blokowania tego telefonu inaczej niż przyciskiem? Haha :D